Jean-Marc Gaillard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Jean Marc Gaillard)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jean-Marc Gaillard
Jean-Marc Gaillard
Data i miejsce urodzenia 7 października 1980
Annemasse, Francja
Klub SCN Pays Rochois
Wzrost 180 cm
Debiut w PŚ 8.12 2001, Cogne
(80. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 12.01 2002, Nové Město (24. miejsce – 10 km)
Pierwsze podium w PŚ 16.02 2008, Liberec
(1. miejsce – 11,4 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Igrzyska olimpijskie
Brąz Soczi 2014 Sztafeta
Brąz Pjongczang 2018 Sztafeta
Mistrzostwa świata
Brąz Falun 2015 Sztafeta

Jean-Marc Gaillard (ur. 7 października 1980 w Annemasse) – francuski biegacz narciarski, brązowy medalista olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Jean-Marc Gaillard pojawił się 11 grudnia 1999 roku podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskiej miejscowości Ulrichen, gdzie w biegu na 7,5 km techniką klasyczną zajął 41. miejsce. W 2000 roku wystartował na mistrzostwach świata juniorów w Štrbskim Plesie, ale plasował się daleko poza czołową trzydziestką. W Pucharze Świata zadebiutował 8 grudnia 2001 roku w Cogne, gdzie zajął 80. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty zdobył 12 stycznia 2002 roku w Novym Měscie, zajmując 24. miejsce na 10 km stylem dowolnym. Gaillard czterokrotnie stawał na podium zawodów PŚ, przy czym już w pierwszym wypadku odniósł swoje jedyne zwycięstwo – 16 lutego 2008 roku w Libercu był najlepszy na dystansie 11,4 km stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł w sezonie 2008/2009, który ukończył na szóstej pozycji. W 2005 roku wziął udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie, zajmując 47. miejsce w biegu łączonym na 30 km. Najlepsze wyniki na imprezach tego cyklu osiągnął podczas rozgrywanych w 2007 roku mistrzostw świata w Sapporo, gdzie był piąty w sztafecie i siódmy na dystansie 50 km techniką klasyczną. Ponadto był piąty w sprincie drużynowym na mistrzostwach świata w Libercu w 2009 roku i szósty w tej samej konkurencji na mistrzostwach świata w Val di Fiemme w 2013 roku. W 2006 roku wystartował na igrzyskach olimpijskich w Turynie, zajmując między innymi jedenasty w biegu na 50 km stylem dowolnym. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Vancouver na tym samym dystansie był dziewiętnasty, a w sztafecie zajął czwarte miejsce. Ponadto w trzeciej edycji Tour de Ski zajął szóste miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
23. 17 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km stylem klasycznym 38:01,3 +2:07,9 Estonia Andrus Veerpalu
11. 26 lutego 2006 Włochy Turyn 50 km stylem dowolnym 2:06:11,8 +8,1 Włochy Giorgio Di Centa
32. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km stylem dowolnym 33:36,3 +1:44,2 Szwajcaria Dario Cologna
30. 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 +4:36,7 Szwecja Marcus Hellner
4. 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km[1] 1:45:05,4 +20,9 Szwecja Szwecja
19. 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km stylem klasycznym 2:05:35,5 +1:02,5 Norwegia Petter Northug
6. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 2x15 km bieg łączony 1:08:15,4 +14,4 Szwajcaria Dario Cologna
21. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 +1:53,1 Szwajcaria Dario Cologna
3.Bronze medal.svg 16 lutego 2014 Rosja Soczi Sztafeta 4x10 km[2] 1:28:42,0 +31,9  Szwecja
10. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[3] 23:14,89 półfinał  Finlandia
35. 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 +2:54,5 Rosja Aleksandr Legkow
28. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 +2:28,5 Norwegia Simen Hegstad Krüger
23. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 +1:51,3 Szwajcaria Dario Cologna
3.Bronze medal.svg 18 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4x10 km[4] 1:33:04,9 +36,9 Norwegia Norwegia
18. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 +6:09,3 Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
47. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 +5:49,1 Francja Vincent Vittoz
DNF 27 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 50 km stylem klasycznym 2:30:10,1 Norwegia Frode Estil
35. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35,8 +3:37,5 Niemcy Axel Teichmann
20. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 +2:07,4 Norwegia Lars Berger
5. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km[5] 1:30:49,2 +1:25,8  Norwegia
7. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12,6 +1:24,0 Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
14. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 +1:04,6 Estonia Andrus Veerpalu
54. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 +5:57,2 Norwegia Petter Northug
5. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[6] 22:48,5 +3,0  Norwegia
9. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km[5] 1:41:50,6 +3:09,7  Norwegia
22. 1 marca 2009 Czechy Liberec 50 km stylem dowolnym 1:15:52,4 +41,3 Norwegia Petter Northug
23. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo 2x15 km łączony 1:14:10,4 +53,4 Norwegia Petter Northug
8. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym[6] 19:10,0 +22,4  Kanada
11. 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x10km[7] 1:40:10,2 +4:49,1  Norwegia
DNF 6 marca 2011 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09,0 Norwegia Petter Northug
10. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km łączony 1:13:09,3 +12,7 Szwajcaria Dario Cologna
6. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[8] 21:30,98 +5,33  Rosja
DNF 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 35:58,2 Norwegia Petter Northug
DNF 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 Szwecja Johan Olsson
9. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 +27,6 Rosja Maksim Wylegżanin
30. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 +2:19,9 Szwecja Johan Olsson
3.FIS bronze medal.png 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[9] 1:34:18,5 +8,9  Norwegia
DNF 1 marca 2015 Szwecja Falun 50 km stylem klasycznym 2:26:02,1 - Norwegia Petter Northug
26. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 +3:32,8 Rosja Siergiej Ustiugow
7. 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[10] 1:37:20,1 +3:52,0 Norwegia Norwegia
21. 5 marca 2017 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 +3:00,4 Kanada Alex Harvey
35. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +4:46,4 min Norwegia Sjur Røthe

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
54. 25 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 10 km stylem dowolnym 25:37,8 +3:39,1 mi Niemcy Ron Spanuth
50. 30 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 30 km stylem klasycznym 1:36:37,5 +12:14,7 Niemcy René Reisshauer

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2001/2002 123.
2002/2003 niesklasyfikowany
2003/2004 135.
2004/2005 113.
2005/2006 62.
2006/2007 32.
2007/2008 46.
2008/2009 7.
2009/2010 11.
2010/2011 9.
2011/2012 23.
2012/2013 41.
2013/2014 14.
2014/2015 36.
2015/2016 20.
2016/2017 24.
2017/2018 21.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Pozycja Zwycięzca
1. 16 lutego 2008 Czechy Liberec 11,4 km stylem dowolnym 28:01,3 min 1.
2. 17 stycznia 2009 Kanada Whistler 30 km bieg łączony 1:13:16,5 h +15,0 s 2. Włochy Pietro Piller Cottrer
3. 30 lutego 2009 Rosja Rybińsk 15 km stylem klasycznym (start masowy) 36:06,6 min +0,7 s 2. Niemcy Tobias Angerer
4. 4 lutego 2011 Rosja Rybińsk 20 km bieg łączony 48:54,6 min +0,4 s 2. Rosja Ilja Czernousow

Miejsca na podium etapów w zawodach PŚ[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 29 grudnia 2008 Czechy Praga Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:33,0 min 3. +0,8 s Norwegia Tor Arne Hetland
2. 10 stycznia 2010 Włochy Val di Fiemme Tour de Ski 9 km stylem dowolnym 33:43,4 min 3. +2,5 s Czechy Lukáš Bauer
3. 2 grudnia 2018 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour 15 km stylem klasycznym 42:51,0 min 2. +16,1 s Niemcy Janosch Brugger

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 17 marca 2019

Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
- - 80 102 - 68 - - - - 49 - 71 24 38 - 73 - - - 7
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- - - - - - - - - - - 57 - - - - - - - - - 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
- - 86 - - 47 - - 76 - - 24 - - 49 - - - - - - - 56 - - 7
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 65 - - - - 72 - - 18 - - 43 - - - - - - 58 13
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- - 36 19 - - 29 29 - 17 19 - 26 - - - 14 - - 25 - 19 - 26 88
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 17 - 15 13 49 58 20 10 28 52 10 36 5 - 43 - 33 - - - 9 - - - 8 158
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- 15 - 43 10 25 - 39 8 30 50 45 dns - - - dnf - 41 - - - 1 35 - - - - 42 38 - 148
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
36 - 18 50 10 40 - 14 7 3 37 29 17 6 6 - 2 - - 2 - 41 - 67 50 - - 34 20 9 4 5 671
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- 62 27 24 8 44 - 12 8 17 27 16 4 15 6 3 5 - - - - - - - - - 34 41 9 dsq - 474
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
57 93 27 60 55 - 10 23 10 14 32 4 30 9 11 9 6 - - - 2 - 17 - dnf - 31 15 5 8 589
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
48 31 33 12 4 - 14 - 21 - 39 21 52 73 26 60 dns - - - - - 9 - 38 14 24 - 9 5 - - dnf 37 24 6 11 382
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
24 77 26 29 29 - - - - 28 60 34 32 25 23 26 26 - 31 - 7 - 12 - 13 - - 39 31 19 20 219
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
76 19 11 12 59 16 - - 40 83 72 17 13 43 11 11 - - - 16 - - 9 - - 29 8 7 404
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- 34 69 19 19 19 12 - 5 - 31 37 38 44 dns - - - - 15 - 18 - 34 - - - 41 184
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - 44 5 - - 26 81 24 23 47 36 26 11 34 21 - 8 - - - 11 25 - 9 56 19 36 16 32 14 31 9 15 389
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - 68 52 62 61 25 - 42 39 14 9 13 10 11 23 15 - 45 - 10 - - - 29 - - 44 24 23 21 276
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
90 20 47 30 - 15 - 13 18 19 64 14 13 12 13 8 8 - - - - 29 - 27 - - 82 23 42 30 372
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 23 102 36 2 29 14 - 6 80 24 74 18 19 19 12 15 - - - 20 - - 28 - - - 40 260
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

FIS Worldloppet Cup (FIS Marathon Cup)[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Zawody Dystans Czas biegu Strata Pozycja Zwycięzca
1. 9 marca 2014 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:35:05,2 h +0,7 s 2. Norwegia Anders Gløersen
2. 7 lutego 2015 Francja Transjurassienne 56 km stylem klasycznym 2:47:08,0 h +1:25,3 min 3. Czechy Stanislav Řezáč
3. 17 stycznia 2016 Francja La Foulée Blanche 42 km stylem dowolnym 1:16:45,9 h - 1. -
4. 12 lutego 2017 Francja Transjurassienne 48 km stylem dowolnym 2:53:38,90 h +0,22 s 2. Francja Robin Duvillard

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Vincent Vittoz, Maurice Manificat, Emmanuel Jonnier.
  2. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard, Ivan Perrillat Boiteux.
  3. Skład drużyny: Cyril Miranda, Jean-Marc Gaillard.
  4. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider
  5. a b Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Emmanuel Jonnier, Alexandre Rousselet, Vincent Vittoz.
  6. a b Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Cyril Miranda.
  7. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Vincent Vittoz, Robin Duvillard.
  8. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat.
  9. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard, Adrien Backscheider.
  10. Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard, Clément Parisse

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]