Jagiellonia Białystok w sezonie 2001/2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jagiellonia Wersal Podlaski Białystok
sezon 2001/2002
2000/2001   2002/2003
Trener Polska Wojciech Łazarek
Prezes Polska Mirosław Mojsiuszko
II Liga 15. miejsce
Puchar Ligi II run.
Stroje
domowe
Zespoły występujące w II Lidze w sezonie 2001/2002

Jagiellonia Wersal Podlaski Białystok przystąpiła do rozgrywek II Ligi oraz Pucharu Ligi od I run.

II poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem klub opuściło wielu zawodników z podstawowego składu, ubytki w kadrze zasilili nowi zawodnicy, min. Przemysław Kulig, Dariusz Łatka oraz Dzidosław Żuberek, ponadto do drużyny powrócił Dariusz Czykier. Pojawili się nowi gracze zza wschodniej granicy, jednak ich przydatność do zespołu okazała się znikoma. Nowym szkoleniowcem "żółto-czerwonych" został były selekcjoner reprezentacji kraju Wojciech Łazarek. Jagiellonii kolejny raz zabrakło trochę szczęścia, zajęła 15 miejsce i spadła z powrotem do III Ligi. Po sezonie klub opuścił trener Łazarek.

Puchar Ligi
Jagiellonia w I rundzie Pucharu Ligi pokonała Arkę Gdynia, w następnej przegrała w dwumeczu z Lechem Poznań i odpadła z dalszej rywalizacji.

Końcowa tabela II Ligi[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Uwagi
1 Lech Poznań 38 26 10 2 64-18 88 Awans
2 Wisła Płock 38 20 13 5 50-24 73 Awans
3 Szczakowianka Jaworzno 38 20 6 12 61-50 66 Baraż, awans
4 Górnik Łęczna 38 18 8 12 49-35 62 Baraż
5 GKS Bełchatów 38 16 10 12 55-46 58
6 Ceramika Opoczno 38 15 9 14 53-50 54
7 Hetman Zamość 38 12 15 11 47-43 51
8 Ruch Radzionków 38 14 8 16 52-51 50
9 Polar Wrocław 38 14 8 16 49-50 50
10 Tłoki Gorzyce 38 13 10 15 42-56 49
11 Arka Gdynia 38 10 18 10 39-41 48
12 Górnik Polkowice 38 11 15 12 34-35 48
13 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 38 13 8 17 36-50 47
14 ŁKS Łódź 38 12 11 15 36-38 47
15 Jagiellonia Białystok 38 11 12 15 41-41 45 spadek III Liga
16 Hutnik Kraków 38 12 8 18 48-61 44 spadek III Liga
17 Zagłębie Sosnowiec 38 10 13 15 41-47 43 spadek III Liga
18 Odra Opole 38 12 5 21 40-61 41 spadek III Liga
19 Włókniarz Kietrz 38 11 8 19 34-53 41 spadek III Liga
20 KS Myszków 38 8 9 21 35-56 33 spadek III Liga

Skład, transfery[edytuj | edytuj kod]

Nazwisko pozycja mecze bramki transfer (z/do)
Polska Mirosław Dymek BR 25 0
Litwa Audrius Dillys BR 13 0 Wejście jesień z Żalgiris Wilno Litwa
Zejście po sezonie do Żalgiris Wilno Litwa
Litwa Andrejus Sorokinas OB 25 0 Wejście jesień z Żalgiris Wilno Litwa
Zejście po sezonie do Ekranas Poniewież Litwa
Polska Andrzej Biedrzycki OB 25 0 Wejście wiosna z Stomil Olsztyn Polska
Zejście po sezonie do Stomil Olsztyn Polska
Polska Robert Rzeczycki OB 15 1 Wejście wiosna z Zagłębie Sosnowiec Polska
Zejście po sezonie do Pelikan Łowicz Polska
Polska Przemysław Kulig OB 34 0 Wejście jesień z Mrągovia Mrągowo Polska
Polska Mariusz Bańkowski OB 19 0
Polska Adam Waluk OB 3 0 Zejście wiosna do drużyny rezerw
Polska Tomasz Wołczyk OB 2 0 Wejście jesień z drużyny rezerw
Polska Wojciech Marcinkiewicz OB 2 0 Wejście jesień z drużyny rezerw
Polska Dariusz Prokop OB 14 0
Polska Krzysztof Smoliński OB 13 0 Wejście wiosna z ŁKS Łódź Polska
Zejście po sezonie do Hetman Zamość Polska
Polska Krzysztof Łągiewka OB 31 0 Zejście po sezonie do Skonto Ryga Łotwa
Polska Krzysztof Maciejczuk OB 8 0 Zejście wiosna do drużyny rezerw
Polska Krzysztof Zalewski PO 30 0
Polska Paweł Sobolewski PO 13 2 Wejście wiosna z Warmia Grajewo Polska
Polska Mariusz Dzienis PO 28 1
Polska Ryszard Ostrowski PO 10 0 Zejście po sezonie do Hetman Białystok Polska
Polska Łukasz Tupalski PO 6 0 Zejście wiosna do Wigry Suwałki Polska
Polska Adam Dąbrowski PO 4 0 Wejście jesień z Dolcan Ząbki Polska
Zejście jesień do Hutnik Warszawa Polska
Polska Przemysław Papiernik PO 3 0 Wejście z drużyny rezerw z
Zejście do drużyny rezerw
Polska Jakub Bilke PO 2 0 Wejście jesień z Radomiak Radom Polska
Zejście jesień do Star Starachowice Polska
Polska Tomasz Walukiewicz PO 2 0 Wejście z drużyny rezerw
Polska Marcin Danielewicz PO 13 0 Wejście wiosna z Świt Nowy Dwór Mazowiecki Polska
Polska Dariusz Łatka PO 12 0 Wejście wiosna z Hutnik Kraków Polska
Polska Marcin Kubsik PO 10 1 Wejście wiosna z Zagłębie Lubin Polska
Zejście po sezonie do ŁKS Łódź Polska
Polska Piotr Wojnowski PO 13 2 Zejście wiosna do Warmia Grajewo Polska
Polska Dariusz Czykier PO 20 0 Wejście wiosna z Wigry Suwałki Polska
Polska Zbigniew Szugzda PO 21 4 Zejście wiosna do Wigry Suwałki Polska
Polska Arkadiusz Chrobot PO 18 0 Wejście wiosna z Sandecja Nowy Sącz Polska
Polska Dzidosław Żuberek NA 35 10 Wejście wiosna z ŁKS Łódź Polska
Polska Adam Grad NA 26 10 Wejście wiosna z ŁKS Łódź Polska
Zejście po sezonie do Korona Kielce Polska
Litwa Dajnius Saulenas NA 11 2 Wejście jesień z Żalgiris Wilno Litwa
Zejście wiosna do Żalgiris Wilno Litwa
Polska Kamil Szarnecki NA 9 2 Wejście wiosna z Orlen II Płock Polska
Zejście po sezonie do Aluminium Konin Polska
Polska Marek Jakóbczak NA 7 1 Wejście jesień z RKS Radomsko Polska
Zejście jesień do (?)
Polska Andrzej Jasiński NA 3 0 Wejście jesień z First Vienna FC 1894 Austria
Zejście jesień do Arka Gdynia Polska
Białoruś Aleksiej Denisienia NA 1 0 Wejście jesień z Niemen Grodno Białoruś
Zejście jesień do Dynamo Brześć Białoruś
Polska Wojciech Kobeszko NA 15 7 Wejście wiosna z Ceramika Opoczno Polska

Mecze[edytuj | edytuj kod]

Mecze i wyniki Pozycja w lidze
L.p. Data Rozgrywki Frekwencja D/W Przeciwnik Wynik Strzelcy bramek Miejsce Punkty Bramki
1 14.07.2001 Gdynia P.Ligi - I run. 2500 W Arka Gdynia 1:1 Z.Szugzda 82' (1 mecz)
2 18.07.2001 Białystok P.Ligi - I run. 8000 D Arka Gdynia 0:0 (2 mecz) Awans
3 21.07.2001 Białystok II Liga - 1 kol. 9000 D GKS Bełchatów 0:2 16 0 0:2
4 25.07.2001 Białystok P.Ligi - II run. 2500 D Lech Poznań 0:3 (1 mecz)
5 28.07.2001 Myszków II Liga - 2 kol. 1000 W KS Myszków 2:3 Dzienis 10', Saulenas 48' 73' 11 3 3:4
6 01.08.2001 Poznań P.Ligi - II run. 3500 D Lech Poznań 1:2 Żuberek 17', Saulenas 63' (2 mecz) odpadnięcie z rywalizacji
7 04.08.2001 Białystok II Liga - 3 kol. 11000 D Orlen Płock 1:3 Jakóbczak 25' 14 3 4:7
8 11.09.2001 Jaworzno II Liga - 4 kol. 1000 W Szczakowianka Jaworzno 0:1 14 3 4:8
9 18.09.2001 Gdynia II Liga - 5 kol. 4500 D Arka Gdynia 1:0 17 3 4:9
10 25.08.2001 Białystok II Liga - 6 kol. 4000 D Zagłębie Sosnowiec 2:2 Żuberek 21'(k), Z.Szugzda 62' 18 4 6:11
11 01.08.2001 Kraków II Liga - 7 kol. 700 W Hutnik Kraków 1:1 Żuberek 41'(k) 18 5 7:12
12 05.09.2001 Białystok II Liga - 8 kol. 3500 D ŁKS Łódź 2:0 Z.Szugzda 45' 79' 15 8 9:12
13 08.09.2001 Łęczna II Liga - 9 kol. 1800 W Górnik Łęczna 3:0 15 8 9:15
14 15.09.2001 Białystok II Liga - 10 kol. 3000 D Włókniarz Kietrz 1:0 Żuberek 75' 15 11 10:15
15 22.09.2001 Opoczno II Liga - 11 kol. 1000 W Ceramika Opoczno 1:0 15 11 10:16
16 29.09.2001 Białystok II Liga - 12 kol. 3500 D Hetman Zamość 1:2 Grad 13' 17 11 11:18
17 06.10.2001 Radzionków II Liga - 13 kol. 500 W Ruch Radzionków 1:0 17 11 11:19
18 13.10.2001 Białystok II Liga - 14 kol. 2500 D Polar Wrocław 4:0 Grad 13' 45' 72', Z.Szugzda 78' 16 14 15:19
19 20.10.2001 Polkowice II Liga - 15 kol. 1500 W Górnik Polkowice 0:0 13 15 15:19
20 24.10.2001 Białystok II Liga - 16 kol. 2500 D Lech Poznań 1:1 P.Sobolewski 90' 14 16 16:20
21 27.10.2001 Opole II Liga - 17 kol. 2000 W Odra Opole 1:1 Żuberek 60' 16 17 17:21
22 03.11.2001 Białystok II Liga - 18 kol. 2000 D Tłoki Gorzyce 1:1 Żuberek 31'(k) 16 18 18:22
23 ?.11.2001 Nowy Dwór Maz. II Liga - 19 kol. 400 W Świt Nowy Dwór Maz. 2:1 Żuberek 45' 17 18 19:24
24 14.11.2001 Bełchatów II Liga - 20 kol. 300 W GKS Bełchatów 2:1 Grad 72' 18 18 20:26
25 ?.11.2001 Białystok II Liga - 21 kol. 1500 D KS Myszków 0:0 19 19 20:26
26 24.11.2001 Płock II Liga - 22 kol. 500 W Orlen Płock 1:0 20 19 20:27
27 ?.11.2001 Białystok II Liga - 23 kol. 800 D Szczakowianka Jaworzno 3:1 P.Sobolewski 6', Grad 61' 71' 18 22 23:28
28 ?.03.2002 Białystok II Liga - 24 kol. 3500 D Arka Gdynia 0:0 20 23 23:28
29 09.03.2002 Sosnowiec II Liga - 25 kol. 4000 W Zagłębie Sosnowiec 1:0 20 23 23:29
30 13.03.2002 Białystok II Liga - 26 kol. 2500 D Hutnik Kraków 2:0 Kobeszko 40', Grad 75' 16 26 25:29
31 ?.03.2002 Łódź II Liga - 27 kol. 3000 W ŁKS Łódź 2:1 Kobeszko 67' 18 26 26:31
32 20.03.2002 Białystok II Liga - 28 kol. 2500 D Górnik Łęczna 1:0 Kobeszko 25' 17 29 27:31
33 ?.03.2002 Kietrz II Liga - 29 kol. 1000 W Włókniarz Kietrz 0:0 18 30 27:31
34 ?.03.2002 Białystok II Liga - 30 kol. 3000 D Ceramika Opoczno 1:0 Żuberek 7' 17 33 28:31
35 03.04.2002 Zamość II Liga - 31 kol. 2500 W Hetman Zamość 0:0 17 34 28:31
36 ?.04.2002 Białystok II Liga - 32 kol. 3000 D Ruch Radzionków 1:1 Rzeczycki 51' 17 35 29:32
37 ?.04.2002 Wrocław II Liga - 33 kol. 250 W Polar Wrocław 2:2 Żuberek 65', Grad 82' 18 36 31:34
38 ?.04.2002 Białystok II Liga - 34 kol. 2500 D Górnik Polkowice 3:1 Szarnecki 36' 90', Kobeszko 77' 16 39 34:35
39 ?.04.2002 Poznań II Liga - 35 kol. 3500 W Lech Poznań 1:0 16 39 34:36
40 ?.04.2002 Białystok II Liga - 36 kol. 4000 D Odra Opole 3:1 Grad 14', Kobeszko 75', Żuberek 79' 15 42 37:37
41 01.05.2002 Gorzyce II Liga - 37 kol. 800 W Tłoki Gorzyce 2:0 15 42 37:39
42 05.05.2002 Białystok II Liga - 38 kol. 5000 D Świt Nowy Dwór Maz. 4:2 Kubsik 8', Żuberek 18', Kobeszko 23' 40' 15 45 41:41

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]