Juventus F.C. w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach włoskiego klubu piłkarskiego Juventus F.C..

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

Puchar Europy/Liga Mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1958/59 Q Austria Wiener SC 3–1 0–7 3–8
1960/61 Q Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 2–0 1–4 3–4
1961/62 Q Grecja Panathinaikos AO 2–1 1–1 3–2
1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Partizan Belgrad 5–0 2–1 7–1
1/4 Państwo Hiszpańskie Real Madryt 0–1 1–0 1–1, 1–3 (N)
1967/68 1R Grecja Olympiakos SFP 2–0 0–0 2–0
2R Rumunia w epoce komunizmu Rapid Bukareszt 1–0 0–0 1–0
1/4 Niemcy Eintracht Brunszwik 1–0 2–3 3–3, 1–0 (N)
1/2 Portugalia SL Benfica 0–1 0–2 0–3
1972/73 1R Francja Olympique Marsylia 3–0 0–1 3–1
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Magdeburg 1–0 1–0 2–0
1/4 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Újpest Dózsa 0–0 2–2 2–2, w.
1/2 Anglia Derby County 3–1 0–0 3–1
F Holandia AFC Ajax 0–1 (N)
1973/74 1R Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 3–2 0–2 3–4
1975/76 1R Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 2–0 1–2 3–2
2R Niemcy Borussia Mönchengladbach 2–2 0–2 2–4
1977/78 1R Cypr Omonia Nikozja 2–0 3–0 5–0
2R Irlandia Północna Glentoran 5–0 1–0 6–0
1/4 Holandia AFC Ajax 1–1 1–1 2–2, k: 3–0
1/2 Belgia Club Brugge 1–0 0–2 1–2
1978/79 1R Szkocja Rangers 1–0 0–2 1–2
1981/82 1R Szkocja Celtic F.C. 2–0 0–1 2–1
2R Belgia RSC Anderlecht 1–1 1–3 2–4
1982/83 1R Dania Hvidovre 3–3 4–1 7–4
2R Belgia Standard Liège 2–0 1–1 3–1
1/4 Anglia Aston Villa 3–1 2–1 5–2
1/2 Polska Widzew Łódź 2–0 2–2 4–2
F Niemcy Hamburg 0–1 (N)
1984/85 1R Finlandia Tampere United 2–1 4–0 6–1
2R Szwajcaria Grasshopper 2–0 4–2 6–2
1/4 Czechosłowacja Sparta Praga 3–0 0–1 3–1
1/2 Francja Girondins Bordeaux 3–0 0–2 3–2
F Anglia Liverpool 1–0 (N)
1985/86 1R Luksemburg Jeunesse Esch 4–1 5–0 9–1
2R Włochy Hellas Verona 2–0 0–0 2–0
1/4 Hiszpania FC Barcelona 1–1 0–1 1–2
1986/87 1R Islandia Valur 7–0 4–0 11–0
2R Hiszpania Real Madryt 1–0 0–1 1–1, k: 1–3
1995/96 Grupa C Niemcy Borussia Dortmund 1–2 3–1 1. miejsce
Rumunia Steaua Bukareszt 3–0 0–0
Szkocja Rangers 4–1 4–0
1/4 Hiszpania Real Madryt 2–0 0–1 2–1
1/2 Francja FC Nantes 2–3 2–0 4–3
F Holandia AFC Ajax 1–1 (N), k: 4–2
1996/97 Grupa C Anglia Manchester United 1–0 1–0 1. miejsce
Turcja Fenerbahçe SK 2–0 1–0
Austria Rapid Wiedeń 5–0 1–1
1/4 Norwegia Rosenborg 2–0 1–1 3–1
1/2 Holandia AFC Ajax 4–1 2–1 6–2
F Niemcy Borussia Dortmund 1–3 (N)
1997/98 Grupa B Holandia Feyenoord 5–1 0–2 2. miejsce
Anglia Manchester United 1–0 2–3
Słowacja Košice 3–2 1–0
1/4 Ukraina Dynamo Kijów 1–1 4–1 5–2
1/2 Francja AS Monaco 4–1 2–3 6–4
F Hiszpania Real Madryt 0–1 (N)
1998/99 Grupa B Turcja Galatasaray SK 1–1 2–2 1. miejsce
Norwegia Rosenborg 2–0 1–1
Hiszpania Athletic Bilbao 1–1 0–0
1/4 Grecja Olympiakos SFP 2–1 1–1 3–2
1/2 Anglia Manchester United 2–3 1–1 3–4
2000/01 1r gr
Grupa E
Niemcy Hamburg 1–3 4–4 4. miejsce
Grecja Panathinaikos AO 2–1 1–3
Hiszpania Deportivo La Coruña 0–0 1–1
2001/02 1r gr
Grupa E
Szkocja Celtic F.C. 3–2 3–4 1. miejsce
Norwegia Rosenborg 1–0 1–1
Portugalia FC Porto 3–1 0–0
2r gr
Grupa D
Niemcy Bayer 04 Leverkusen 4–0 1–3 4. miejsce
Anglia Arsenal 1–0 1–3
Hiszpania Deportivo La Coruña 0–0 0–2
2002/03 1r gr
Grupa E
Holandia Feyenoord 2–0 1–1 1. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 5–0 2–1
Anglia Newcastle United 2–0 0–1
2r gr
Grupa D
Hiszpania Deportivo La Coruña 3–2 2–2 2. miejsce
Szwajcaria FC Basel 4–0 1–2
Anglia Manchester United 0–3 1–2
1/4 Hiszpania FC Barcelona 1–1 2–1 3–2
1/2 Hiszpania Real Madryt 3–1 1–2 4–3
F Włochy A.C. Milan 0–0 (N), k: 2–3
2003/04 Grupa D Turcja Galatasaray SK 2–1 0–2 1. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 7–0 2–1
Hiszpania Real Sociedad 4–2 0–0
1/8 Hiszpania Deportivo La Coruña 0–1 0–1 0–2
2004/05 3Q Szwecja Djurgården 2–2 4–1 6–3
Grupa C Holandia AFC Ajax 1–0 1–0 1. miejsce
Izrael Maccabi Tel Awiw 1–0 1–1
Niemcy Bayern Monachium 1–0 1–0
1/8 Hiszpania Real Madryt 2–0 0–1 2–1
1/4 Anglia Liverpool 0–0 1–2 1–2
2005/06 Grupa A Belgia Club Brugge 1–0 2–1 1. miejsce
Austria Rapid Wiedeń 3–0 3–1
Niemcy Bayern Monachium 2–1 1–2
1/8 Niemcy Werder Brema 2–1 2–3 4–4, w.
1/4 Anglia Arsenal 0–0 0–2 0–2
2008/09 3Q Słowacja Artmedia Bratysława 4–0 1–1 5–1
Grupa H Rosja Zenit Petersburg 1–0 0–0 1. miejsce
Białoruś BATE Borysów 0–0 2–2
Hiszpania Real Madryt 2–1 2–0
1/8 Anglia Chelsea 2–2 0–1 2–3
2009/10 Grupa A Francja Girondins Bordeaux 1–1 0–2 3. miejsce
Niemcy Bayern Monachium 1–4 0–0
Izrael Maccabi Hajfa 1–0 1–0
2012/13 Grupa E Anglia Chelsea 3–0 2–2 1. miejsce
Ukraina Szachtar Donieck 1–1 1–0
Dania Nordsjælland 4–0 1–1
1/8 Szkocja Celtic F.C. 2–0 3–0 5–0
1/4 Niemcy Bayern Monachium 0–2 0–2 0–4
2013/14 Grupa B Hiszpania Real Madryt 2–2 1–2 3. miejsce
Turcja Galatasaray SK 2–2 0–1
Dania FC København 3–1 1–1
2014/15 Grupa A Hiszpania Atlético Madryt 0–0 0–1 2. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 3–2 0–1
Szwecja Malmo 2–0 2–0
1/8 Niemcy Borussia Dortmund 2–1 3–0 5–1
1/4 Francja AS Monaco 1–0 0–0 1–0
1/2 Hiszpania Real Madryt 2–1 1–1 3–2
F Hiszpania FC Barcelona 1–3 (N)
2015/16 Grupa D Anglia Manchester City 1–0 2–1 2. miejsce
Hiszpania Sevilla FC 2–0 0–1
Niemcy Borussia Mönchengladbach 0–0 1–1
1/8 Niemcy Bayern Monachium 2–2 2–4 4–6, Dogr.
2016/17 Grupa H Hiszpania Sevilla FC 0–0 3–1 1. miejsce
Chorwacja Dinamo Zagrzeb 2–0 4–0
Francja Olympique Lyon 1–1 1–0
1/8 Portugalia FC Porto 1–0 2–0 3–0
1/4 Hiszpania FC Barcelona 3–0 0–0 3–0
1/2 Francja AS Monaco 2–1 2–0 4–1
F Hiszpania Real Madryt 1–4 (N)
2017/18 Grupa D Hiszpania FC Barcelona 0–0 0–3 2. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 2–0 2–0
Portugalia Sporting CP 2–1 1–1
1/8 Anglia Tottenham Hotspur 2–2 2–1 4–3
1/4 Hiszpania Real Madryt 0–3 3–1 3–4
2018/19 Grupa H Szwajcaria BSC Young Boys 3–0 1–2 1. miejsce
Anglia Manchester United 1–2 1–0
Hiszpania Valencia CF 1–0 2–0
1/8 Hiszpania Atlético Madryt 3–0 0–2 3–2
1/4 Holandia AFC Ajax 1–2 1–1 2–3
2019/20 Grupa D Hiszpania Atlético Madryt 2–2
Niemcy Bayer 04 Leverkusen 3–0
Rosja Lokomotiw Moskwa 2–1 2–1
1/8 Wikiprojekt:Szablony flag

Puchar Zdobywców Pucharów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1965/66 1R Anglia Liverpool 1–0 0–2 1–2
1979/80 1R Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Győri 2–0 1–2 3–2
2R Ludowa Republika Bułgarii Beroe 3–0 0–1 3–1
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii HNK Rijeka 2–0 0–0 2–0
1/2 Anglia Arsenal 0–1 1–1 1–2
1983/84 1R Polska Lechia Gdańsk 7–0 3–2 10–2
2R Francja Paris Saint-Germain 0–0 2–2 2–2, w.
1/4 Finlandia Haka 1–0 1–0 2–0
1/2 Anglia Manchester United 2–1 1–1 3–2
F Portugalia FC Porto 2–1 (N)
1990/91 1R Bułgaria Sliwen 6–1 2–0 8–1
2R Austria Austria Wiedeń 4–0 4–0 8–0
1/4 Belgia RFC Liège 3–0 3–1 6–1
1/2 Hiszpania FC Barcelona 1–0 1–3 2–3

PMT/Puchar UEFA/Liga Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1963/64 1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii OFK Beograd 2–1 1–2 3–3, 1–0 (N)
2R Państwo Hiszpańskie Atlético Madryt 1–0 2–1 3–1
1/4 Państwo Hiszpańskie Real Saragossa 0–0 2–3 2–3
1964/65 1R Belgia Royale Union 1–0 1–0 2–0
2R Francja Stade Français 1–0 0–0 1–0
3R Ludowa Republika Bułgarii Łokomotiw Płowdiw 1–1 1–1 2–2, 2–1 (N)
1/4 wolny los
1/2 Państwo Hiszpańskie Atlético Madryt 3–1 1–3 4–4, 3–1 (N)
F Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferencváros 0–1 (D)
1966/67 1R Grecja Aris FC 5–0 2–0 7–0
2R Portugalia Vitória 3–1 2–0 5–1
3R Szkocja Dundee United 3–0 0–1 3–1
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Dinamo Zagrzeb 2–2 0–3 2–5
1968/69 1R Szwajcaria Lausanne Sports 2–0 2–0 4–0
2R Niemcy Eintracht Frankfurt 0–0 0–1 0–1, Dogr.
1969/70 1R Ludowa Republika Bułgarii Łokomotiw Płowdiw 3–1 2–1 5–2
2R Niemcy Hertha BSC 0–0 1–3 1–3
1970/71 1R Luksemburg US Rumelange 7–0 4–0 11–0
2R Państwo Hiszpańskie FC Barcelona 2–1 2–1 4–2
3R Węgry Pécsi Mecsek FC 2–0 1–0 3–0
1/4 Holandia FC Twente 2–0 2–2 4–2, Dogr.
1/2 Niemcy 1. FC Köln 2–0 1–1 3–1
F Anglia Leeds United 2–2 1–1 3–3, w.
1971/72 1R Malta Marsaxlokk 5–0 6–0 11–0
2R Szkocja Aberdeen 2–0 1–1 3–1
3R Austria Rapid Wiedeń 4–1 1–0 5–1
1/4 Anglia Wolverhampton Wanderers 1–1 1–2 2–3
1974/75 1R Niemiecka Republika Demokratyczna Vorwärts Frankfurt 3–0 1–2 4–2
2R Szkocja Hibernian 4–0 4–2 8–2
3R Holandia AFC Ajax 1–0 2–1 3–1
1/4 Niemcy Hamburger SV 2–0 0–0 2–0
1/2 Holandia FC Twente 0–1 1–3 1–4
1976/77 1R Anglia Manchester City 2–0 0–1 2–1
2R Anglia Manchester United 3–0 0–1 3–1
3R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Szachtar Donieck 3–0 0–1 3–1
1/4 Niemiecka Republika Demokratyczna Magdeburg 1–0 3–1 4–1
1/2 Grecja AEK Ateny 4–1 1–0 5–1
F Państwo Hiszpańskie Athletic Bilbao 1–0 1–2 2–2, w.
1980/81 1R Grecja Panathinaikos AO 4–0 2–4 6–4
2R Polska Widzew Łódź 3–1 1–3 4–4, k: 1–4
1987/88 1R Malta Valletta 3–0 4–0 7–0
2R Grecja Panathinaikos AO 3–2 0–1 3–3, w.
1988/89 1R Rumunia Oțelul Gałacz 5–0 0–1 5–1
2R Hiszpania Athletic Bilbao 5–1 2–3 7–4
3R Belgia Liège 1–0 1–0 2–0
1/4 Włochy SSC Napoli 2–0 0–3 2–3, Dogr.
1989/90 1R Polska Górnik Zabrze 4–2 1–0 5–2
2R Francja Paris Saint-Germain 2–1 1–0 3–1
3R Niemiecka Republika Demokratyczna FC Karl-Marx-Stadt 2–1 1–0 3–1
1/4 Niemcy Hamburger SV 1–2 2–0 3–2
1/2 Niemcy Köln 3–2 0–0 3–2
F Włochy ACF Fiorentina 3–1 0–0 3–1
1992/93 1R Cypr Anorthosis Famagusta 6–1 4–0 10–1
2R Grecja Panathinaikos AO 0–0 1–0 1–0
3R Czechosłowacja Sigma Ołomuniec 5–0 2–1 7–1
1/4 Portugalia SL Benfica 3–0 1–2 4–2
1/2 Francja Paris Saint-Germain 2–1 1–0 3–1
F Niemcy Borussia Dortmund 3–0 3–1 6–1
1993/94 1R Rosja Lokomotiw Moskwa 3–0 1–0 4–0
2R Norwegia Kongsvinger IL 2–0 1–1 3–1
3R Hiszpania CD Tenerife 3–0 1–2 4–2
1/4 Włochy Cagliari Calcio 1–2 0–1 1–3
1994/95 1R Bułgaria CSKA Sofia 5–1 3–0 8–1
2R Portugalia CS Marítimo 2–1 1–0 3–1
3R Austria Admira Wacker 2–1 3–1 5–2
1/4 Niemcy Eintracht Frankfurt 3–0 1–1 4–1
1/2 Niemcy Borussia Dortmund 2–2 2–1 4–3
F Włochy Parma 1–1 0–1 1–2
1999/2000 1R Cypr Omonia Nikozja 5–0 5–2 10–2
2R Bułgaria Lewski Sofia 1–1 3–1 4–2
3R Grecja Olympiakos SFP 1–2 3–1 4–3
4R Hiszpania Celta Vigo 1–0 0–4 1–4
2009/10 1/16 Holandia AFC Ajax 0–0 2–1 2–1
1/8 Anglia Fulham 3–1 1–4 4–5
2010/11 3Q Irlandia Shamrock Rovers 1–0 2–0 3–0
PO Austria Sturm Graz 1–0 2–1 3–1
Grupa A Polska Lech Poznań 3–3 1–1 3. miejsce
Anglia Manchester City 1–1 1–1
Austria Red Bull Salzburg 0–0 1–1
2013/14 1/16 Turcja Trabzonspor 2–0 2–0 4–0
1/8 Włochy ACF Fiorentina 1–1 1–0 2–1
1/4 Francja Olympique Lyon 2–1 1–0 3–1
1/2 Portugalia SL Benfica 0–0 1–2 1–2

Puchar Intertoto[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1999 3R Rumunia Ceahlăul Piatra Neamț 0–0 1–1 1–1, w.
1/2 Rosja FK Rostów 5–1 4–0 9–1
F Francja Stade Rennais 2–0 2–2 4–2

Superpuchar Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1984 Anglia Liverpool 2–0 (D)
1996 Francja Paris Saint-Germain 3–1 6–1 9–2

Puchar Interkontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Sezon Przeciwnik Wynik
1973 Argentyna Independiente 0–1 (N)
1985 Argentyna Argentinos Juniors 2–2 (N), k: 4–2
1996 Argentyna River Plate 1–0 (N)

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Stan statystyk na 2 czerwca 2019

Rozgrywki Mecze Z R P G+ G- Bilans
Puchar Europy/Liga Mistrzów 271 135 68 68 427 263 +164
Puchar Zdobywców Pucharów 27 17 5 5 53 19 +34
Puchar UEFA/Liga Europy 120 75 20 25 229 101 +128
Superpuchar Europy 3 3 0 0 11 2 +9
Puchar Intertoto 6 3 3 0 14 4 +10
Puchar Interkontynentalny 3 1 1 1 3 3 0
Puchar Miast Targowych 46 27 11 8 78 37 +41
Ogólnie 476 261 108 107 813 431 +382

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]