Israel Start-Up Nation

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Israel Cycling Academy)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Israel Start-Up Nation
ilustracja
Kod ISN[1]
Data założenia 2014[2]
Dywizja UCI WorldTeams[1]
Państwo  Izrael
Siedziba Tel Awiw
Adres Or Towers Building B,
6th Floor. Hanechos Het. 4st
69710 Tel Aviv[1]
Strona internetowa

Israel Start-Up Nation (Kod UCI: ISN) – izraelska grupa kolarska należąca do dywizji UCI WorldTeams.

Grupa powstała pod koniec 2014, przystępując do rywalizacji od sezonu 2015[2]. W latach 2015–2016 zespół pod nazwą Cycling Academy Team należał do dywizji UCI Continental Teams[3][4], a w latach 2017–2019 jako Israel Cycling Academy należał do dywizji UCI Professional Continental Teams[5][6][7]. W październiku 2019 izraelska grupa przejęła licencję UCI WorldTeams od zespołu Team Katusha-Alpecin[8] i od 2020 pod nazwą Israel Start-Up Nation rywalizuje w najwyższej dywizji[9].

Od 2020 Israel Start-Up Nation posiada również drugi, rozwojowy zespół, który pod nazwą Israel Cycling Academy należy do dywizji UCI Continental Teams[10][11].

Nazwa[edytuj | edytuj kod]

  • Cycling Academy Team (2015–2016[3][4])
  • Israel Cycling Academy (2017–2019[5][6][7])
  • Israel Start-Up Nation (od 2020[9])

Sezony[edytuj | edytuj kod]

2020[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Matteo Badilatti30 lipiec 1992SUI SzwajcariaTeam Vorarlberg-Santic (2018)
Rudy Barbier18 grudzień 1992FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2018)
Jenthe Biermans30 październik 1995BEL BelgiaKatusha-Alpecin (2019)
Guillaume Boivin25 maj 1989CAN KanadaOptum-Kelly Benefit Strategies (2015)
Matthias Brändle7 grudzień 1989AUT AustriaTrek-Segafredo (2018)
Alexander Cataford1 wrzesień 1993CAN KanadaUnitedHealthcare (2018)
Davide Cimolai13 sierpień 1989ITA WłochyGroupama-FDJ (2018)
Alex Dowsett3 październik 1988GBR Wielka BrytaniaKatusha-Alpecin (2019)
Itamar Einhorn20 wrzesień 1997ISR IzraelCôtes d'Armor-Marie Morin-Véranda Rideau (2019)
Omer Goldstein13 sierpień 1996ISR IzraelAmpo-Goierriko TB (2017)
André Greipel16 lipiec 1982GER NiemcyArkéa-Samsic (2019)
Ben Hermans8 czerwiec 1986BEL BelgiaBMC Racing (2017)
Hugo Hofstetter13 luty 1994FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2019)
Reto Hollenstein22 sierpień 1985SUI SzwajcariaKatusha-Alpecin (2019)
Daniel Martin20 sierpień 1986IRL IrlandiaUAE Team Emirates (2019)
Travis McCabe12 maj 1989USA Stany ZjednoczoneFloyd's Pro Cycling (2019)
Daniel Navarro18 lipiec 1983ESP HiszpaniaKatusha-Alpecin (2019)
Krists Neilands18 sierpień 1994LAT ŁotwaAxeon-Hagens Berman (2016)
Guy Niv8 marzec 1994ISR IzraelIsrael Cycling Academy Development (2017)
James Piccoli5 wrzesień 1991CAN KanadaElevate-KHS Pro Cycling (2019)
Nils Politt6 marzec 1994GER NiemcyKatusha-Alpecin (2019)
Mihkel Räim3 lipiec 1993EST EstoniaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Alexis Renard1 czerwiec 1999FRA FrancjaCôtes d'Armor-Marie Morin-Véranda Rideau (2019)
Guy Sagiv5 grudzień 1994ISR Izrael
Patrick Schelling1 maj 1990SUI SzwajcariaTeam Vorarlberg-Santic (2019)
Rory Sutherland8 luty 1982AUS AustraliaUAE Team Emirates (2019)
Norman Vahtra23 maj 1996EST EstoniaCycling Tartu (2019)
Tom Van Asbroeck19 kwiecień 1990BEL BelgiaEF Education First-Drapac (2018)
Mads Würtz Schmidt31 marzec 1994DEN DaniaKatusha-Alpecin (2019)
Rick Zabel7 grudzień 1993GER NiemcyKatusha-Alpecin (2019)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
26 styVuelta a San Juan, 1. etapARG Argentyna2.ProFRA Rudy Barbier
20 lutTour of Antalya, 1. etapTUR Turcja2.1EST Mihkel Räim
3 marLe SamynBEL Belgia1.1FRA Hugo Hofstetter
20 sieMistrzostwa Estonii – start wspólnyEST EstoniaCNEST Norman Vahtra
22 sieMistrzostwa Austrii – jazda indywidualna na czasAUT AustriaCNAUT Matthias Brändle
19 wrzOkolo Slovenska, 4. etapSVK Słowacja2.1FRA Rudy Barbier
10 paźGiro d'Italia, 8. etapITA Włochy2.UWTGBR Alex Dowsett

2019[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Edwin Ávila21 listopad 1989COL KolumbiaIlluminate (2017)
Matteo Badilatti30 lipiec 1992SUI SzwajcariaTeam Vorarlberg-Santic (2018)
Rudy Barbier18 grudzień 1992FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2018)
Guillaume Boivin25 maj 1989CAN KanadaOptum-Kelly Benefit Strategies (2015)
Matthias Brändle7 grudzień 1989AUT AustriaTrek-Segafredo (2018)
Clément Carisey23 marzec 1992FRA FrancjaIsrael Cycling Academy (2018)
Alexander Cataford1 wrzesień 1993CAN KanadaUnitedHealthcare (2018)
Davide Cimolai13 sierpień 1989ITA WłochyGroupama-FDJ (2018)
Zakkari Dempster27 wrzesień 1987AUS AustraliaBora-Argon 18 (2016)
Conor Dunne22 styczeń 1992IRL IrlandiaAqua Blue Sport (2018)
Nathan Earle4 czerwiec 1988AUS AustraliaUkyo (2017)
Itamar Einhorn (1 cze–31 gru)20 wrzesień 1997ISR IzraelIsrael Cycling Academy U23 (2018)
Sondre Holst Enger17 grudzień 1993NOR NorwegiaAG2R La Mondiale (2017)
Awet Ghebremedhn5 luty 1992ERI ErytreaKuwait-Cartucho.es (2017)
Omer Goldstein13 sierpień 1996ISR IzraelAmpo-Goierriko TB (2017)
Roy Goldstein20 maj 1993ISR Izrael
Ben Hermans8 czerwiec 1986BEL BelgiaBMC Racing (2017)
August Jensen29 sierpień 1991NOR NorwegiaCoop (2017)
Riccardo Minali19 kwiecień 1995ITA WłochyAstana (2018)
Krists Neilands18 sierpień 1994LAT ŁotwaAxeon-Hagens Berman (2016)
Guy Niv8 marzec 1994ISR IzraelIsrael Cycling Academy Development (2017)
Benjamin Perry7 kwiecień 1994CAN KanadaSilber (2016)
Rubén Plaza29 luty 1980ESP HiszpaniaOrica-Scott (2017)
Mihkel Räim3 lipiec 1993EST EstoniaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Guy Sagiv5 grudzień 1994ISR Izrael
Kristian Sbaragli8 maj 1990ITA WłochyDimension Data (2017)
Hamish Schreurs23 styczeń 1994NZL Nowa ZelandiaKlein Constantia (2016)
Daniel Turek19 styczeń 1993CZE CzechyTJ Favorit Brno (2014)
Tom Van Asbroeck19 kwiecień 1990BEL BelgiaEF Education First-Drapac (2018)
Dennis van Winden2 grudzień 1987NED HolandiaLottoNL-Jumbo (2016)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
27 lutTour du Rwanda, 4. etapRWA RwandaCOL Edwin Ávila
30 marClassic Loire AtlantiqueFRA Francja1.1FRA Rudy Barbier
12 kwiVolta Internacional Cova da Beira, 1. etapPOR Portugalia2.1COL Edwin Ávila
14 kwietnia 2019Volta Internacional Cova da Beira, klasyfikacja generalnaPOR Portugalia2.1COL Edwin Ávila
25 kwiVuelta a Castilla y León, 1. etapESP Hiszpania2.1ITA Davide Cimolai
26 kwiVuelta a Castilla y León, 2. etapESP Hiszpania2.1ITA Davide Cimolai
27 kwietnia 2019Vuelta a Castilla y León, klasyfikacja generalnaESP Hiszpania2.1ITA Davide Cimolai
19 majMistrzostwa Austrii – jazda indywidualna na czasAUT AustriaCNAUT Matthias Brändle
23 majTour of Estonia, 1. etapEST Estonia2.1AUT Matthias Brändle
24 majTour of Estonia, 2. etapEST Estonia2.1FRA Rudy Barbier
25 majTour of Estonia, 3. etapEST Estonia2.1EST Mihkel Räim
25 maja 2019Tour of Estonia, klasyfikacja generalnaEST Estonia2.1EST Mihkel Räim

2018[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Edwin Ávila21 listopad 1989COL KolumbiaIlluminate (2017)
Guillaume Boivin25 maj 1989CAN KanadaOptum-Kelly Benefit Strategies (2015)
Zakkari Dempster27 wrzesień 1987AUS AustraliaBora-Argon 18 (2016)
José Manuel Díaz Gallego18 styczeń 1995ESP Hiszpania
Nathan Earle4 czerwiec 1988AUS AustraliaUkyo (2017)
Sondre Holst Enger17 grudzień 1993NOR NorwegiaAG2R La Mondiale (2017)
Omer Goldstein13 sierpień 1996ISR IzraelAmpo-Goierriko TB (2017)
Roy Goldstein20 maj 1993ISR Izrael
Ben Hermans8 czerwiec 1986BEL BelgiaBMC Racing (2017)
August Jensen29 sierpień 1991NOR NorwegiaCoop (2017)
Luis Lemus21 kwiecień 1992MEX MeksykAirgas-Safeway Cycling (2015)
Krists Neilands18 sierpień 1994LAT ŁotwaAxeon-Hagens Berman (2016)
Guy Niv8 marzec 1994ISR IzraelIsrael Cycling Academy Development (2017)
Benjamin Perry7 kwiecień 1994CAN KanadaSilber (2016)
Rubén Plaza29 luty 1980ESP HiszpaniaOrica-Scott (2017)
Mihkel Räim3 lipiec 1993EST EstoniaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Guy Sagiv5 grudzień 1994ISR Izrael
Kristian Sbaragli8 maj 1990ITA WłochyDimension Data (2017)
Hamish Schreurs23 styczeń 1994NZL Nowa ZelandiaKlein Constantia (2016)
Daniel Turek19 styczeń 1993CZE CzechyTJ Favorit Brno (2014)
Dennis van Winden2 grudzień 1987NED HolandiaLottoNL-Jumbo (2016)
Tyler Williams17 listopad 1994USA Stany ZjednoczoneAxeon-Hagens Berman (2016)
Aviv Yechezkel21 kwiecień 1994ISR IzraelAsfra Racing Oudenaarde (2016)
Awet Ghebremedhn5 luty 1992ERI ErytreaKuwait-Cartucho.es (2017)
Źródło: UCI

2017[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Guillaume Boivin25 maj 1989CAN KanadaOptum-Kelly Benefit Strategies (2015)
Dan Craven1 luty 1983NAM NamibiaEuropcar (2015)
Zakkari Dempster27 wrzesień 1987AUS AustraliaBora-Argon 18 (2016)
José Manuel Díaz Gallego18 styczeń 1995ESP Hiszpania
Roy Goldstein20 maj 1993ISR Izrael
Luis Lemus21 kwiecień 1992MEX MeksykAirgas-Safeway Cycling (2015)
Jason Lowndes14 grudzień 1994AUS AustraliaDrapac Professional Cycling (2016)
Krists Neilands18 sierpień 1994LAT ŁotwaAxeon-Hagens Berman (2016)
Benjamin Perry7 kwiecień 1994CAN KanadaSilber (2016)
Mihkel Räim3 lipiec 1993EST EstoniaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Guy Sagiv5 grudzień 1994ISR Izrael
Hamish Schreurs23 styczeń 1994NZL Nowa ZelandiaKlein Constantia (2016)
Daniel Turek19 styczeń 1993CZE CzechyTJ Favorit Brno (2014)
Dennis van Winden2 grudzień 1987NED HolandiaLottoNL-Jumbo (2016)
Tyler Williams17 listopad 1994USA Stany ZjednoczoneAxeon-Hagens Berman (2016)
Aviv Yechezkel21 kwiecień 1994ISR IzraelAsfra Racing Oudenaarde (2016)
Itamar Einhorn (1 sie–31 gru, stażysta)20 wrzesień 1997ISR IzraelVerandas Willems-Crabbé-CC Chevigny (2016)
Guy Niv (1 sie–31 gru, stażysta)8 marzec 1994ISR Izrael
Nícolas Sessler (1 sie–31 gru, stażysta)29 kwiecień 1994BRA BrazyliaLizarte (2017)
Źródło: UCI

2016[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Guillaume Boivin25 maj 1989CAN KanadaOptum-Kelly Benefit Strategies (2015)
Chris Butler16 luty 1988USA Stany ZjednoczoneSmartStop (2015)
Dan Craven1 luty 1983NAM NamibiaEuropcar (2015)
Guy Gabay18 lipiec 1993ISR Izrael
Omer Goldstein (11 lip–31 gru)13 sierpień 1996ISR Izrael
Roy Goldstein (3 maj–31 gru)20 maj 1993ISR Izrael
Zohar Hadari (13 kwi–31 gru)9 maj 1994ISR IzraelAsfra Racing Oudenaarde (2016)
Luis Lemus21 kwiecień 1992MEX MeksykAirgas-Safeway Cycling (2015)
Ľuboš Malovec10 luty 1994SVK SłowacjaDukla Trenčín Trek (2014)
Wojciech Migdał27 marzec 1991POL PolskaWibatech Fuji Żory (2014)
Marko Pavlic9 luty 1993SLO SłoweniaRadenska Ljubljana (2015)
Emanuel Piaskowy2 marzec 1991POL PolskaActiveJet (2014)
Mihkel Räim3 lipiec 1993EST EstoniaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Guy Sagiv5 grudzień 1994ISR Izrael
Daniel Turek19 styczeń 1993CZE CzechyTJ Favorit Brno (2014)
Aviv Yechezkel (26 lut–31 gru)21 kwiecień 1994ISR IzraelAsfra Racing Oudenaarde (2016)
Źródło: UCI

2015[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Antonio Angulo18 sierpień 1992ESP Hiszpania
Yoav Bear24 czerwiec 1991ISR Izrael
Mário Daško30 czerwiec 1994SVK Słowacja
Ben Einhorn22 lipiec 1993ISR Izrael
Guy Gabay18 lipiec 1993ISR Izrael
Roy Goldstein20 maj 1993ISR Izrael
Ľuboš Malovec10 luty 1994SVK SłowacjaDukla Trenčín Trek (2014)
Wojciech Migdał27 marzec 1991POL PolskaWibatech Fuji Żory (2014)
Emanuel Piaskowy2 marzec 1991POL PolskaActiveJet (2014)
Guy Sagiv (12 sie–31 gru)5 grudzień 1994ISR Izrael
Patryk Talaga2 kwiecień 1995POL Polska
Daniel Turek19 styczeń 1993CZE CzechyTJ Favorit Brno (2014)
Bartosz Warchoł (17 kwi–31 gru)16 styczeń 1992POL Polska
Ido Zilberstein27 sierpień 1993ISR IzraelUkyo (2014)
Źródło: UCI

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Israel Start-Up Nation (ang.). uci.org. [dostęp 2020-09-25].
  2. a b Gallery: Sagan helps launch first Israeli pro team (ang.). cyclingnews.com, 2014-11-26. [dostęp 2020-09-25].
  3. a b Cycling Academy Team (CT) » 2015 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  4. a b Cycling Academy Team (CT) » 2016 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  5. a b Israel Cycling Academy (PCT) » 2017 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  6. a b Israel Cycling Academy (PCT) » 2018 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  7. a b Israel Cycling Academy (PCT) » 2019 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  8. Israel Cycling Academy w kolarskiej elicie. polsatsport.pl, 2019-10-04. [dostęp 2020-09-25].
  9. a b Israel Start-Up Nation (WT) » 2020 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  10. Israel Cycling Academy (CT) » 2020 (ang.). procyclingstats.com. [dostęp 2020-09-25].
  11. ISRAEL CYCLING ACADEMY – OUR CONTINENTAL TEAM (ang.). israelcyclingacademy.com. [dostęp 2020-09-25].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]