Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – C-1 1000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
C-1 1000 metrów mężczyzn
Złoty medal Niemcy Sebastian Brendel
Srebrny medal Brazylia Isaquias Queiroz
Brązowy medal Rosja Ilja Sztokałow

C-1 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 15 a 16 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)

Data Godzina
15 sierpnia 2016 8:00 Eliminacje
10:30 Półfinały
16 sierpnia 2016 9:00 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzcy poszczególnych wyścigów eliminacyjnych awansowali bezpośrednio do finału A. Pozostali zawodnicy kwalifikowali się do półfinałów.

Bieg 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Niemcy Sebastian Brendel 3:58.044 FA
2 Polska Tomasz Kaczor 3:59.928
3 Węgry Henrik Vasbányai 4:01.953
4 Łotwa Dagnis Iljins 4:11.766
5 Słowacja Vincent Farkas 4:12.295
6 Australia Martin Marinov 4:33.166
7 Mozambik Mussa Chamaune 5:00.454
Bieg 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Brazylia Isaquias Queiroz 3:59.615 FA
2 Czechy Martin Fuksa 4:01.492
3 Rosja Ilja Sztokałow 4:02,626
4 Włochy Carlo Tacchini 4:04,697
5 Francja Adrien Bart 4:10,043
6 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Buly Da Conceição Triste 4:54,516
Bieg 3
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Mołdawia Serghei Tarnovschi 4:05.193 FA
2 Uzbekistan Herasym Koczniew 4:08,127
3 Kanada Mark Oldershaw 4:13.600
4 Ukraina Pawło Ałtuchow 4:19.361
5 Bułgaria Angeł Kodinow 4:27.904
6 Kazachstan Timur Chadarow 5:30.030

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Dwóch najszybszych kajakarzy z każdego półfinału oraz jeden z najlepszym czasem awansował do finału. Następnych czterech z każdego póółfinału awansowało do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Rosja Ilja Sztokałow 3:58.259 FA
2 Ukraina Pawło Ałtuchow 3:58.574 FA
3 Uzbekistan Herasym Koczniew 3:59.489 FA
4 Polska Tomasz Kaczor 3:59.836 FB
5 Francja Adrien Bart 4:08.593 FB
6 Łotwa Dagnis Iljins 4:20.181 FB
7 Australia Martin Marinov 4:24.273 FB
8 Kazachstan Timur Chadarow 5:33.919
Półfinał 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Czechy Martin Fuksa 4:01.793 FA
2 Włochy Carlo Tacchini 4:02.461 FA
3 Węgry Henrik Vasbányai 4:03.113 FB
4 Kanada Mark Oldershaw 4:03.493 FB
5 Słowacja Vincent Farkas 4:19.084 FB
6 Bułgaria Andeł Kodinow 4:30.574 FB
7 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Buly Da Conceição Triste 4:46.396
8 Mozambik Mussa Chamaune

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1 Polska Tomasz Kaczor 3:59.350
2 Francja Adrien Bart 4:00.911
3 Słowacja Vincent Farkas 4:04.013
4 Kanada Mark Oldershaw 4:06.972
5 Łotwa Dagnis Iljins 4:10.084
6 Bułgaria Angeł Kodinow 4:10.102
7 Australia Martin Marinov 4:15524
Węgry Henrik Vasbányai DSQ

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Niemcy Sebastian Brendel 3:56.926
Silver medal icon.svg Brazylia Isaquias Queiroz 3:58.529
Bronze medal icon.svg Rosja Ilja Sztokałow 4:00.963
4 Ukraina Pawło Ałtuchow 4:01.587
5 Czechy Martin Fuksa 4:03.322
6 Uzbekistan Herasym Koczniew 4:04.205
7 Włochy Carlo Tacchini 4:15.368
Mołdawia Serghei Tarnovschi 4:00,852 DSQ[1]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rio 2016 brązowy medalista z Mołdawii zdyskwalifikowany (ang.). eurosport.onet.pl. [dostęp 2017-07-26].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]