Kaija Vahtra

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kaija Vahtra
Data i miejsce urodzenia 4 grudnia 1986
Võru, ZSRR
Klub Skiclub Voru
Wzrost 165 cm
Debiut w PŚ 08.01 2005, Otepää
(45. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 07.03 2009, Lahti
(25. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Estonia
Zakończenie kariery: 2014 r.

Kaija Vahtra z d. Udras (ur. 4 grudnia 1986 w Võru) – estońska biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

W 2005 roku brała w mistrzostwach świata juniorów w Rovaniemi. W Pucharze Świata Kaija Vahtra zadebiutowała 8 stycznia 2005 roku w estońskiej miejscowości Otepää, gdzie w biegu na 10 km techniką klasyczną zajęła 45. miejsce. Pierwsze punkty zdobyła w 2009 roku zajmując 25. miejsce w biegu sprinterskim w Lahti. Kilkakrotnie startowała na mistrzostwach świata, najlepszy wynik osiągając podczas mistrzostw w Libercu w 2009 roku, gdzie zajęła 21. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Uczestniczyła także w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, gdzie zajęła 31. miejsce w sprincie stylem klasycznym i nie ukończyła biegu łączonego.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
31. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint techniką klasyczną 3:39,2 min - Norwegia Marit Bjørgen
DNF. 19 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km łączony 39:58,1 min - Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
54. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +3:58,1 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
21. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 2:39,3 min - Włochy Arianna Follis
11. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem dowolnym 19:43,7 min - Finlandia Finlandia
14. 26 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x5 km[1] 54:24.3 min +3:45.7 min  Finlandia
65. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 3:03,9 min - Norwegia Marit Bjørgen
67. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min - Norwegia Marit Bjørgen
52. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km łączony 39:04,4 min +5:47,1 min Norwegia Marit Bjørgen
13. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x5 km[2] 1:00:36,5 h +8:34,2 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
48. 21 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 10 km łączony 29:24,9 min +3:27,8 min Norwegia Marte Elden
33. 23 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sprint stylem klasycznym ? - Norwegia Kari Vikhagen Gjeitnes
69. 25 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 5 km stylem dowolnym 14:24,8 min +2:57,6 min Rosja Natalja Iljina

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2 × 7,5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Otepää 9.01 (SP C) Nové Město 15.01 (10 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2 × 7,5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2 × 7,5 km) punkty
- - - - - - - - 45 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2 × 5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (15 km C) Cavalese 6.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 26.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2 × 7,5 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 46 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2 × 7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2 × 7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km + 10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 39 43 63 - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2 × 7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2 × 5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 45 59 - - - 44 - - - - - - - - - - 42 36 - - - - 25 - - - 34 55 dns - - 6
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 klm C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2 × 7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2 × 7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
- - - - 71 41 19 49 - - - - - - - - - 30 25 - - - - 36 46 - 20 - - - - 30
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 klm C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2 × 5 km) Tobalch 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2 × 5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2 × 5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
- 56 58 dns - - - 59 - - - - - - - - - - - - 48 - - - 68 - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - 56 45 - - 73 - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Kaija Udras, Triin Ojaste, Tatjana Mannima, Kaili Sirge
  2. Skład zespołu: Triin Ojaste, Tatjana Mannima, Kaija Vahtra, Heidi Raju