Itazura na Kiss

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Itazura na Kiss
jap. イタズラなKiss
(Itazura na Kiss)
Gatunekromans, komedia, dramat
Manga
AutorKaoru Tada
WydawcaShūeisha
Odbiorcyshōjo
Drukowana wMargaret
Wydawanapaździernik 1991wrzesień 1999
Liczba tomów23
Telewizyjny serial anime
ReżyserOsamu Yamazaki
StudioTokyo Movie Shinsha
Stacja telewizyjnaTokyo Broadcasting System
Premierowa emisja4 kwietnia 200825 września 2008
Liczba odcinków25

Itazura na Kiss (jap. イタズラなKiss Itazura na kissu, dosł. łobuzerski (psotny) pocałunek) – popularna manga, której autorką jest Kaoru Tada. Itazura na Kiss zaczęła być publikowana w 1991 roku przez japoński magazyn Margaret i szybko stała się popularna. Nie została jednak ukończona z powodu niespodziewanej śmierci autorki (przyczyną był wypadek w domu). Jednakże seria mogła być kontynuowana za pozwoleniem jej męża. Na podstawie mangi stworzono serial anime.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Licealistka Kotoko Aihara w końcu decyduje się wyznać swoje uczucia Naokiemu. Jednak Naoki to szkolny geniusz (do tego wyjątkowo przystojny) i nie interesują go dziewczyny z najgorszej klasy (do której uczęszcza Kotoko). Lecz to nie koniec nieszczęść. Nagłe trzęsienie ziemi obraca w ruinę dom rodzinny Kotoko. W czasie odbudowy budynku dziewczyna i jej tata mają zatrzymać się w domu pana Shigeki Irie, który jest przyjacielem Shigeo Aihara z dzieciństwa i... ojcem Naokiego.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Postacie główne[edytuj | edytuj kod]

Kotoko Aihara (相原 琴子 Aihara Kotoko)
Główna bohaterka, po uszy zakochana w przystojnym i inteligentnym Naoki Irie, od kiedy po raz pierwszy zobaczyła go w szkole, gdy wygłaszał mowę podczas ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego. Po trzęsieniu ziemi ona i jej ojciec przeprowadzili się do domu Shigekiego Irie, gdyż jej tata był bardzo bliskim przyjacielem ojca Naokiego. W końcu prawdziwe uczucia Naokiego do Kotoko ujawniają się. Dziewczyna nie jest bardzo mądra. Przez całe liceum była w klasie F (klasa F jest najniższa spośród wszystkich klas). Jest jednak bardzo zawzięta i pełna zapału. Często wpada w tarapaty i Naoki musi ją ratować. Po powrocie z miesiąca miodowego z Naokim, Kotoko decyduje się zostać pielęgniarką, aby mogła pracować wraz ze swoim ukochanym.
Naoki Irie (入江 直樹 Irie Naoki)
Główny bohater i mąż Kotoko (po jej długich staraniach). Nie miał żadnego życiowego celu, ale później, za sprawą rad Kotoko, decyduje się zostać lekarzem. Uważany jest za zimnego mężczyznę, mającego 200 punktów z testu IQ i będącego numerem jeden w każdym z testów. Jest również bardzo dobrym kucharzem i znakomitym tenisistą. Swoją miłość do Kotoko ujawnił, gdy po raz pierwszy ją pocałował.

Postacie poboczne[edytuj | edytuj kod]

Kotomi Irie
Córka Kotoko i Naokiego. Urodziła się w 24 odcinku anime i nie pojawia się w mandze. Odziedziczyła wygląd i inteligencję po Naokim, ale osobowość po Kotoko. Często rywalizuje ze swoją mamą o uwagę Naokiego (prawie zawsze wygrywa). Dziewczynka jest, podobnie jak jej tata, bardzo mądra.
Yuuki Irie (入江 裕樹 Irie Yuki)
Młodszy brat Naokiego. Z początku nie lubił Kotoko, ale w końcu ją zaakceptował (choć ukrywa to i często znęca się nad dziewczyną). Yuuki był pierwszą osobą, która zauważyła, że Naoki kocha Kotoko (zobaczył swojego brata całującego ją, kiedy ta spała). Kiedy rozpoczyna naukę w gimnazjum, zaczyna umawiać się z Konomi, dziewczyną o osobowości podobnej do Kotoko.
Machiko Irie (入江 紀子 Irie Machiko; w anime – Noriko Irie)
Super-mama Naokiego i Yuukiego. Ma głowę pełną planów, które tylko ona uważa za dobre dla jej dzieci (włączając w to swatanie ich). Często przebiera się i śledzi swoich podopiecznych. Wierzy, że to ona odegrała główną rolę w połączeniu Kotoko i Naokiego.
Shigeki Irie (入江 重樹 Irie Shigeki)
Ojciec Naokiego i Yuukiego, kierownik przedsiębiorstwa zabawek. Po usłyszeniu wiadomości, że Naoki nie chce przejąć jego firmy, dostał ataku serca. Jednak w końcu zaakceptował fakt, iż Naoki pragnie zostać lekarzem.
Shigeo Aihara (相原重雄 Aihara Shigeo)
Ojciec Kotoko. Posiada restaurację. Był nauczycielem Kinnosuke i jednocześnie jego szefem. Jego żona umarła wiele lat temu. Od tego czasu sam zajmuje się córką.
Chibi (Tiny) (小小)
Pies rodziny Irie. W mandze: Yuuki dostał go od kolegi z klasy. Jednakże w anime Chibi należy do Sudou-senpai i jest psem-wartownikiem (pilnuje jego willi).
Jinko (小森 純子)
Jedna z najlepszych przyjaciółek Kotoko. Jest chłopczycą, chodzi z muzykiem.
Satomi (石川 理美)
Jedna z najlepszych przyjaciółek Kotoko. Bierze ślub po zajściu w ciążę i urodzeniu córeczki o imieniu Kiseki.
Reiko Matsumoto (松本 裕子 Matsumoto Reiko; w anime – Yuuko Matsumoto)
Dziewczyna zakochana w Naokim. Po ślubie Kotoko i Naokiego postanowiła zapomnieć o swojej miłości. Po ukończeniu studiów rozpoczyna pracę w firmie komputerowej.
Ayako Matsumoto (松本 綾子 Matsumoto Ayako)
Młodsza siostra Reiko. Początkowo podkochiwała się w Naokim, później zakochała się w Takendo.
Konomi (好美)
Dziewczyna o podobnej osobowości do Kotoko (obie są bardzo troskliwe i opiekuńcze). Bardzo polubiła Yuukiego, lecz ten odmówił bycia jej przyjacielem. Jednak po jakimś czasie uczucia chłopca w stosunku do Konomi zmieniły się.
Sasuiko
Jest wnuczką bogatego i znanego dyrektora firmy. Aby poprawić kiepską sytuację w firmie Shigekiego Irie, zorganizowano ślub Sasuiko z Naokim. Lecz kiedy dziewczyna zrozumiała, że Kotoko jest miłością Naokiego, postanowiła zrezygnować. Nie pojawia się w anime.
Ogura Tomoko (小倉 智子)
Koleżanka Kotoko ze szkoły pielęgniarskiej. Jest miłą i delikatną dziewczyną, boi się widoku krwi.
Shinagawa Marina (品川真 理奈)
Koleżanka Kotoko ze szkoły pielęgniarskiej. Uczy się pielęgniarstwa, aby poznać przystojnego lekarza i wyjść za niego za mąż.
Christine "Chris" Robbins (克莉斯)
Jest uczennicą z wymiany zagranicznej. Przyjechała z Wielkiej Brytanii do Japonii, aby znaleźć chłopaka. Zakochała się w Kinnosuke i po długich staraniach zdobyła jego miłość.
Rika
Kuzynka Naokiego i Yuukiego. Przeprowadziła się do Ameryki pięć lat temu. Kiedy wróciła do Japonii, próbowała doprowadzić do zerwania Naokiego z Kotoko, lecz jej starania nie odniosły sukcesu.
Akiko (秋子)
Jest upośledzoną pacjentką, którą opiekuje się Keita (w czasie swojego stażu pielęgniarskiego). Oboje zakochują się w sobie. Przez długi okres nie chodziła, lecz w końcu odzyskała wiarę w siebie.
Yoshida-san
Jest 80-letnią pacjentką szpitala. Sprawia dużo kłopotów Kotoko i innym pielęgniarkom, gdyż jest bardzo czepliwa. W końcu uświadamia sobie, że Kotoko bardzo ciężko pracuje i postanawia przestać jej dokuczać.
Kinnosuke Nakamura (池澤 金之助 Nakamura Kinnosuke)
Chłopak od bardzo długiego czasu zakochany w Kotoko. Nie poddaje się aż do momentu, gdy Naoki wyznaje swoją miłość do dziewczyny. Po roku spotyka Christine i żeni się z nią.
Sudou (須藤)
Chłopak zakochany w Reiko (w mandze dziewczyna nie odwzajemnia jego uczucia). W anime, w 24 odcinku, żeni się z Matsumoto. Kotoko uważa go za człowieka o podwójnej osobowości. Jest bardzo miły, gdy nie trzyma rakiety tenisowej w ręku.
Takendo (中川 武人)
Kolejny adorator Kotoko. Od momentu pierwszego spotkania jej, próbuje umówić się z nią na randkę. W końcu zakochuje się w Ayako, młodszej siostrze Reiko.
Ryo (高宮 良)
Bogaty chłopak Satomi (później jej mąż). Przez długi czas nie był w stanie przeciwstawić się woli matki, która była przeciwna jego małżeństwu z Satomi. Jednak po małym poparciu ze strony Kotoko, decyduje się pójść za głosem serca.
Kamogari Keita (鴨狩 啓太)
Kolega Kotoko ze szkoły pielęgniarskiej. Od zawsze marzył o zawodzie pielęgniarza. Polubił Kotoko, przez co Naoki był bardzo zazdrosny. Podczas jednego ze szkoleń poznał Akiko i zakochał się w niej.
Kikyou Motoki (桔梗 幹)
Kolega Kotoko ze szkoły pielęgniarskiej. Jest chłopakiem , ale chciałby być dziewczyną. Jest prezesem fan klubu Naokiego.
Funetsu (船津)
Rywal Naokiego w szkole medycznej. Zawsze próbował go w czymś pokonać, ale nigdy mu się nie udało, gdyż Naoki był mądrzejszy. Twierdził, że nie lubi randek, ale w końcu zakochuje się w koleżance Kotoko, Marinie.
Kimura Nobuhiro (阿諾; w anime – Non-chan)
Przyjaciel Yuukiego ze szpitala. Ma problemy z nerkami i nie może żyć ze swoimi rodzicami. Kilka lat później jego rodzice rozwodzą się. Staje się sławnym piosenkarzem znanym jako Nobu. Nie był jednak szczęśliwy. Kotoko i Naoki przywrócili mu wiarę i chęć życia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]