Julia Kern

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Julia Kern
Julia Kern
Data i miejsce urodzenia 12 września 1997
Berkeley
Klub Stratton Mountain School
Debiut w PŚ 17.03.2017, Québec
(24. miejsce - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 17.03.2018, Québec
(24. miejsce - sprint)[a]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Stany Zjednoczone
Mistrzostwa świata juniorów
Brąz Park City 2017 Sztafeta

Julia Kern (ur. 12 września 1997 r. w Berkeley) – amerykańska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Stratton Mountain School.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 15 grudnia 2012 roku, podczas zawodów rangi FIS Race w amerykańskiej miejscowości Craftsbury, gdzie uplasowała się na 8. pozycji w sprincie stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 17 marca 2017 roku w Québec, gdzie w sprincie stylem dowolnym uplasowała się na 24. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas debiutu w PŚ.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
23. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 2:32,35 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
19. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km bieg łączony 36:54,5 min +2:55,5 min Norwegia Therese Johaug
5. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×5 km[b] 55:21,0 min +3:06,0 min  Szwecja

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
32. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 min Niemcy Victoria Carl
38. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 min +3:19,1 min Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
8. 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 35:04,0 min +2:11,0 min  Norwegia
16. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:55,77 min Norwegia Amalie Håkonsen Ous
18. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 5 km stylem klasycznym 15:34,0 min +1:18,0 min Norwegia Marte Mæhlum Johansen
8. 26 lutego 2016 Rumunia Râșnov bieg sztafetowy 4×2,5 km[d] 22:30,7 min +1:07,3 min  Szwecja
9. 30 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:34,60 min Rosja Polina Niekrasowa
3.FIS bronze medal.png 5 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow bieg sztafetowy 4×3,3 km[e] 34:45,3 min +25,9 s  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
27. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng
DNS 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min Rosja Jana Kirpiczenko
DNF 2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 min Rosja Anastasija Siedowa
27. 21 stycznia 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:18,33 min Szwecja Moa Lundgren
12. 23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 min +1:21,9 min Rosja Marija Istomina
16. 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 min +1:43,4 min Rosja Anna Żerebjatiewa

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 102.
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 73.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 24 52 36 46 7
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
57 74 73 73 - - 57 - - - - - - - - - - 38 43 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 19 - - - 38 11 39 - 50 34 25 39 51 30 43 43
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład zespołu: Julia Kern, Sadie Bjornsen, Rosie Brennan, Jessica Diggins
  3. Skład drużyny: Julia Kern, Vivian Hett, Katharine Ogden, Hailey Swirbul
  4. Skład drużyny: Julia Kern, Katharine Ogden, Vivian Hett, Sarah Bezdicek
  5. Skład drużyny: Hailey Swirbul, Julia Kern, Hannah Halvorsen, Katharine Ogden

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]