KDB Korea Open 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: WTA Tour 2013.
KDB Korea Open 2013
ilustracja
Miejsce  Korea Południowa
Seul
Obiekt Seoul Olympic Park Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 16–22.09.2013
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 500 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Polska Agnieszka Radwańska
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
2012 2014
Strona internetowa

KDB Korea Open 2013tenisowy turniej WTA z cyklu KDB Korea Open rozgrywany w dniach 16–22 września 2013 roku w Seulu na kortach twardych o puli nagród 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[a]
1 Polska Agnieszka Radwańska 4
2 Rosja Marija Kirilenko 20
3 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 33
4 Czechy Klára Zakopalová 34
5 Ukraina Elina Switolina 41
6 Niemcy Julia Görges 47
7 Niemcy Andrea Petković 50
8 Niemcy Annika Beck 51

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
 Rosja Wiera Duszewina 2 0  
  1  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
   Hiszpania Lara Arruabarrena 0 2  
WC  Korea Południowa Jang Su-jeong 0 4
   Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6  
    1  Polska Agnieszka Radwańska 66 6 6
  3  Rosja A. Pawluczenkowa 7 3 4
   Rumunia Irina-Camelia Begu 2 2  
3  Rosja A. Pawluczenkowa 6 6  
3  Rosja A. Pawluczenkowa 7 7
   Włochy Francesca Schiavone 611 66  
 Włochy Francesca Schiavone 4 6 6
   Japonia Kimiko Date-Krumm 6 4 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
 Rumunia Alexandra Cadanțu 4 0  
  1  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
   Hiszpania E. Cabeza Candela 2 1  
 Luksemburg Mandy Minella 5 4
   Hiszpania E. Cabeza Candela 7 6  
    1  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
   Rosja Wiera Duszewina 2 0
   Rosja Wiera Duszewina 6 6  
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 4 1  
 Rosja Wiera Duszewina 6 7
  8  Niemcy Annika Beck 3 5  
Q  Japonia Risa Ozaki 6 65 4
  8  Niemcy Annika Beck 3 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Czechy Klára Zakopalová 3 1  
WC  Korea Południowa Jang Su-jeong 6 6  
  WC  Korea Południowa Jang Su-jeong 1 6 6  
  Q  Tunezja Uns Dżabir 6 4 1  
 Włochy Nastassja Burnett 5 0
  Q  Tunezja Uns Dżabir 7 6  
    WC  Korea Południowa Jang Su-jeong 0 4
   Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6
  WC  Korea Południowa Han Sung-hee 0 60  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 6 7  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 1 6 4
   Hiszpania Lara Arruabarrena 6 3 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena 7 2 6
  5  Ukraina Elina Switolina 5 6 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Niemcy Julia Görges 6 7  
 Japonia Misaki Doi 3 5  
  6  Niemcy Julia Görges 4 0  
   Rumunia Irina-Camelia Begu 6 6  
 Rumunia Irina-Camelia Begu 6 6
  Q  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 4  
     Rumunia Irina-Camelia Begu 2 2
  3  Rosja A. Pawluczenkowa 6 6
  WC  Korea Południowa Lee Ye-ra 6 6  
 Rosja Darija Gawriłowa 4 1  
WC  Korea Południowa Lee Ye-ra 4 1
  3  Rosja A. Pawluczenkowa 6 6  
 Hiszpania A. Medina Garrigues 7 2 3
  3  Rosja A. Pawluczenkowa 5 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Niemcy Andrea Petković 1 6 4  
 Włochy Francesca Schiavone 6 2 6  
   Włochy Francesca Schiavone 7 3 6  
   Francja Virginie Razzano 65 6 3  
 Francja Virginie Razzano 6 6
   Hiszpania L. Domínguez Lino 1 1  
     Włochy Francesca Schiavone 4 6 6
   Japonia Kimiko Date-Krumm 6 4 4
   Wielka Brytania Heather Watson 6 3 4  
 Japonia Kimiko Date-Krumm 3 6 6  
 Japonia Kimiko Date-Krumm 6 6
  2  Rosja Marija Kirilenko 3 1  
Q  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 3 3
  2  Rosja Marija Kirilenko 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 112 467 280
Finalistka 56 233 200
Półfinalistka 29 312 130
Ćwierćfinalistka 8 253 70
2 runda 4 652 30
1 runda 2 701 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
2 Japonia Kimiko Date-Krumm
Niemcy Julia Görges
3 Japonia Shūko Aoyama
Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
4 Słowacja Janette Husárová
Hiszpania Arantxa Parra Santonja

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 7  
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Alexandra Cadanțu
3 5     1  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
4 6 10  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Ukraina Weronika Kapszaj
3 0    Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Katarzyna Piter
6 0 2  
 Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Katarzyna Piter
6 6       1  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6  
4  Słowacja Janette Husárová
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
5 6 10       4  Słowacja Janette Husárová
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
3 2  
WC  Korea Południowa Han Sung-hee
 Korea Południowa Lee So-ra
7 2 3     4  Słowacja Janette Husárová
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
7 6
 Japonia Miki Miyamura
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
4 2    Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Alexandra Dulgheru
5 4  
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Alexandra Dulgheru
6 6       1  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
5 3
 Rumunia Raluca Olaru
 Ukraina Olha Sawczuk
5 7 5        Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 6
 Hiszpania Lourdes Domínguez Lino
 Wielka Brytania Heather Watson
7 5 10      Hiszpania Lourdes Domínguez Lino
 Wielka Brytania Heather Watson
5 2  
WC  Korea Południowa Hong Seung-yeon
 Korea Południowa Lee Hye-min
3 3   3  Japonia Shūko Aoyama
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
7 6  
3  Japonia Shūko Aoyama
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
6 6       3  Japonia Shūko Aoyama
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
5 1
 Japonia Erika Sema
 Japonia Yurika Sema
7 7        Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 6  
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
66 611      Japonia Erika Sema
 Japonia Yurika Sema
6 4 4
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6    Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
2 6 10  
2  Japonia Kimiko Date-Krumm
 Niemcy Julia Görges
3 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[b] Punkty (WTA)[c]
Zwyciężczynie 17 258 280
Finalistki 9 004 200
Półfinalistki 4 802 130
Ćwierćfinalistki 2 552 70
1 runda 1 352 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 9 września 2013.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]