Jordan Czuczuganow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jordan Czuczuganow
Data i miejsce urodzenia 25 lutego 1996
Saparewa banja, Bułgaria
Klub Alexander Logistics
Wzrost 179 cm
Debiut w PŚ 29 listopada 2014, Kuusamo
(84. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Bułgaria

Jordan Czuczuganow (bul. Йордан Чучуганов:ur. 25 lutego 1996 w Saparewej banji) – bułgarski biegacz narciarski, zawodnik klubu Alexander Logistics.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Jordan Czuczuganow pojawił się w 12 listopada 2010 roku, podczas zawodów FIS Race w fińskiej miejscowości Muonio, gdzie zajął 184 miejsce w sprincie stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutował 29 grudnia 2014 roku w Kuusamo, gdzie zajął 84. miejsce w sprincie stylem klasycznym. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobył.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
68. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
95. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +6:55,7 min Szwajcaria Dario Cologna
23. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 15:56,26 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
76. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym Norwegia Petter Northug
21. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[b] 15:32,89 min półfinał Norwegia Norwegia
DNF. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 min nie ukończył Szwecja Johan Olsson
99. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
73. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +7:54,3 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
42. 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 15 km stylem klasycznym 36:28,3 min +4:00,4 min Norwegia Mattis Stenshagen
DNS 2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 30 km bieg łączony 1:18:14,9 h nie wystartował Rosja Dienis Spicow

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
84. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
19. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää Sztafeta 4×5 km[c] 49:10,5 min +6:43,9 min Norwegia Norwegia
77. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
72. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min +3:33,2 min Rosja Siergiej Ustiugow
DNF. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km - bieg łączony 50:28,8 min nie ukończył Rosja Siergiej Ustiugow
18. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum Sztafeta 4×5 km[d] 47:18,2 min +7:09,5 min Rosja Rosja
72. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Niemcy Lennart Metz
55. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +2:18,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew
DNF. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 20 km - bieg łączony 47:40,2 min nie ukończył Rosja Dmitrij Rostowcew
19. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec Sztafeta 4×5 km[e] 45:35,5 min +7:52,0 min Rosja Rosja
75. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 20 km - bieg łączony 56:09,6 min +8:46,8 min Norwegia Eirik Sverdrup Augdal
74. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +3:38,8 min Rosja Roman Kajgorodow
50. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:57,8 min +3:01,3 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
49. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:19,1 min +3:12,0 min Rosja Iwan Jakimuszkin
19. 26 lutego 2016 Rumunia Râșnov sztafeta 4×5 km[f] 43:07,5 min +7:23,3 min Norwegia Norwegia

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
24. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem klasycznym 25:12,0 min +2:06,6 min Rosja Walerij Gontar
44. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 26:12,5 min +5:49,7 min Rosja Dmitrij Rostowcew
31. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Kazachstan Iwan Lyuft

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
26. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 10 km stylem dowolnym 24:25.0 min +2:20.3 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
19. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem klasycznym 18:49.4 min +1:22.7 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
50. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów Sprint stylem dowolnym Norwegia Aksel Rosenvinge

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Czuczuganow nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
84 92 117 106 dns - dnf 92 - - 93 dnf - - - - - - - - - - - 85 - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
106 102 - - - - 89 - - 100 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 93 98 96 84 84 - - - 85 dnf - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 104 96 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Jordan Czuczuganow, Weselin Cinzow
  2. Skład zespołu: Stanimir Bełomyżew, Jordan Czuczuganow
  3. Skład zespołu: Simeon Dejanow, Jordan Czuczuganow, Filip Danow, Anton Sinapow
  4. Skład zespołu: Simeon Dejanow, Jordan Czuczuganow, Georgi Radkow, Wiktor Stoiczkow
  5. Skład zespołu: Jordan Czuczuganow, Wiktor Stoiczkow, Georgi Radkow, Nikołaj Wijaczew
  6. Skład zespołu: Jordan Czuczuganow, Nikołaj Wijaczew, Martin Penczew, Simon Ognjanow

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]