Jiangxi Women’s Tennis Open 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jiangxi Women’s Tennis Open 2014
Miejsce  Chiny
Nanchang
Obiekt Nanchang International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 21–28.07.2014
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Dyrektor Adam Yun Chuan
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Japonia Junri Namigata
2015
Strona internetowa

Jiangxi Women’s Tennis Open 2014tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2014 z cyklu Jiangxi Women’s Tennis Open rozgrywany w dniach 21–28 lipca 2014 roku w Nanchangu na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCChińska Republika Ludowa Peng Shuai 50 zwycięstwo
2/WCChińska Republika Ludowa Zheng Jie 60 1. runda
03Japonia Misaki Doi 85 ćwierćfinał
04Tajlandia Luksika Kumkhum 113 półfinał
05Luksemburg Mandy Minella 115 1. runda
06Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 131 półfinał
07Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 168 1. runda
08Ukraina Julija Bejhelzimer 169 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 2 2  
  1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 66 6  
  6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 4 7 3  
3  Japonia Misaki Doi 3 65
  6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 7  
    1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 3 6
   Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 2 6 3
  WC  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 5  
4  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 7  
4  Tajlandia Luksika Kumkhum 4 1
   Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 6  
 Hongkong Zhang Ling 1 6 2
   Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 4 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 1 3     1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
 Białoruś Iłona Kremień 6 6      Białoruś Iłona Kremień 3 4  
 Japonia Mari Tanaka 1 1       1/WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6
Q  Chińska Republika Ludowa Tang Haochen 2 4        Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 2 2
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn 6 6      Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn 1 62
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 7      Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 7  
7  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 4 63  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Japonia Misaki Doi 6 7  
 Słowenia Dalila Jakupović 3 64     3  Japonia Misaki Doi 6 4 6  
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 2 6 3  
 Korea Południowa Jang Su-jeong 3 4       3  Japonia Misaki Doi 3 65
Q  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 2 2       6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 7
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 6 6      Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 7 3 2
 Słowacja Michaela Hončová 6 1 3     6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 65 6 6  
6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 2 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Luksemburg Mandy Minella 68 1  
 Chorwacja Tereza Mrdeža 7 6      Chorwacja Tereza Mrdeža 4 4  
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6     WC  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6  
LL  Chińska Republika Ludowa Yang Zi 3 1       WC  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 5
 Rosja Marina Mielnikowa 6 4 7       4  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 7
 Włochy Gioia Barbieri 2 6 5      Rosja Marina Mielnikowa 4 1
WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang 3 3     4  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
4  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Ukraina Julija Bejhelzimer 5 2  
 Hongkong Zhang Ling 7 6      Hongkong Zhang Ling 6 6  
 Indie Ankita Raina 6 2 6      Indie Ankita Raina 2 1  
WC  Japonia Junri Namigata 4 6 2        Hongkong Zhang Ling 1 6 2
Q  Australia Monique Adamczak 65 3        Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 4 6
 Słowenia Nastja Kolar 7 6      Słowenia Nastja Kolar 2 4
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 7 2      Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 6  
2/WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 65 0k  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Australia Monique Adamczak
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
162 półfinał
02Ukraina Julija Bejhelzimer
Luksemburg Mandy Minella
186 półfinał
03Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
197 finał
04Japonia Misaki Doi
Chińskie Tajpej Hsieh Shu-ying
258 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 63 10  
 Słowenia Dalila Jakupović
 Słowenia Nastja Kolar
3 7 7     1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
2 6 10  
 Tajlandia Luksika Kumkhum
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 6      Tajlandia Luksika Kumkhum
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 1 7  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin
1 0       1  Australia Monique Adamczak
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 3  
3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6       3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Sun Xuliu
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
3 1     3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
4 6 10
 Japonia Miki Miyamura
 Japonia Mari Tanaka
5 2      Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
6 1 0  
 Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
7 6       3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
64 3
 Włochy Gioia Barbieri
 Rosja Marina Mielnikowa
6 7        Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Japonia Junri Namigata
7 6
 Serbia Tamara Čurović
 Indie Ankita Raina
4 5      Włochy Gioia Barbieri
 Rosja Marina Mielnikowa
3 1  
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Japonia Junri Namigata
6 7      Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Japonia Junri Namigata
6 6  
4  Japonia Misaki Doi
 Chińskie Tajpej Hsieh Shu-ying
3 5        Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Japonia Junri Namigata
7 6
 Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
7 2 6       2  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Luksemburg Mandy Minella
66 4  
 Białoruś Iłona Kremień
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
5 6 10      Białoruś Iłona Kremień
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
7 1 8
 Korea Południowa Jang Su-jeong
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
2 2     2  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Luksemburg Mandy Minella
5 6 10  
2  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Luksemburg Mandy Minella
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]