Kagerō (Naruto)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kagerō (jap. 陽炎の里 Kagerō no Sato, "Wioska Ognistej Łuny") – fikcyjna wioska ninja z anime Naruto. Znajdowała się w Kraju Gór (jap. 山の国 Yama no Kuni). Była małą i niewiele znaczącą wioską ninja.

Historia[edytuj | edytuj kod]

30 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serii, Kagerō toczyła wojnę z Konohą. Trwała ona przez ponad 3 miesiące. Osłabiona nieustającą wojną wioska stała się łatwym celem dla innych ugrupowań i niedługo potem została zniszczona. Większość shinobi zginęła, ci, którzy przeżyli, rozeszli się po świecie, a wioska nigdy nie została odbudowana.

Ninja pochodzący z Kagerō[edytuj | edytuj kod]

Gennō[edytuj | edytuj kod]

  • Debiut: odcinek 197 (anime)

Jeden z najsłynniejszych shinobi z wioski Kagerō. Potrafi przyzywać wielkiego, fioletowo-białego ptaka. W czasie trwania wojny między jego wioską a Konohą został wysłany z misją jej zniszczenia. Przybył do wrogiej wioski w przebraniu cieśli, znalazł pracę na budowie i w sekrecie realizował swój plan zakładając ukryte wybuchowe notki, w najróżniejszych miejscach. Przez ponad 2 miesiące skutecznie ukrywał swe zamiary, wreszcie kończąc swoją największą pułapkę, mającą przynieść zagładę Konoha. Gdy zakończył przygotowania, wysłał wiadomość do swego lidera informując go że czeka na rozkaz detonacji. Zamiast niego otrzymał wiadomość, że doszło do podpisania porozumienia między wrogimi stronami i ma dla dobra wioski porzucić swą misję. Rozczarowany sytuacją shinobi, wykonał polecenie. Nikt nie zauważył jego zniknięcia i przez lata Konoha nie była świadoma niebezpieczeństwa, w jakim się znalazła.

Po zniszczeniu wioski Kagerō, Gennō był jednym z nielicznych ocalałych z pogromu. Bardzo przeżył śmierć swej rodziny, a szczególnie swego syna. Nie wiedząc, co powinien zrobić, powrócił do Konohy aby na nowo zostać cieślą, przedtem usuwając nieliczne ślady jego wcześniejszej obecności. Dzięki spotkaniom z Naruto, Gennō postanowił zaniechać zemsty. Mistrz pułapek, umarł niedługo po jego ujęciu. Został zapamiętany nie jako wróg, ale przyjaciel.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]