Izabełła Szinikowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Izabełła Szinikowa
Ilustracja
Państwo  Bułgaria
Data i miejsce urodzenia 25 października 1991
Sofia
Wzrost 184 cm
Gra praworęczna, oburęczny backhand
Status profesjonalny 2009
Zakończenie kariery aktywna
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 22 ITF
Najwyżej w rankingu 133 (20 lutego 2017)
Roland Garros 1Q (2017)
Wimbledon 2Q (2019)
US Open 3Q (2019)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0 WTA, 29 ITF
Najwyżej w rankingu 159 (20 maja 2019)

Izabełła Szinikowa (bułg. Изабелла Шиникова,ur. 25 października 1991 w Sofii) – bułgarska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

W rozgrywkach zawodowych zadebiutowała we wrześniu 2008 roku, w turnieju ITF, w bułgarskim Ruse.

Na swoim koncie ma wygranych dwadzieścia dwa turnieje w grze pojedynczej i dwadzieścia dziewięć w grze podwójnej rangi ITF.

W kwietniu 2016 roku zanotowała swój debiut w turnieju głównym cyklu WTA Tour, w Katowicach, ale przegrała w pierwszej rundzie z Alizé Cornet.


Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75/80 000 $
turnieje z pulą nagród 50/60 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej ($) Naw. Finalistka Wynik
1. 18/03/2012 Francja Amiens 10 000 ziemna Belgia Ysaline Bonaventure 6:3, 0:6, 6:3
2. 29/12/2012 Turcja Stambuł 10 000 twarda Turcja İpek Soylu 6:4, 6:2
3. 24/05/2014 Włochy Caserta 10 000 ziemna Ukraina Marianna Zakarluk 4:6, 6:3, 6:4
4. 25/01/2015 Tunezja Marsa al-Kantawi 10 000 twarda Egipt Sandra Samir 6:2, 3:6, 6:3
5. 01/02/2015 Tunezja Marsa al-Kantawi 10 000 twarda Belgia Marie Benoit 6:2, 5:7, 6:1
6. 18/07/2015 Turcja Bursa 10 000 ziemna Argentyna Julieta Estable 6:3, 6:4
7. 27/09/2015 Bułgaria Warna 10 000 ziemna Rumunia Irina Maria Bara 7:6(2), 6:4
8. 04/10/2015 Bułgaria Sozopol 10 000 twarda Francja Margot Yerolymos 6:3, 3:0 krecz
9. 29/11/2015 Tunezja Marsa al-Kantawi 10 000 twarda Tunezja Chiraz Bechri 6:1, 6:2
10. 06/12/2015 Tunezja Marsa al-Kantawi 10 000 twarda Rosja Jana Sizikowa 6:3, 6:2
11. 13/12/2015 Tunezja Marsa al-Kantawi 10 000 twarda Rosja Marta Paigina 7:5, 6:1
12. 27/02/2016 Włochy Beinasco 25 000 ziemna Włochy Jessica Pieri 1:6, 6:2, 6:2
13. 13/03/2016 Tunezja Hammamet 10 000 ziemna Austria Julia Grabher 6:4, 6:4
14. 20/03/2016 Tunezja Hammamet 10 000 ziemna Rumunia Irina Maria Bara 6:1, 4:6, 7:6(2)
15. 01/05/2016 Szwajcaria Chiasso 25 000 ziemna Wielka Brytania Amanda Carreras 6:3, 7:6(1)
16. 22/05/2016 Włochy Caserta 25 000 ziemna Słowenia Dalila Jakupovic 6:2, 4:6, 6:2
17. 03/07/2016 Polska Toruń 25 000 ziemna Słowenia Tadeja Majerič 7:5, 4:6, 6:2
18. 06/11/2016 Szwecja Sztokholm 10 000 twarda Słowacja Kristína Schmiedlová 6:2, 6:4
19. 08/10/2017 Tunezja Hammamet 15 000 ziemna Japonia Satsuki Takamura 6:1, 6:2
20. 01/04/2018 Tunezja Hammamet 15 000 ziemna Hiszpania Yvonne Cavalle-Reimers 6:3, 7:5
21. 17/02/2019 Słowacja Trnawa 25 000 twarda (hala) Czechy Denisa Allertová 6:1, 6:3
22. 29/09/2019 Portugalia Caldas da Rainha 60 000 twarda Serbia Natalija Kostić 6:3, 2:0 krecz

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]