Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – do 66 kg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Judo
Waga do 66 kg mężczyzn
Złoty medal Włochy Fabio Basile
Srebrny medal Korea Południowa An Ba-ul
Brązowy medal Uzbekistan Rishod Sobirov
Japonia Masashi Ebinuma

Rywalizacja w wadze do 66 kg mężczyzn w judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana 7 sierpnia na obiekcie Carioca Arena 2.

W zawodach wzięło udział 34 zawodników.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00) oraz polskim (CEST).

Data Godzina rozpoczęcia
UTC-03:00 CEST
7 sierpnia 2016 10:00 15:00 Cała konkurencja

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Korea Południowa An Ba-ul 110  
 Belgia Jasper Lefevere 000      Kazachstan Żansaj Smagułow 000  
 Kazachstan Żansaj Smagułow 000        Korea Południowa An Ba-ul 110  
            Francja Kilian Le Blouch 000  
          Francja Kilian Le Blouch 000  
          Wielka Brytania Colin Oates 000  
            Korea Południowa An Ba-ul 010
            Uzbekistan Rishod Sobirov 000
          Uzbekistan Rishod Sobirov 001  
          Białoruś Dzmitryj Szerszań 001  
            Uzbekistan Rishod Sobirov 100  
            Aruba Jayme Mata 000  
          Vanuatu Joe Mahit 000       
          Aruba Jayme Mata 100       
      

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Ukraina Heorhij Zantaraja 000  
          Portugalia Sergiu Oleinic 001  
            Portugalia Sergiu Oleinic 000  
            Dominikana Wander Mateo 100  
          Dominikana Wander Mateo 010  
          Demokratyczna Republika Konga Rodrick Kuku 000  
            Dominikana Wander Mateo 000
            Japonia Masashi Ebinuma 111
          Japonia Masashi Ebinuma 101  
          Brazylia Charles Chibana 000  
            Japonia Masashi Ebinuma 111  
            Chińska Republika Ludowa Ma Duanbin 000  
          Dżibuti Anass Houssein 000       
          Chińska Republika Ludowa Ma Duanbin 110       
      

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Mongolia Davaadorjiin Tömörkhüleg 100  
          Arabia Saudyjska Sulaiman Hamad 000  
            Mongolia Davaadorjiin Tömörkhüleg 101  
            Algieria Houd Zourdani 001  
          Surinam Yigal Kopinsky 000  
          Algieria Houd Zourdani 100  
            Mongolia Davaadorjiin Tömörkhüleg 000
            Włochy Fabio Basile 100
          Azerbejdżan Nicat Şıxəlizadə 001  
          Hiszpania Sugoi Uriarte 000  
            Azerbejdżan Nicat Şıxəlizadə 000  
            Włochy Fabio Basile 110  
          Niemcy Sebastian Seidl 000       
          Włochy Fabio Basile 001       
      

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Rosja Michaił Pulajew 000  
 Kanada Antoine Bouchard 100      Kanada Antoine Bouchard 001  
 Papua-Nowa Gwinea Raymond Ovinou 000        Kanada Antoine Bouchard 001  
            Maroko Imad Bassou 000  
          Maroko Imad Bassou 001  
          Australia Nathan Katz 000  
            Kanada Antoine Bouchard 000
            Słowenia Adrian Gomboc 000
          Izrael Golan Pollack 000  
          Zambia Mathews Punza 100  
            Zambia Mathews Punza 000  
            Słowenia Adrian Gomboc 000  
          Słowenia Adrian Gomboc 100       
          Gruzja Waża Margwelaszwili 010       
      

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Uzbekistan Rishod Sobirov 110
   Uzbekistan Rishod Sobirov 100      Słowenia Adrian Gomboc 000
   Dominikana Wander Mateo 000  
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Kanada Antoine Bouchard '000
   Mongolia Davaadorjiin Tömörkhüleg 000      Japonia Masashi Ebinuma 101
   Kanada Antoine Bouchard 010  

Finał[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                 
 Korea Południowa An Ba-ul 001  
 Japonia Masashi Ebinuma 000  
     Korea Południowa An Ba-ul 000
   Włochy Fabio Basile 100
 Włochy Fabio Basile 000
 Słowenia Adrian Gomboc 000  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]