Janez Lampič (narciarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Janez Lampič
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 27 września 1996
Lublana, Słowenia
Klub TSK Triglav Kranj
Wzrost 192 cm
Debiut w PŚ 16.01 2016, Planica
(40. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 8.03 2017, Drammen
(11. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia

Janez Lampič (ur. 27 września 1996 w Lublanie) – słoweński biegacz narciarski, zawodnik klubu TSK Triglav Kranj.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Janez Lampič pojawił się w 25 lutego 2012 roku, podczas zawodów juniorskich w słoweńskiej miejscowości Kranj, gdzie uplasował się na pozycji 20 na dystansie 7,5 km techniką dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutował 16 stycznia 2016 roku w Planicy, gdzie uplasował się na 40. miejscu w sprincie stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 8 marca 2017 roku podczas Pucharu Świata w norweskim Drammen. W sprincie stylem klasycznym zajął 11 miejsce.

Jego siostra Anamarija również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
46. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
21. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 15:56,26 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
37. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
13. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[b] 17:40,69 min półfinał Rosja Rosja
32. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
9. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[c] 18:49,86 min +1:21,77 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
15. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,78 min Norwegia Fredrik Riseth
DNF 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km stylem dowolnym 32:55,7 min nie wystartował Rosja Aleksandr Bolszunow
7. 21 stycznia 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:21,14 min Norwegia Erik Valnes

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty sprint stylem klasycznym Norwegia Fredrik Riseth
51. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 23:36.4 min +2:44.6 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
52. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 20 km – bieg łączony 48:53.3 min +6:08.7 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
8. 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty sztafeta 4x5 km[d] 45:11.0 min +2:46.3 min Rosja Rosja
16. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:31,42 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
57. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:57,8 min +3:28.5 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
40. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:19.1 min +2:49.4 min Rosja Iwan Jakimuszkin

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 105.
2017/2018 125.
2018/2019 141.
2019/2020 124.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Lampič nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2015/2016
Ruka 27.11 (SP C) Ruka 28.11 (10 km F) Ruka 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - 62 - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Ruka 26.11 (SP C) Ruka 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
73 - 66 94 - - - 65 - - - - - - - - - - - - - - - 35 - 11 - - - - - 24
Sezon 2017/2018
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (15 km C) Ruka 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
94 113 - - 72 - 82 - - - - - - - - - - 21 29 dns 55 93 - - 37 - - - - - 12
Sezon 2018/2019
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
29 dns 78 96 - - - 66 - - - - - - - - - 44 - - - 40 52 - - 40 44 - 45 dnf - - 2
Sezon 2019/2020
Ruka 29.11 (SP C) Ruka 30.12 (15 km C) Ruka 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km C) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Meraker 20.02 (34 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Konnerud 4.03 (SP F) Oslo 8.03 (50 km C) punkty
24 dnf - - - - - 27 - - - - - - - - 39 - - - 46 39 75 87 86 55 78 58 - - - 38 - 11
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Miha Šimenc, Janez Lampič
  2. Skład zespołu: Miha Šimenc, Janez Lampič
  3. Skład zespołu: Miha Šimenc, Janez Lampič
  4. Skład zespołu: Janez Lampič, Benjamin Crv, Miha Dolar, Miha Šimenc

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]