Jekatierina Jaszyna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jekatierina Jaszyna
Państwo  Rosja
Data urodzenia 6 sierpnia 1993
Gra praworęczna, oburęczny backhand
Zakończenie kariery aktywna
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 4 ITF
Najwyżej w rankingu 335 (7 stycznia 2019)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0 WTA, 26 ITF
Najwyżej w rankingu 152 (25 lutego 2019)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Uniwersjada
srebro Kazań 2013 gra drużynowa

Jekatierina Jaszyna (ros. Екатерина Яшина; ur. 6 sierpnia 1993) – rosyjska tenisistka.

W przeciągu swojej kariery wygrała cztery singlowe i dwadzieścia sześć deblowych turnieje rangi ITF. Najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na 335. miejscu w singlu (7 stycznia 2019) oraz na 155. miejscu w deblu (31 grudnia 2018). Zdobyła srebrny medal podczas Uniwersjady 2013 w rozgrywkach drużynowych, startując wraz z Anastasiją Pawluczenkową, Jeleną Wiesniną oraz Margaritą Gasparian.

Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75 000 $
turnieje z pulą nagród 50 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Przeciwniczka Wynik
1. 02/04/2011 Kazachstan Astana Twarda (hala) Rosja Maja Gawierowa 6:7(6), 7:6(4), 6:4
2. 23/04/2011 Uzbekistan Karszy Twarda Gruzja Sofia Kwatsabaja 6:2, 6:3
3. 02/03/2013 Kazachstan Szymkent Twarda (hala) Kirgistan Ksienija Pałkina 6:3, 4:6, 6:2
4. 30/11/2014 Kazachstan Astana Twarda (hala) Kazachstan Kamila Kerimbayeva 6:3, 6:4

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 02/04/2011 Kazachstan Astana Twarda (hala) Turkmenistan Anastazja Prenko Rosja Nadieżda Gorbaczkowa
Rosja Jekatierina Puszkariewa
6:4, 7:5
2. 17/06/2011 Kazachstan Astana Ceglana Ukraina Weronika Kapszaj Serbia Tamara Čurović
Uzbekistan Sabina Sharipova
2:6, 6:3, 15–13
3. 19/11/2011 Tunezja Monastyr Twarda Rosja Margarita Lazariewa Serbia Saška Gavrilovska
Serbia Andjela Novcić
6:3, 6:2
4. 12/05/2012 Kazachstan Ałmaty Twarda Uzbekistan Sabina Sharipova Uzbekistan Albina Xabibulina
Ukraina Anastasija Wasyljewa
6:4, 3:6, 10–3
5. 02/06/2012 Uzbekistan Karszy Twarda Białoruś Darja Lebieszewa Uzbekistan Albina Xabibulina
Ukraina Anastasija Wasyljewa
7:6(5), 6:2
6. 01/07/2012 Egipt Szarm el-Szejk Twarda Rosja Polina Monowa Kazachstan Kamila Kerimbajewa
Kazachstan Zalina Chajrudinowa
7:5, 4:6, 10–8
7. 29/12/2012 Turcja Stambuł Twarda (hala) Białoruś Lidzija Marozawa Gruzja Ekaterine Gorgodze
Gruzja Sofia Kwatsabaja
6:3, 6:2
8. 20/01/2013 Egipt Szarm el-Szejk Twarda Rosja Eugenija Paszkowa Holandia Valeria Podda
Egipt Majar Szarif
3:6, 6:2, 10–3
9. 21/06/2013 Kazachstan Ałmaty Ceglana Rosja Margarita Lazariewa Rosja Iwanka Karamalak
Rosja Anna Kowal
7:5, 2:6, 10–3
10. 03/08/2014 Kazachstan Astana Twarda Rosja Polina Monowa Białoruś Palina Piechawa
Białoruś Swiatłana Pirażenka
6:3, 6:2
11. 08/08/2014 Kazachstan Astana Twarda Kirgistan Ksienija Pałkina Hongkong Eudice Chong
Rosja Anna Grigorjan
7:5, 6:3
12. 15/03/2015 Egipt Szarm el-Szejk Twarda Indie Prarthana Thombare Białoruś Anhelina Kalita
Białoruś Wiera Łapko
6:4, 5:7, 10–6
13. 04/07/2015 Turcja Sakarya Twarda Serbia Tamara Čurović Turcja Başak Eraydın
Rosja Margarita Lazariewa
4:6, 6:1, 10–6
14. 07/11/2015 Norwegia Oslo Twarda (hala) Niemcy Kim Grajdek Norwegia Astrid Brune Olsen
Norwegia Malene Helgø
6:2, 6:3
15. 06/03/2016 Egipt Szarm el-Szejk Twarda Ukraina Alona Fomina Rosja Anastasija Komardina
Rosja Anna Morgina
6:1, 4:6, 10–8
16. 12/03/2016 Egipt Szarm el-Szejk Twarda Ukraina Alona Fomina Rosja Anastasija Komardina
Rosja Anna Morgina
7:6(2), 3:6, 10–8
17. 04/12/2016 Izrael Ramat Gan Twarda Izrael Vlada Ekshibarova Rumunia Daiana Negreanu
Izrael Keren Shlomo
6:2, 7:6(4)
18. 09/12/2016 Izrael Ramat Gan Twarda Izrael Vlada Ekshibarova Rosja Sofija Dmitriewa
Rosja Anna Przybyłowa
6:4, 6:3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]