Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – skoki drużynowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Jeździectwo
Skoki przez przeszkody drużynowe
Złoty medal  Francja
Srebrny medal  Stany Zjednoczone
Brązowy medal  Niemcy

Konkurencja drużynowych skoków przez przeszkody podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 1417 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
14 sierpnia 2016 10:00 Kwalifikacje
16 sierpnia 2012 10:00 Runda 1
17 sierpnia 2012 14:00 Runda 2
Dogrywka

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

W konkursie wystartowało 15 drużyn. Drużyna maksymalnie może liczyć czterech jeźdźców. Do wyniku drużyny zaliczane były trzy najlepsze wyniki.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Jeździec Koń Kary Wynik drużyny Uwagi
1.  Brazylia
Eduardo Menezes
Stephan Barcha
Álvaro de Miranda Neto
Pedro Veniss

Quintol
Landpeter do Feroleto
Cornetto K
Quabri de L`isle

4
0
0
0
0
 Niemcy
Daniel Deußer
Meredith Michaels-Beerbaum
Ludger Beerbaum
Christian Ahlmann

First Class
Fibonacci
Casello
Taloubet Z

0
0
0
4
0
3.  Holandia
Jeroen Dubbeldam
Maikel van der Vleuten
Harrie Smolders
Jur Vrieling

Zenith
Verdi
Zirocco Blue
Emerald

4
0
DSQ
0
4
 Kanada
Yann Candele
Tiffany Foster
Amy Millar
Eric Lamaze

First Choice 15
Tripple X III
Heros
Fine Lady 5

4
4
0
0
4
 Szwajcaria
Janika Sprunger
Romain Duguet
Martin Fuchs
Steve Guerdat

Bonne Chance CW
Quorida De Treho
Clooney
Nino Des Buissonnets

0
4
4
0
4
 Francja
Philippe Rozier
Kevin Staut
Roger-Yves Bost
Pénélope Leprevost

Rahotep de Toscane
Reveur de Hurtebise
Sydney Une Prince
Flora de Mariposa

0
4
0
47
4
7.  Katar
Hamad Ali Mohamed A Al Attiyah
Ali bin Chalid Al Thani
Ali Yousef Al Rumaihi
Bassem Hassan Mohammed

Appagino 2
First Devision
Gunder
Dejavu

8
0
1
4
1
8.  Wielka Brytania
Nick Skelton
Ben Maher
Michael Whitaker
John Whitaker

Big Star
Tic Tak
Cassionato
Ornellaia

4
4
4
0
8
 Stany Zjednoczone
Kent Farrington
Lucy Davis
McLain Ward
Elizabeth Madden

Voyeur
Barron
Azur
Cortes'C'

0
4
4
4
8
 Hiszpania
Pilar Lucrecia Cordón
Manuel Fernandez Saro
Eduardo Álvarez Aznar
Sergio Álvarez Moya

Gribouille du Lys
U Watch
Rokefeller de Pleville
Carlo 273

4
4
4
0
8
 Szwecja
Malin Baryard-Johnsson
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
Rolf-Göran Bengtsson

Cue Channa
Allin
Yajamila
Unita

8
0
0
16
8
12.  Australia
Matt Williams
Scott Keach
Edwina Tops-Alexander
James Paterson-Robinson

Valinski S
Fedor
Lintea Tequila
Amarillo

8
4
0
8
12
13.  Argentyna
Ramiro Quintana
Bruno Passaro
Matías Albarracín
José Maria Larocca

Appy Cara
Chicago Z
Cannavardo 9
Corent Du Lys

7
47
4
4
15
14.  Japonia
Toshiki Masui
Daisuke Fukushima
Reiko Takeda
Taizo Sugitani

Talouberdarco K Z
Bardolino
Cornet 36
Imothep

16
4
47
16
36
 Ukraina
Cassio Rivetti
Ulrich Kirchhoff
Ferenc Szentirmai
René Tebbel

Fine Fleur Du Marais
Prince de la Mare
Chadino
Zipper

47
4
47
0
4

Finał[edytuj | edytuj kod]

Jako wyniki pierwszej rundy finałowej były zaliczone wyniki jakie poszczególni zawodnicy uzyskali w drugiej rundzie kwalifikacji w konkursie indywidualnym.

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do drugiej rundy finałowej awansowało 8 najlepszych zespołów.

Pozycja Jeździec Koń Kary Wynik drużyny Uwagi
1.  Stany Zjednoczone
Kent Farrington
Lucy Davis
McLain Ward
Elizabeth Madden

Voyeur
Barron
Azur
Cortes'C'

0
0
0
8
0 Q
 Holandia
Jeroen Dubbeldam
Maikel van der Vleuten
Harrie Smolders
Jur Vrieling

Zenith
Verdi
Zirocco Blue
Emerald

0
0
0
EL
0 Q
 Brazylia
Eduardo Menezes
Stephan Barcha
Álvaro de Miranda Neto
Pedro Veniss

Quintol
Landpeter do Feroleto
Cornetto K
Quabri de L`isle

0
DSQ
0
0
0 Q
 Niemcy
Daniel Deußer
Meredith Michaels-Beerbaum
Ludger Beerbaum
Christian Ahlmann

First Class Z
Fibonacci
Casello
Taloubet

0
0
4
0
0 Q
5.  Francja
Philippe Rozier
Kevin Staut
Roger-Yves Bost
Pénélope Leprevost

Rahotep de Toscane
Reveur de Hurtebise
Sydney Une Prince
Flora de Mariposa

4
0
1
0
1 Q
6.  Kanada
Yann Candele
Tiffany Foster
Amy Millar
Eric Lamaze

First Choice 15
Tripple X III
Heros
Fine Lady 5

0
4
5
0
4 Q
7.  Szwecja
Malin Baryard-Johnsson
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
Rolf-Göran Bengtsson

Cue Channa
Allin
Yajamila
Unita

4
0
4
4
8 Q
 Szwajcaria
Janika Sprunger
Romain Duguet
Martin Fuchs
Steve Guerdat

Bonne Chance CW
Quorida De Treho
Clooney
Nino Des Buissonnets

8
0
0
8
8 Q
9.  Katar
Hamad Ali Mohamed A Al Attiyah
Ali bin Chalid Al Thani
Ali Yousef Al Rumaihi
Bassem Hassan Mohammed

Appagino 2
First Devision
Gunder
Dejavu

5
4
1
4
9
10.  Argentyna
Ramiro Quintana
Bruno Passaro
Matías Albarracín
José Maria Larocca

Appy Cara
Chicago Z
Cannavardo 9
Corent Du Lys

1
24
1
8
10
11.  Hiszpania
Pilar Lucrecia Cordón
Manuel Fernandez Saro
Eduardo Álvarez Aznar
Sergio Álvarez Moya

Gribouille du Lys
U Watch
Rokefeller de Pleville
Carlo 273

8
4
EL
0
12
12.  Wielka Brytania
Nick Skelton
Ben Maher
Michael Whitaker
John Whitaker

Big Star
Tic Tak
Cassionato
Ornellaia

4
4
5
23
13
13.  Ukraina
Cassio Rivetti
Ulrich Kirchhoff
Ferenc Szentirmai
René Tebbel

Fine Fleur Du Marais
Prince de la Mare
Chadino
Zipper

DSQ
4
9
1
14
 Japonia
Toshiki Masui
Daisuke Fukushima
Reiko Takeda
Taizo Sugitani

Talouberdarco K Z
Bardolino
Cornet 36
Imothep

12
1
1
12
21
 Australia
Matt Williams
Scott Keach
Edwina Tops-Alexander
James Paterson-Robinson

Valinski S
Fedor
Lintea Tequila
Amarillo

0
EL
5
9
14

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

O trzecim miejscu decydowała dogrywka pomiędzy zespołami Niemiec i Kanady.

Pozycja Jeździec Koń Kary Runda 2 Runda 1 Łącznie Dogrywka
1.  Francja
Philippe Rozier
Kevin Staut
Roger-Yves Bost
Pénélope Leprevost

Rahotep de Toscane
Reveur de Hurtebise
Sydney Une Prince
Flora de Mariposa

1
0
1
NS
2 1 3



2.  Stany Zjednoczone
Kent Farrington
Lucy Davis
McLain Ward
Elizabeth Madden

Voyeur
Barron
Azur
Cortes'C'

1
4
0
WD
0 5 5



3.  Niemcy
Daniel Deußer
Meredith Michaels-Beerbaum
Ludger Beerbaum
Christian Ahlmann

First Class Z
Fibonacci
Casello
Taloubet

4
5
0
4
0 8 8
0
0
NS
0
4.  Kanada
Yann Candele
Tiffany Foster
Amy Millar
Eric Lamaze

First Choice 15
Tripple X III
Heros
Fine Lady 5

4
0
12
0
4 4 8
4
0
4
NS
5.  Brazylia
Eduardo Menezes
Stephan Barcha
Álvaro de Miranda Neto
Pedro Veniss

Quintol
Landpeter do Feroleto
Cornetto K
Quabri de L`isle

4
DSQ
4
5
0 13 13
6.  Szwajcaria
Janika Sprunger
Romain Duguet
Martin Fuchs
Steve Guerdat

Bonne Chance CW
Quorida De Treho
Clooney
Nino Des Buissonnets

1
5
5
1
8 7 15
7.  Szwecja
Malin Baryard-Johnsson
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
Rolf-Göran Bengtsson

Cue Channa
Allin
Yajamila
Unita

17
1
8
1
8 10 18
 Holandia
Jeroen Dubbeldam
Maikel van der Vleuten
Harrie Smolders
Jur Vrieling

Zenith
Verdi
Zirocco Blue
Emerald

5
1
12
WD
0 18 18

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Jumping Team, rio2016.com [dostęp 2016-10-31] [zarchiwizowane z adresu 2016-09-22] (ang.).