Jan Dudziak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jan Dudziak
Data i miejsce urodzenia 23 czerwca 1930
Jabłoń
Poseł na Sejm kontraktowy
Okres od 18 czerwca 1989
do 25 listopada 1991
Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej
Odznaczenia
Order Sztandaru Pracy II klasy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Złoty Krzyż Zasługi Medal 40-lecia Polski Ludowej Medal 30-lecia Polski Ludowej

Jan Alfred Dudziak (ur. 23 czerwca 1930 w Jabłoni) – polski polityk, poseł na Sejm X kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1952 ukończył Liceum Przemysłu Cementowego, uzyskując tytuł zawodowy technika technologa. Następnie podjął pracę w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych Przemysłu Węglowego w Katowicach. Od 1952 piastował stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach państwowego przemysłu terenowego. W 1976 został dyrektorem naczelnym Przedsiębiorstwa Papierniczo-Poligraficznego „Prodryn” w Będzinie. Od 1982 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Zrzeszenia Przedsiębiorstw Produkcji Rynkowej „Prodryn” w Katowicach.

W 1953 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w 1986 został wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Kontrolno-Rewizyjnej w Katowicach. W 1989 uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy z okręgu sosnowieckiego. Na koniec kadencji należał do Parlamentarnego Klubu Lewicy Demokratycznej, zasiadał w Komisji Systemu Gospodarczego i Polityki Przemysłowej oraz w Komisji Systemu Gospodarczego, Przemysłu i Budownictwa.

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]