Jaguares de Córdoba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jaguares de Córdoba
Pełna nazwa Jaguares de Córdoba Fútbol Club
Data założenia 1995
Liga I liga (Categoría Primera A)
Państwo  Kolumbia
Stadion Estadio Municipal de Montería
Montería, Kolumbia
Pojemność: 8000 widzów
Prezes Nelson Soto Duque
Trener Carlos Castro
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
{{{trzeci strój}}}

Jaguares de Córdoba Fútbol Club - klub kolumbijski z siedzibą w mieście Montería.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub założony został w 1995 roku pod nazwą Corporación Deportiva y Social Girardot Fútbol Club (w skrócie Girardot) i początkowo miał siedzibę w mieście Girardot w departamencie Cundinamarca. Domowe mecze klub rozgrywał na mogącym pomieścić 15 000 widzów stadionie Estadio Luis Antonio Duque Peña.

W sezonie 1995/96 klub zdobył wicemistrzostwo II ligi, co do tej pory jest największym sukcesem w historii klubu. W 2008 roku Girardot zajął w II lidze 13 miejsce, po czym oficjalnie zakończył działalność.

W 2009 roku klub wznowił działalność pod nazwą Deportes Palmira (pełna nazwa: Corporación Deportiva y Social Deportes Palmira Fútbol Club). Nową siedzibą klubu było miasto Palmira, a klub swoje domowe mecze rozgrywał na stadionie Estadio Francisco Rivera. W 2010 roku klub przeniósł się do miasta Buenaventura, a 20 stycznia zmienił nazwę na Pacífico.

W grudniu 2011 roku klub znów zmienił siedzibę i przeniósł się do miasta Sincelejo. Także i teraz wraz z przenosinami doszło do zmiany nazwy - po przenosinach klub nazywał się Sucre Fútbol Club (w skrócie Sucre). Swoje drugoligowe mecze drużyna klubu rozgrywała na stadionie Estadio Arturo Cumplido Sierra. W grudniu 2012 roku ponownie doszło do przenosin, tym razem do miasta Montería. Obecna nazwa klubu to Jaguares de Córdoba Fútbol Club (w skrócie Jaguares de Córdoba).

W 2014 roku klub zdobył mistrzostwo II ligi (Categoría Primera B) i awansował do I ligi (Categoría Primera A).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]