Justyna Mordarska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Justyna Mordarska
Data urodzenia 13 kwietnia 1990
Klub AZS-AWF Katowice
Debiut w PŚ 18 stycznia 2014, Szklarska Poręba
(49. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Mistrzostwa Polski
Gold medal with cup.svg Złoto
2011
Polana Jakuszycka
sztafeta
Gold medal with cup.svg Złoto
2012
Polana Jakuszycka
sztafeta
Silver medal with cup.svg Srebro
2012
Polana Jakuszycka
bieg na 15 km
Bronze medal with cup.svg Brąz
2013
Kubalonka
sprint
Bronze medal with cup.svg Brąz
2013
Kubalonka
sprint drużynowy
Zakończenie kariery: 2015 r.

Justyna Mordarska (ur. 13 kwietnia 1990) – polska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, medalistka mistrzostw Polski.

Podczas mistrzostw Polski 2011 wraz z Justyną Kowalczyk, Natalią Grzebisz i Agnieszką Szymańczak zdobyła złoty medal w rywalizacji sztafet[1].

Na mistrzostwach Polski 2012 zdobyła srebrny medal w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym[2]. Podczas tych mistrzostw zdobyła także wraz z Natalią Grzebisz, Kornelią Marek i Anną Słowiok złoty medal w sztafecie[3].

Brązowa medalistka mistrzostw Polski z 2013 roku w sprincie techniką klasyczną[4]. Wraz z Natalią Grzebisz wywalczyła także brązowy medal w sprincie drużynowym[5].

18 stycznia 2014 zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Uplasowała się na 49. miejscu w sprincie. Dzień później w biegu ze startu wspólnego zajęła 39. miejsce.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
19. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym 3:26,18 ćwierćfinał[6] Kazachstan Anastasija Słonowa
12. 26 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint dr. stylem klasycznym[7] 19:56.98 min półfinał Rosja Rosja I
4 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sztafeta 3x5 km[8] 47:47.1 min +1:45.3 min Rosja Rosja
10. 31 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 15 km stylem dowolnym 44:47.1 min +1:35.3 min Kazachstan Anastasija Słonowa

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Rok Miejscowość Konkurencja Styl Czas biegu Strata Zwyciężczyni
70. 2008 Włochy Malles Venosta Sprint dowolny Francja Laure Barthélémy
67. Bieg na 5 km klasyczny 17:15,1 +2:21,1 Norwegia Therese Johaug
64. Bieg na 10 km ze startu wspólnego dowolny 29:24,6 +3:59,9 Norwegia Therese Johaug
16. Sztafeta 4x3,3 km 47:16,2 +5:26,1 Norwegia Norwegia
57. 2010 Niemcy Hinterzarten Bieg na 5 km klasyczny 15:48,9 +2:15,0 Finlandia Krista Lähteenmäki
43. Bieg pościgowy na 10 km łączony 34:39,7 +3:48,7 Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
11. Sztafeta 4x3,3 km 44:26,7 +2:07,5 Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Rok Miejscowość Konkurencja Styl Czas biegu Strata Zwyciężczyni
35. 2011 Estonia Otepää Bieg na 10 km dowolny 31:20,0 +4:46,7 Finlandia Krista Lähteenmäki
25. Sprint klasyczny Finlandia Kerttu Niskanen
30. Bieg pościgowy na 15 km łączony 47:00,6 +5:05,1 Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
25. 2012 Turcja Erzurum Sprint dowolny Niemcy Hanna Kolb
31. Bieg na 10 km klasyczny 32:03,2 +2:40,0 Rosja Marija Guszczina
29. Bieg łączony na 15 km łączony 48:12,6 +4:20,1 Norwegia Martine Ek Hagen
45. 2013 Czechy Liberec Sprint klasyczny Rosja Jelena Sobolewa
39. Bieg na 10 km dowolny 31:34,2 +3:43,8 Norwegia Ragnhild Haga
45. Bieg łączony na 15 km łączony 45:45,4 +5:28,5 Norwegia Ragnhild Haga

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 49 39 - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Slavic Cup[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2006/2007
Horní Mísečky 16.12 (5 km C) Horní Mísečky 17.12 (10 km F) Zakopane 30.12 (SP F) Kremnica 24.03 (10 km M) Kremnica 25.03 (SP F) punkty
A A - 14 16 33
Sezon 2007/2008
Horní Mísečky 21.12 (5 km C) Horní Mísečky 22.12 (10 km F) Zakopane 30.12 (SP F) Jablonec nad Nysą 12.01 (10 km M) Jablonec nad Nysą 13.01 (SP F) Skalka 19.03 (5 km C) Skalka 20.03 (7,5 km F) punkty
33 29 14 - - 11 10 70
Sezon 2008/2009
Horní Mísečky 20.12 (5 km C) Horní Mísečky 21.12 (10 km F) Zakopane 30.12 (SP F) Wisła 13.01 (10 km F) Wisła 14.01 (SP F) Liberec 17.01 (10 km M) Liberec 18.01 (5 km C) Kremnica-Skalka 21.03 (5 km C) Kremnica-Skalka 22.03 (7,5 km F) punkty
- - A 5 8 - - - - 86
Sezon 2009/2010
Horní Mísečky 19.12 (5 km C) Horní Mísečky 20.12 (10 km F) Gerlachov 09.01 (SP F) Gerlachov 10.01 (5 km C) Wisła 06.02 (10 km F) Wisła 07.02 (SP C) Nové Město na Moravě 12.02 (SP C) Nové Město na Moravě 13.02 (5 km F) Nové Město na Moravě 14.02 (10 km M) Monguelfo-Welsberg 19.02 (SP F) Gsieser Tal-Val Casies 21.02 (30 km F) Zakopane 16.03 (SP F) Kremnica-Skalka 20.03 (5 km C) Kremnica-Skalka 21.03 (10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - 13 - - 22
Sezon 2010/2011
Horní Mísečky 11.12 (5 km C) Horní Mísečky 12.12 (10 km F) Wisła 08.01 (SP C) Wisła 09.01 (10 km M) Zakopane 11.01 (SP C) Zakopane 12.01 (5 km C) Gerlachov 12.02 (SP F) Gerlachov 13.02 (10 km C) Nové Město na Moravě 25.02 (SP C) Nové Město na Moravě 26.02 (10 km M) Nové Město na Moravě 27.02 (7,5 km C) Kremnica-Skalka 19.03 (5 km F) Kremnica-Skalka 20.03 (7,5 km F) punkty
12 4 9 3 4 3 1 3 12 - 10 A A 496
Sezon 2011/2012
Horní Mísečky 10.12 (5 km C) Horní Mísečky 11.12 (7 km F) Zakopane 07.01 (SP F) Zakopane 08.01 (10 km C) Gerlachov 21.01 (SP C) Gerlachov 22.01 (5 km F) Wisła 28.01 (SP C) Wisła 29.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 04.02 (SP F) Nové Město na Moravě 05.02 (10 km C) Kremnica-Skalka 10.03 (10 km F) Kremnica-Skalka 11.03 (5 km C) punkty
13 9 8 10 1 4 3 9 7 9 11 11 457
Sezon 2012/2013
Horní Mísečky 21.12 (5 km C) Horní Mísečky 22.12 (10 km F) Wisla-Kubalonka 02.02 (SP C) Wisla-Kubalonka 03.02 (10 km F) Szczyrbskie Jezioro 16.02 (SP F) Szczyrbskie Jezioro 17.02 (5 km C) Nové Město na Moravě 02.03 (2,5 km F) Nové Město na Moravě 03.03 (10 km C) Kremnica-Skalka 09.03 (SP F) Kremnica-Skalka 10.03 (10 km C) Zakopane 16.03 (10 km C) Zakopane 17.03 (5 km F) punkty
7 11 7 6 2 4 - - 13 - - - 298
Sezon 2013/2014
Horní Mísečky 21.12 (5 km C) Horní Mísečky 22.12 (10 km F) Jablonec nad Nysą 04.01 (SP F) Jablonec nad Nysą 05.01 (10 km C) Szczyrbskie Jezioro 14.02 (SP C) Szczyrbskie Jezioro 15.02 (5 km C) Szczyrbskie Jezioro 16.02 (5 km F) punkty
- - 4 10 7 4 3 222
Sezon 2014/2015
Szczyrbskie Jezioro 10.01 Szczyrbskie Jezioro 11.01 Wisła 17.01 Wisła 18.01 Nové Město 14.02 Nové Město 15.02 Zakopane 22.02 Kremnica Skalka 28.02 Kremnica Skalka 1.03 Harrachov 21.03 punkty
- - 3 2 22 17 dns - - - 163
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował

Miejsca w klasyfikacji generalnej Slavic Cup[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2007/2008 22.
2008/2009 17.
2009/2010 55.
2010/2011 1.
2011/2012 3.
2012/2013 11.
2013/2014 4.
2014/2015 10.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sztafety dla AZS AWF Katowice i LKS Poroniec Poronin. www.pzn.pl, 28 marca 2011. [dostęp 2014-02-03].
  2. Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2012 – wyniki biegu na 15 km kobiet. www.pzn.pl, 24 marca 2012. [dostęp 2014-02-03].
  3. Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2012 – wyniki sztafety kobiet. www.pzn.pl, 25 marca 2012. [dostęp 2014-02-03].
  4. Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2013 – wyniki sprintu kobiet. www.skipol.pl, 21 marca 2013. [dostęp 2014-02-03].
  5. Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2013 – wyniki sprintu drużynowego kobiet. www.skipol.pl, 25 marca 2013. [dostęp 2014-02-03].
  6. Schedule & Results (ang.). granada2015.org. [dostęp 2015-01-27].
  7. Skład drużyny: Jan Antolec, Justyna Mordarska
  8. Skład drużyny: Marcela Marcisz, Martyna Galewicz, Justyna Mordarska

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]