Jana Kirpiczenko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jana Kirpiczenko
Data i miejsce urodzenia 22 stycznia 1996
Krasnojarsk
Debiut w PŚ 30.12.2017, Lenzerheide (71. miejsce - sprint F)
Pierwsze punkty w PŚ 6.01.2018, Val di Fiemme (29. miejsce - 10 km C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Ałmaty 2015 Sztafeta
brąz Râșnov 2016 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
złoto Goms 2018 10 km s. klasyczny
srebro Soldier Hollow 2017 15 km b.łączony
brąz Goms 2018 15 km b.łączony
Uniwersjada
złoto Krasnojarsk 2019 Sztafeta
brąz Krasnojarsk 2019 5 km s.klasyczny
brąz Krasnojarsk 2019 5 km s.dowolny
brąz Krasnojarsk 2019 30 km s.dowolny

Jana Wiaczesławowna Kirpiczenko (ros. Яна Вячеславна Кирпиченко; ur. 22 stycznia 1996 w Krasnojarsku) – rosyjska biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 20 listopada 2012 roku, podczas zawodów Pucharu Europy Wschodniej (Eastern Europe Cup) w rosyjskiej miejscowości Wierszyna Tioi, gdzie uplasowała się na 74. pozycji na dystansie 5 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 30 grudnia 2017 roku w Lenzerheide, w sprincie stylem dowolnym uplasowała się na 71. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas TdS w Val di Fiemme, gdzie uplasowała się na 29. pozycji na dystansie 10 km stylem klasycznym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 min Niemcy Victoria Carl
4. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 min +9,7 s Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
2.FIS silver medal.png 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[a] 35:04,0 min +0,4 s  Norwegia
24. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:55,77 min Norwegia Amalie Håkonsen Ous
8. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 5 km stylem klasycznym 15:34,0 min +31,6 s Norwegia Marte Mæhlum Johansen
16. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:29,8 min +1:23,6 min Szwecja Ebba Andersson
3.FIS bronze medal.png 26 lutego 2016 Rumunia Râșnov bieg sztafetowy 4×2,5 km[b] 22:30,7 min +10,2 s  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
19. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 min Szwecja Anna Dyvik
6. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 min +40,3 s Szwecja Anna Dyvik
3.FIS bronze medal.png 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 min +13,9 s Norwegia Lotta Udnes Weng
5. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng
1.FIS gold medal.png 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min
3.FIS bronze medal.png 2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 min +37,2 s Rosja Anastasija Siedowa
17. 21 stycznia 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:18,33 min Szwecja Moa Lundgren
8. 23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 min +1:04,0 min Rosja Marija Istomina
4. 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 min +41,6 s Rosja Anna Żerebjatiewa

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
3.Bronze FISU.svg 3 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 5 km stylem klasycznym 14:48,6 min +3,8 s Rosja Alisa Żambałowa
3.Bronze FISU.svg 4 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 5 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) 12:42,9 min +9,0 s Rosja Alisa Żambałowa
18. 6 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint stylem dowolnym 2:47,34 min Czechy Petra Hynčicová
1.Gold FISU.svg 9 marca 2019 Rosja Krasnojarsk bieg sztafetowy 3×5 km[c] 43:01,3 min
3.Bronze FISU.svg 11 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 15 km stylem dowolnym (start masowy) 38:39,8 min +5,6 s Rosja Alisa Żambałowa


Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2017/2018 95.
2018/2019 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 25 stycznia 2020

Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - 71 45 49 39 29 28 30 - - - - - - 32 - - - - - - 9
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 33 71 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (10 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×7,5 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (10 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (10 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (10 km F) Toblach 1.01 (10 km C) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (10 km C) Oberstdorf 25.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (10 km F) Östersund 16.02 (10 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (15 km C) ST Lahti 29.02 (10 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 7.03 (30 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (10 km F) Canmore 21.03 (10 km C) FPŚ punkty
74 29 36 33 24 - 26 - 34 59 18 16 19 37 27 21 - - - 26 103
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Jana Kirpiczenko, Natalja Niepriajewa, Anastasija Siedowa, Julija Biełorukowa
  2. Skład drużyny: Polina Niekrasowa, Aleksandra Gołubickaja, Jana Kirpiczenko, Olga Kuczeruk
  3. Skład drużyny: Jana Kirpiczenko, Jekatierina Smirnowa, Alisa Żambałowa

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]