Irish Premier League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Irish Premier League 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 9 października 2010 - 10 kwietnia 2011
Miejsce w rankingu CEV 38
Liczba meczów 56
Liczba setów 210 (3.75 na mecz)
Hale 7 (w 3 miastach)
Simple gold crown.svg Mistrz Irlandii Munster Thunder
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 30 kwietnia 2011

Irish Premier League - rozgrywki o mistrzostwo Irlandii w sezonie 2010/2011 organizowane przez Irlandzki Związek Piłki Siatkowej (ang. Volleyball Association of Ireland, VAI). Zainaugurowane zostały 9 października 2010 roku i trwały będą do 10 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 żaden klub z Irlandii nie brał udziału w rozgrywkach międzynarodowych.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Drużyny grały po dwa mecze systemem kołowym. Mistrzem Irlandii została drużyna, która po rozegraniu wszystkich meczów, zdobyła największą liczbę punktów.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Irlandii
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Irish Premier League 2010/2011
  Irish Premier League 2010/2011  
ALI Aer Lingus 2
BAL Ballymun Patriots 3
JET Aer Lingus Jets 4
MTH Munster Thunder 5
UCD UCD 6
Aiga uparrow inv.svg Awans z Division 1
AMB Amber Coast 1
EUR EUROPWYD 2
DVC DVC 3

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość
Aer Lingus Alsaa Dublin
Amber Coast Collinstown Park Dublin
Ballymun Patriots Trinity Comprehensive School Dublin
DVC Coláiste Bríde Dublin
EUROPWYD Youghal Youghal
Aer Lingus Jets Alsaa Dublin
Munster Thunder Ardscoil Rís Limerick
UCD UCD Sports Centre Dublin

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 ALI AMB BAL DVC EUR JET MTH UCD
Aer Lingus 2:3 2:3 3:0 3:0 1:3 3:2 3:0
Amber Coast 1:3 1:3 3:1 3:0 3:0 0:3 2:3
Ballymun Patriots 3:1 3:1 3:0 3:0 3:1 2:3 3:1
DVC 3:0 1:3 0:3 2:3 0:3 0:3 1:3
EUROPWYD 0:3 1:3 0:3 3:1 1:3 0:3 0:3
Aer Lingus Jets 3:0 3:1 1:3 3:0 3:1 1:3 3:1
Munster Thunder 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0 3:2 3:2
UCD 2:3 0:3 1:3 3:2 3:0 0:3 1:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

09.10.2010 Amber Coast 3:1 (25:20, 28:26, 24:26, 25:20) DVC
10.10.2010 EUROPWYD 1:3 (28:26, 26:28, 23:25, 20:25) Aer Lingus Jets
10.10.2010 UCD 2:3 (25:23, 17:25, 25:16, 17:25, 11:15) Aer Lingus
16.10.2010 Amber Coast 1:3 (25:22, 31:33, 0:25, 0:25) Ballymun Patriots
17.10.2010 Aer Lingus Jets 3:1 (25:16, 27:25, 23:25, 25:20) UCD
17.10.2010 DVC 2:3 ( ) EUROPWYD
17.10.2010 Aer Lingus 3:2 (21:25, 21:25, 27:25, 25:23, 15:12) Munster Thunder
30.10.2010 Amber Coast 1:3 (21:25, 25:21, 26:28, 22:25) Aer Lingus
30.10.2010 DVC 0:3 (23:25, 16:25, 23:25) Ballymun Patriots
31.10.2010 Munster Thunder 3:2 (26:24, 22:25, 25:16, 27:29, 15:13) Aer Lingus Jets
06.11.2010 Ballymun Patriots 3:0 (25:10, 25:15, 25:17) EUROPWYD
07.11.2010 Aer Lingus 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) DVC
07.11.2010 UCD 1:3 (17:25, 13:25, 25:19, 14:25) Munster Thunder
07.11.2010 Aer Lingus Jets 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:11) Amber Coast
13.11.2010 UCD 0:3 (19:25, 19:25, 20:25) Amber Coast
14.11.2010 Ballymun Patriots 3:1 () Aer Lingus
14.11.2010 EUROPWYD 0:3 (9:25, 13:25, 17:25) Munster Thunder
14.11.2010 DVC 0:3 (12:25, 12:25, 13:25) Aer Lingus Jets
21.11.2010 Munster Thunder 3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 31:29) Ballymun Patriots
12.12.2010 UCD 3:2 (25:22, 21:25, 25:23, 23:25, 15:9) DVC
12.12.2010 Aer Lingus 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) EUROPWYD
12.12.2010 Munster Thunder 3:1 (25:22, 24:26, 25:23, 18:25) Amber Coast
12.12.2010 Aer Lingus Jets 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 11:25) Ballymun Patriots
18.12.2010 UCD 1:3 (18:25, 25:20, 18:25, 15:25) Ballymun Patriots
19.12.2010 Munster Thunder 3:0 (25:15, 25:15, 25:13) DVC
09.01.2011 Aer Lingus 3:0 () UCD
09.01.2011 Ballymun Patriots 2:3 (17:25, 25:14, 22:25, 25:20, 12:15) Munster Thunder
09.01.2011 Aer Lingus Jets 3:1 (25:19, 25:14, 25:27, 25:15) EUROPWYD
09.01.2011 DVC 1:3 (25:19, 20:25, 15:25, 19:25) Amber Coast
15.01.2011 Ballymun Patriots 3:1 (25:15, 20:25, 25:20, 25:10) Amber Coast
16.01.2011 UCD 0:3 (23:25, 22:25, 22:25) Aer Lingus Jets
16.01.2011 EUROPWYD 3:1 (28:26, 9:25, 25:21, 25:19) DVC
16.01.2011 Munster Thunder 3:0 () Aer Lingus
23.01.2011 Aer Lingus Jets 3:0 (13:25, 18:25, 20:25) Aer Lingus
29.01.2011 Ballymun Patriots 3:0 (25:22, 25:13, 25:21) DVC
30.01.2011 EUROPWYD 0:3 (11:25, 16:25, 19:25) UCD
30.01.2011 Aer Lingus 2:3 (26:24, 25:12, 22:25, 15:25, 9:15) Amber Coast
30.01.2011 Aer Lingus Jets 1:3 (28:25, 24:26, 21:25, 23:25) Munster Thunder
09.02.2011 DVC 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) Aer Lingus
12.02.2011 Amber Coast 3:0 (25:17, 25:23, 25:19) Aer Lingus Jets
13.02.2011 EUROPWYD 0:3 (14:25, 12:25, 22:25) Ballymun Patriots
13.02.2011 Munster Thunder 3:2 (25:23, 25:27, 25:22, 26:28, 16:14) UCD
20.02.2011 EUROPWYD 1:3 (15:25, 17:25, 25:11, 12:25) Amber Coast
04.03.2011 Aer Lingus Jets 3:0 (25:17, 25:0, 25:0) DVC
05.03.2011 Amber Coast 2:3 (25:20, 25:18, 14:25, 23:25, 7:15) UCD
06.03.2011 Aer Lingus 2:3 (27:29, 25:21, 16:25, 25:16, 13:15) Ballymun Patriots
06.03.2011 Munster Thunder 3:0 (25:9, 25:13, 25:17) EUROPWYD
12.03.2011 Ballymun Patriots 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:19) Aer Lingus Jets
12.03.2011 Amber Coast 0:3 (25:27, 23:25, 23:25) Munster Thunder
13.03.2011 EUROPWYD 0:3 (7:25, 16:25, 16:25) Aer Lingus
13.03.2011 DVC 1:3 (30:32, 21:25, 25:23, 13:25) UCD
03.04.2011 Aer Lingus 1:3 (22:25, 25:22, 25:23, 25:18) Aer Lingus Jets
03.04.2011 UCD 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) EUROPWYD
09.04.2011 Amber Coast 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) EUROPWYD
10.04.2011 DVC 0:3 (20:25, 0:25, 0:25) Munster Thunder
10.04.2011 Ballymun Patriots 3:1 ( ) UCD

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. +/–
1 Munster Thunder 40 14 13 1 6 4 3 1 0 0 41 13 +28
2 Ballymun Patriots 38 14 12 2 4 7 1 1 1 0 39 15 +24
3 Aer Lingus Jets 32 14 9 5 4 5 0 1 3 1 32 20 +12
4 Amber Coast 28 14 7 7 3 3 1 1 5 1 28 26 +2
5 Aer Lingus 271 14 7 7 4 1 2 2 2 3 27 26 +1
6 UCD 24 14 5 9 2 1 2 2 4 3 23 32 −9
7 DVC 16 14 1 13 1 0 0 2 4 7 11 39 −28
8 EUROPWYD 152 14 2 12 0 1 1 0 3 9 9 39 −30

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. lepszy bilans setów; 4. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich.
Punktacja: zwycięstwo – 3 pkt, porażka – 1 pkt
Uwagi:
1 Klub Aer Lingus przegrał jeden mecz walkowerem.
2 Klub EUROPWYD przegrał trzy mecze walkowerem.
Legenda:

     spadek do Division 1

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Munster Thunder
2 Ballymun Patriots
3 Aer Lingus Jets
4 Amber Coast
5 Aer Lingus
6 UCD
7 DVC
8 EUROPWYD


     spadek do Division 1

Mistrzostwo
Munster Thunder
Puchar
Ballymun Patriots
Spdaek do Division 1
EUROPWYD

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]