Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 – C-1 1000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Złoty medal Złoty medal Węgry János Parti
Srebrny medal Srebrny medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Silajew
Brązowy medal Brązowy medal Rumunia w epoce komunizmu Leon Rotman

Zawody w kajakarstwie klasycznym kanadyjek (C1) na dystansie 1000 m mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 zostały rozegrane 26–27 sierpnia (eliminacje, repasaże i półfinały) i 29 sierpnia 1960 r. – finał. W zawodach wzięło udział 13 zawodników (początkowo miało wystarować 15) z 13 państw.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Legenda
QS Awans do półfinału R Repasaże QF Awans do finału

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 Aleksandr Silajew  ZSRR 4:41,81 QS
2 Bogdan Iwanow  Bułgaria 4:47,65 QS
3 Erik Christensen  Dania 4:50,71 QS
4 Olavi Ojanperä  Finlandia 4:54,37 R
5 Danilo Tognon  Włochy 4:56,58 R
6 Adrian Powell  Australia 5:00,54 R
7 Frank Havens  Stany Zjednoczone 5:19,40 R
Wyścig 2
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 János Parti  Węgry 4:36,80 QS
2 Ove Emanuelsson  Szwecja 4:36,92 QS
3 Tibor Polakovič  Czechosłowacja 4:38,25 QS
4 Leon Rotman  Rumunia 4:39,36 R
5 Detlef Lewe German Olympic flag (1959-1968).svg Niemcy 4:43,07 R
6 Donald Stringer  Kanada 4:44,55 R
- Kurt Liebhart  Austria DNS
- Michel Picard  Francja DNS

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 Detlef Lewe German Olympic flag (1959-1968).svg Niemcy 4:46,99 QS
2 Adrian Powell  Australia 4:55,24 QS
3 Olavi Ojanperä  Finlandia 5:00,92 QS
Wyścig 2
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 Donald Stringer  Kanada 4:44,36 QS
2 Leon Rotman  Rumunia 5:03,98 QS
3 Danilo Tognon  Włochy 5:06,86 QS
4 Frank Havens  Stany Zjednoczone 5:13,34

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 Aleksandr Silajew  ZSRR 4:36,89 QF
2 Tibor Polakovič  Czechosłowacja 4:37,94 QF
3 Donald Stringer  Kanada 4:41,35 QF
4 Olavi Ojanperä  Finlandia 5:00,88
Wyścig 2
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 János Parti  Węgry 4:40,50 QF
2 Leon Rotman  Rumunia 4:43,66 QF
3 Erik Christensen  Dania 4:48,18 QF
4 Adrian Powell  Australia 4:59,81
Wyścig 3
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Czas Uwagi
1 Ove Emanuelsson  Szwecja 4:44,68 QF
2 Bogdan Iwanow  Bułgaria 4:44,93 QF
3 Detlef Lewe German Olympic flag (1959-1968).svg Niemcy 4:47,06 QF
4 Danilo Tognon  Włochy 5:04,82

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal olympic.svg János Parti  Węgry 4:33,03
Silver medal olympic.svg Aleksandr Silajew  ZSRR 4:34,41
Bronze medal olympic.svg Leon Rotman  Rumunia 4:35,87
4 Ove Emanuelsson  Szwecja 4:36,46
5 Tibor Polakovič  Czechosłowacja 4:39,72
6 Detlef Lewe German Olympic flag (1959-1968).svg Niemcy 4:39,72
7 Donald Stringer  Kanada 4:40,65
8 Bogdan Iwanow  Bułgaria 4:42,52
9 Erik Christensen  Dania 4:49,63

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]