Jiří Magál

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jiří Magál
Jiří Magál
Data i miejsce urodzenia 11 kwietnia 1977
Chrudim, ČSSR
Wzrost 176 cm
Debiut w PŚ 16.12 1997, Val di Fiemme
(101. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 10.01 1998, Ramsau
(25. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy
Igrzyska olimpijskie
Brąz Vancouver 2010 Sztafeta
Zakończenie kariery: 2015 r.

Jiří Magál (ur. 11 kwietnia 1977 w Chrudimiu) – czeski biegacz narciarski, brązowy medalista olimpijski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Jiří Magál pojawił się 29 grudnia 1995 roku w zawodach FIS Race w Bedřichovie, gdzie zajął 20. miejsce w biegu na 15 km techniką klasyczną. Miesiąc później wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Asiago, gdzie zajął 68. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, a w biegu na 30 km stylem dowolnym był czwarty, przegrywając walkę o medal z Martinem Bajčičákiem ze Słowacji. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Canmore był siedemnasty w biegu na 10 km klasykiem, a na dystansie 30 km techniką dowolną ponownie był czwarty. Tym razem w walce o podium lepszy okazał się jego rodak Martin Koukal.

W Pucharze Świata zadebiutował 16 grudnia 1997 roku w Val di Fiemme, zajmując 101. miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył niecały miesiąc później, 10 stycznia 1998 roku w Ramsau, gdzie zajął 25. miejsce w biegu na 30 km stylem dowolnym. Nigdy nie stanął na podium indywidualnych zawodów pucharowych, jego najlepszym wynikiem było piąte miejsce wywalczone 27 listopada 2005 roku w Kuusamo w biegu na 15 km techniką dowolną. Trzykrotnie jednak zajmował miejsca w pierwszej trójce w biegach sztafetowych: 19 listopada 2006 roku w Gällivare, 24 lutego 2008 roku w Falun oraz 20 stycznia 2013 roku w La Clusaz Czesi z Magálem w składzie zajmowali trzecie miejsce. Najlepsze wyniki osiągał w sezonie 2006/2007, kiedy to zajął 29. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wielokrotnie startował na mistrzostwach świata, największy sukces osiągając podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme w 2003 roku, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji zajął siódme miejsce w sztafecie. W tej samej konkurencji był też ósmy na mistrzostwach w Oberstdorfie w 2005 roku, mistrzostwach w Sapporo w 2007 roku oraz mistrzostwach świata w Oslo cztery lata później. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął na mistrzostwach świata w Libercu w 2009 roku, gdzie był jedenasty w biegu łączonym na 30 km.

W 1998 roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Nagano, zajmując 22. miejsce w biegu na 30 km stylem klasycznym, a wyścig na dystansie 50 km techniką dowolną zakończył na 47. pozycji. Cztery lata później, na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City był między innymi dziewiętnasty w biegu na 50 km klasykiem oraz siódmy w sztafecie. Swój najlepszy indywidualny wynik osiągnął podczas igrzysk w Turynie w 2006 roku, gdzie był ósmy w biegu na 50 km techniką dowolną. Na tych samych igrzyskach był też dziewiąty w sztafecie i czternasty w biegu łączonym na 30 km. Na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wspólnie z Martinem Jakšem, Lukášem Bauerem i Martinem Koukalem zdobył brązowy medal w sztafecie. Na tych samych igrzyskach był też szósty w sprincie drużynowym i osiemnasty w biegu na 15 km stylem dowolnym. W 2014 roku wziął udział w igrzyskach w Soczi, jednak w obu swoich startach, biegu na 50 km stylem dowolnym oraz biegu łączonym na 30 km zajmował odległe pozycje.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
22. 9 lutego 1998 Japonia Nagano 30 km stylem klasycznym 1:33:55,8 h +8:05,9 min Finlandia Mika Myllylä
47. 22 lutego 1998 Japonia Nagano 50 km stylem dowolnym 2:05:08,2 h +16:22,3 min Norwegia Bjørn Dæhlie
43. 9 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 30 km stylem dowolnym 1:11:31,0 h +51,3 s Austria Christian Hoffmann
29. 15 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 15 km stylem klasycznym 37:07,4 min +2:41,2 min Estonia Andrus Veerpalu
7. 17 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City Sztafeta 4x10 km [1] 1:32:45,5 h +2:45,8 min Norwegia Norwegia
19. 23 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City 50 km stylem klasycznym 2:06:20,8 h +4:21,1 min Rosja Michaił Iwanow
14. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 2x15 km łączony 1:17:00,8 h +9,3 s Rosja Jewgienij Diemientjew
9. 19 lutego 2006 Włochy Turyn Sztafeta 4x10 km[2] 1:43:45,7 h +2:17,6 min Włochy Włochy
8. 26 lutego 2006 Włochy Turyn 50 km stylem dowolnym 2:06:11,8 h +17,2 s Włochy Giorgio Di Centa
38. 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 h +13,8 s Szwecja Marcus Hellner
3.Bronze medal.svg 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km [3] 1:45:05,4 h +16,5 s Szwecja Szwecja
29. 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km stylem klasycznym 2:05:35,5 h +13,9 s Norwegia Petter Northug
43. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 2x15 km bieg łączony 1:08:15,4 h +4:34,1 min Szwajcaria Dario Cologna
52. 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h +9:33,5 min Rosja Aleksandr Legkow

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
37. 19 lutego 1999 Austria Ramsau 30 km stylem dowolnym 1:15:26,2 h +7:00,6 min Finlandia Mika Myllylä
60. 22 lutego 1999 Austria Ramsau 10 km stylem klasycznym 24:19,2 min +2:53,2 min Finlandia Mika Myllylä
39. 23 lutego 1999 Austria Ramsau 10+15 km łączony 1:05:54,9 h +3:38,3 min Norwegia Thomas Alsgaard
8. 26 lutego 1999 Austria Ramsau Sztafeta 4x10 km [4] 1:35:07.5 h +4:43.8 min  Austria
54. 15 lutego 2001 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 39:26,0 min +5:08,5 min Szwecja Per Elofsson
45. 21 lutego 2001 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym - - Norwegia Tor Arne Hetland
46. 25 lutego 2001 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 2:05:27,2 h +16:31,7 min Hiszpania Johann Mühlegg
31. 19 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:12:29,3 h +3:03,1 min Norwegia Thomas Alsgaard
29. 21 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym 35:47,5 min +30,2 s Niemcy Axel Teichmann
23. 23 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 2x10 km łączony 47:42,3 min +47,7 s Szwecja Per Elofsson
7. 25 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km [5] 1:31:56,4 h +1:41,4 min Norwegia Norwegia
55. 1 marca 2003 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem dowolnym 1:54:25,3 h +11:02,0 min Czechy Martin Koukal
18. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +1:05,7 min Włochy Pietro Piller Cottrer
18. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 h +1:32,8 min Francja Vincent Vittoz
8. 24 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x10 km [5] 1:39:04,4 h +3:24,4 min Norwegia Norwegia
27. 27 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 50 km stylem klasycznym 2:30:10,1 h +1:10,3 min Norwegia Frode Estil
15. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35,8 h +23,5 s Niemcy Axel Teichmann
29. 28 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 min +2:37,2 min Norwegia Lars Berger
8. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km [6] 1:30:49,2 h +2:07,6 min Norwegia Norwegia
30. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 min +2:06,6 min Estonia Andrus Veerpalu
13. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 h +36,5 s Norwegia Petter Northug
11. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km [7] 1:41:50,6 h +5:01,7 min Norwegia Norwegia
17. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 50 km stylem dowolnym 1:15:52,4 h +17,5 s Norwegia Petter Northug
39. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo 2x15 km łączony 1:14:10,4 h +3:07,3 min Norwegia Petter Northug
8. 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x10km[8] 1:40:10,2 h +2:58,0 min Norwegia Norwegia
43. 6 marca 2011 Norwegia Oslo 50 km stylem dowolnym 2:08:09,0 h +8:59,9 min Norwegia Petter Northug
30. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km bieg łączony 1:13:09,3 h +51,5 s Szwajcaria Dario Cologna
27. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +2:32,8 min Norwegia Petter Northug
11. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[9] 1:41:37,2 h +1:05,4 min  Norwegia
16. 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 h +1:49,2 min Szwecja Johan Olsson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
68. 31 stycznia 1996 Włochy Asiago 10 km stylem klasycznym 27:42,8 min +3:14,7 min Szwecja Per Elofsson
4. 4 lutego 1996 Włochy Asiago 30 km stylem dowolnym 1:33:18,9 h +4:05,6 min Włochy Fabio Santus
17. 12 lutego 1997 Kanada Canmore 10 km stylem klasycznym 26:26,9 min +1:36,9 min Włochy Bruno Carrara
4. 16 lutego 1997 Kanada Canmore 30 km stylem dowolnym 1:20:46,3 h +2:40,6 min Szwecja Per Elofsson

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Magál jak dotąd nie stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 1997/1998
Beitostølen 22.11 (10 km C) Mediolan 10.12 (SP F) Val di Fiemme 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 14.12 (15 km F) Val di Fiemme 16.12 (15 km F) Davos 20.12 (30 km C) Kawgołowo 3.01 (30 km F) Ramsau 8.01 (15 km C) Ramsau 10.01 (30 km F) Lahti 8.03 (30 km C) Falun 11.03 (2x10 km) Oslo 14.03 (50 km C) punkty
- - - 101 - - - - 25 - - - 6
Sezon 1998/1999
Muonio 28.11 (10 km F) Mediolan 10.12 (SP F) Dobbiaco 12.12 (10 km F) Dobbiaco 13.12 (15 km C) Davos 19.12 (30 km C) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Engelberg 28.12 (SP F) Kitzbühel 29.12 (SP F) Otepää 5.01 (15 km C) Nové Město 9.01 (15 km C) Nové Město 12.01 (30 km F) Seefeld 14.02 (10 km F) Lahti 7.03 (15 km C) Falun 13.03 (30 km C) Oslo 20.03 (50 km C) punkty
- - - - 76 - - - - 57 42 - - - - 0
Sezon 1999/2000
Kiruna 27.11 (10 km C) Sappada 10.12 (15 km F) Sappada 10.12 (2x5 km) Davos 18.12 (30 km C) Engelberg 27.12 (SP C) Garmisch-Partenkirchen 28.12 (SP C) Kitzbühel 29.12 (SP F) Moskwa 9.01 (30 km F) Nové Město 13.01 (15 km C) Trondheim 2.02 (10 km F) Lillehammer 5.02 (2x10 km) Ulrichen 16.02 (10 km F) Lamoura 20.02 (72 km F) Falun 26.02 (15 km F) Sztokholm 28.02 (SP C) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 5.03 (30 km C) Oslo 9.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km C) Bormio 16.03 (10 km C) Bormio 23.03 (15 km F) punkty
- 76 48 57 - - - 43 32 - - - - - - 75 60 - - - - 0
Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (15 km C) Beitostølen 29.11 (10 km F) Santa Caterina 8.12 (15 km F) Brusson 16.12 (2x10 km) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (30 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (30 km F) Soldier Hollow 13.01 (15 km C) Soldier Hollow 14.01 (SP F) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (10 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Borlänge 17.03 (10 km F) Falun 18.03 (15 km C) Kuopio 25.03 (60 km F) punkty
77 72 66 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
68 46 79 - 71 33 - - - - - - - 35 - - 47 - 45 - 0
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- 66 32 53 - 66 - - - - - 37 - - 35 - - - 70 - 39 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
- 30 70 26 - 53 - 16 39 16 - 48 - - 6 8 - - - - 67 85 33 - 63 108
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 25 19 21 - - - 19 37 14 - dnf 15 - - 18 - 25 - 17 107
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- 42 24 5 21 - 20 16 - 16 - - 22 - - - 62 - - 21 - 22 - 24 138
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 12 - 38 35 29 82 16 36 66 9 21 13 - - - - 8 - - - - - 18 - 9 178
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- 53 - 47 - 30 - 47 55 69 41 19 62 40 dns - - - - - 29 - 42 27 - - 32 - 12 - - 29
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
50 - 23 26 25 - - 50 51 61 39 58 38 11 36 - - 29 - - - - 49 - 60 - dnf 89 65 18 30 26 69
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
46 - 65 - 53 - - 30 67 57 81 81 42 45 26 9 31 - - - - - - - - 35 - - - - - - 34
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
63 118 54 21 36 - 46 - 18 - - - - - - - - - - - - - - 63 - - - - - - - - 23
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
29 108 20 49 37 - 22 - - - 68 57 93 48 66 dns - - - - - - - - - - 25 - 45 30 - 20 - - - - - - 40
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
61 114 48 39 45 - - - - 57 53 81 49 39 52 11 40 - 46 - - - 53 - 45 - 23 - - - - - 32
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
124 69 16 44 67 43 - - 83 103 100 72 58 54 15 43 - - - - - - - - - - - - 31
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Martin Koukal, Jiří Magál, Petr Michl, Lukáš Bauer
  2. Skład drużyny: Martin Koukal, Lukáš Bauer, Jiří Magál, Dušan Kožíšek
  3. Skład drużyny: Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál, Martin Koukal
  4. Skład drużyny: Lukáš Bauer, Václav Korunka, Jiří Magál, Martin Koukal
  5. a b Skład drużyny: Lukáš Bauer, Jiří Magál, Petr Michl, Martin Koukal
  6. Skład drużyny: Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál, Milan Šperl
  7. Skład drużyny: Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál, Martin Jakš
  8. Skład drużyny: Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál, Martin Koukal
  9. Skład drużyny: Jiří Magál, Lukáš Bauer, Aleš Razým, Martin Jakš