Jiangxi Women’s Tennis Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jiangxi Women’s Tennis Open 2018
Miejsce  Chiny
Nanchang
Obiekt Nanchang International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 23–29.07.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Wang Qiang
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
2017 2019
Strona internetowa

Jiangxi Women’s Tennis Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Jiangxi Women’s Tennis Open rozgrywany w dniach 23–29 lipca 2018 roku w Nanchangu na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCChińska Republika Ludowa Zhang Shuai 30 ćwierćfinał
02Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 80 zwycięstwo
03Polska Magda Linette 82 półfinał
04Japonia Kurumi Nara 99 1. runda
05Rosja Witalija Djaczenko 107 1. runda
06Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 112 finał
07Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 114 1. runda
08Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 126 2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 63 6 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 4 6  
   Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 3 6 2  
  6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 1 6  
Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 3 4
  6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6  
    6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 5 0k
  2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 4
  Q  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 3 6 2  
3  Polska Magda Linette 6 4 6  
3  Polska Magda Linette 5 2
  2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 3 0
  2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 7 6  
 Niemcy Sabine Lisicki 60 3     1/WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  
PR  Rosja Margarita Gasparian 6 6     PR  Rosja Margarita Gasparian 4 1  
Q  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 1 4       1/WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 63 6 1
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 3 4        Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 4 6
 Czechy Tereza Martincová 6 6      Czechy Tereza Martincová 2 3
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6  
7  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Japonia Kurumi Nara 6 2 4  
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 3 6 6      Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 4 5  
LL  Japonia Momoko Kobori 63 0     Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 6 7  
Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 7 6       Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 3 4
Q  Indie Karman Thandi 6 3 7       6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 3 6 5     Q  Indie Karman Thandi 4 0
 Japonia Miyu Katō 3 0     6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6  
6  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Rosja Witalija Djaczenko 6 4 1k  
Q  Tajlandia Peangtarn Plipuech 4 6 3     Q  Tajlandia Peangtarn Plipuech 1 2  
WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang 3 3     Q  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 6 6  
Q  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 6 6       Q  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 3 6 2
 Stany Zjednoczone Jacqueline Cako 6 1 2       3  Polska Magda Linette 6 4 6
 Japonia Eri Hozumi 3 6 6      Japonia Eri Hozumi 3 5
 Korea Południowa Jang Su-jeong 4 0     3  Polska Magda Linette 6 7  
3  Polska Magda Linette 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6  
LL  Japonia Junri Namigata 4 0     8  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 3  
Q  Japonia Hiroko Kuwata 5 3      Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 7 6        Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 3 0
 Japonia Ayano Shimizu 2 0       2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
 Uzbekistan Sabina Sharipova 6 6      Uzbekistan Sabina Sharipova 4 6 2
 Indie Ankita Raina 2 1     2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 3 6  
2  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Japonia Eri Hozumi
Rosja Walerija Sawinych
153 1. runda
02Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
192 ćwierćfinał
03Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
Indie Prarthana Thombare
239 ćwierćfinał
04Australia Naiktha Bains
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
277 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Japonia Eri Hozumi
 Rosja Walerija Sawinych
2 3k  
 Rosja Margarita Gasparian
 Słowacja Chantal Škamlová
6 2      Rosja Margarita Gasparian
 Słowacja Chantal Škamlová
6 1 6  
 Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
6 6      Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
4 6 10  
WC  Chińska Republika Ludowa Liu Yanni
 Chińska Republika Ludowa Yuan Yue
1 2        Indonezja Beatrice Gumulya
 Indonezja Jessy Rompies
1 1  
3  Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Indie Prarthana Thombare
7 6        Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Sun Xuliu
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
5 4     3  Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Indie Prarthana Thombare
4 4
 Uzbekistan Sabina Sharipova
 Indie Karman Thandi
4 1      Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6  
 Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6        Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6 6
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
3 4        Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
4 4
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 6      Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
7 6  
 Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
62 5     4  Australia Naiktha Bains
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
5 2  
4  Australia Naiktha Bains
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
7 7        Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 7
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
 Indie Ankita Raina
3 6 8        Japonia Momoko Kobori
 Japonia Ayano Shimizu
2 67  
 Japonia Momoko Kobori
 Japonia Ayano Shimizu
6 4 10      Japonia Momoko Kobori
 Japonia Ayano Shimizu
6 1 14
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
63 0     2  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
1 6 12  
2  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]