Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – do 66 kg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Judo
66 kg mężczyzn
Złoty medal Gruzja Lasza Szawdatuaszwili
Srebrny medal Węgry Miklós Ungvári
Brązowy medal Korea Południowa Cho Jun-ho
Japonia Masashi Ebinuma

Zmagania mężczyzn do 66 kg to jedna z siedmiu męskich konkurencji w judo rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się 29 lipca w hali ExCeL.

Harmonogram[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brytyjskim letnim (UTC+01:00).

Data[1] Godzina Runda
Niedziela, 29 lipca 2012 9:30-12:11 Eliminacje
14:28 Repasaże
14:42 Półfinały
15:10 Walki o brązowy medal
16:10 Finał

Turniej[edytuj | edytuj kod]

Faza medalowa[edytuj | edytuj kod]

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                 
 Hiszpania S Uriarte 0000  
 Węgry M Ungvári 0011  
     Węgry M Ungvári 0001
   Gruzja L Szawdatuaszwili 0001
 Gruzja L Szawdatuaszwili 0100
 Japonia M Ebinuma 0000  

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Japonia M Ebinuma 0110
   Azerbejdżan T Kərimov 0000      Polska P Zagrodnik 0101
   Polska P Zagrodnik 0010  
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Hiszpania S Uriarte 0001
   Wielka Brytania C Oates 0002      Korea Południowa Cho J-H 0000
   Korea Południowa Cho J-H 0021  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Rosja M Moguszkow 0011  
          Azerbejdżan T Kərimov 0021  
            Azerbejdżan T Kərimov 0002  
            Egipt A Awad 0000  
          Egipt A Awad 0101  
          Zjednoczone Emiraty Arabskie H Al-Derei 0001  
            Azerbejdżan T Kərimov 0001
 Hiszpania S Uriarte 0100        Hiszpania S Uriarte 0021
 Włochy F Faraldo 0000      Hiszpania S Uriarte 0100  
          Aruba J Mata 0000  
            Hiszpania S Uriarte 0013  
            Andora D García González 0002  
          Andora D García González 0020       
          Paragwaj A Acevedo 0001       
      

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Brazylia L Cunha 0001  
          Polska P Zagrodnik 0011  
            Polska P Zagrodnik 0111  
            Armenia A Nazarian 0102  
          Papua-Nowa Gwinea R Ovinou 0000  
          Armenia A Nazarian 0100  
            Polska P Zagrodnik 0002
            Węgry M Ungvári 0010
          Słowenia R Drakšič 0100  
          Wenezuela R Valderrama 0001  
            Słowenia R Drakšič 0002  
            Węgry M Ungvári 0011  
          Belize E Sanchez 0000       
  A Faizzada 0000      Węgry M Ungvári 0100       
 Węgry M Ungvári 0100  

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Mongolia Ch Cagaanbaatar 0111  
           Tu K-w 0001  
            Mongolia Ch Cagaanbaatar 0000  
            Wielka Brytania C Oates 0011  
          Australia I dos Santos 0002  
          Wielka Brytania C Oates 0002  
            Wielka Brytania C Oates 0000
 Francja D Larose 0011        Gruzja L Szawdatuaszwili 0100
 Izrael G Pollack 0000      Francja D Larose 0100  
          Rumunia D Fâșie 0000  
            Francja D Larose 0001  
            Gruzja L Szawdatuaszwili 0100  
          Gruzja L Szawdatuaszwili 0101       
          Chile A Zúñiga 0002       
      

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Japonia M Ebinuma 0111  
 Salwador C Figueroa 0000      Kanada S Mehmedovic 0000  
 Kanada S Mehmedovic 0010        Japonia M Ebinuma 0010  
            Kazachstan S Lim 0001  
          Kazachstan S Lim 0101  
          Bułgaria M Iwanow 0001  
            Japonia M Ebinuma 0001
            Korea Południowa Cho J-H 0001
          Korea Południowa Cho J-H 0011  
          Ukraina S Drebot 0002  
            Korea Południowa Cho J-H 0011  
            Uzbekistan M Farmonov 0001  
          Uzbekistan M Farmonov 1011       
          Libia AY Elkawiseh 0002       
      

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Men's 66 kg - Timetable (ang.). london2012.com. [dostęp 10.08.2012]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]