Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-1 mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
K-1 mężczyzn
Złoty medal Wielka Brytania Joseph Clarke
Srebrny medal Słowenia Peter Kauzer
Brązowy medal Czechy Jiří Prskavec

Rywalizacja w K-1 mężczyzn w kajakarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 zostanie rozegrana między 7 a 10 sierpnia na obiekcie Olympic Whitewater Stadium.

Do zawodów zgłoszonych zostało 21 zawodników.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00) oraz polskim (CEST),.

Data Godzina rozpoczęcia
UTC-03:00 CEST
7 sierpnia 2016 13:28
15:28
18:28
20:28
Eliminacje
10 sierpnia 2016 13:30 18:30 Półfinały
15:15 20:15 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Przejazd 1 Przejazd 2 Najlepszy czas Uwagi
Czas Kary Suma Poz, Czas Kary Suma Poz, Czas Różnica
1. De Gennaro, GiovanniGiovanni De Gennaro  Włochy 86,85 0 86,85 1, 88,74 2 90,74 9, 86,85 Q
2. Clarke, JosephJoseph Clarke  Wielka Brytania 85,89 50 135,89 21, 86,95 0 86,95 1, 86,95 +0,10 Q
3. Aigner, HannesHannes Aigner  Niemcy 88,33 2 90,33 7, 87,31 0 87,31 2, 87,31 +0,46 Q
4. Grigar, JakubJakub Grigar  Słowacja 89,16 0 89,16 6, 85,85 2 87,85 3, 87,85 +1,00 Q
5. da Silva, PedroPedro da Silva  Brazylia 86,48 2 88,48 2, 88,61 2 90,61 7, 88,48 +1,63 Q
6. Eigel, PavelPavel Eigel  Rosja 96,72 0 96,72 15, 88,57 0 88,57 4, 88,57 +1,72 Q
7. Prskavec, JiříJiří Prskavec  Czechy 86,71 2 88,71 3, 101,18 0 101,18 17, 88,71 +1,86 Q
8. Dawson, MikeMike Dawson  Nowa Zelandia 88,91 0 88,91 4, 90,86 0 90,86 10, 88,91 +2,06 Q
9. Combot, SébastienSébastien Combot  Francja 89,13 0 89,13 5, 88,94 0 88,94 5, 88,94 +2,09 Q
10. Smolen, MichalMichal Smolen  Stany Zjednoczone 92,96 0 92,96 11, 90,13 0 90,13 6, 90,13 +3,28 Q
11. Meglič, JureJure Meglič  Azerbejdżan 93,12 2 95,12 14, 90,70 0 90,70 8, 90,70 +3,85 Q
12. Kauzer, PeterPeter Kauzer  Słowenia 89,11 2 91,11 8, 94,88 2 96,88 15, 91,11 +4,26 Q
13. Öhrström, IsakIsak Öhrström  Szwecja 90,37 2 92,37 10, 91,43 0 91,43 11, 91,43 +4,58 Q
14. Yazawa, KazukiKazuki Yazawa  Japonia 90,23 2 92,23 9, 92,08 6 98,08 16, 92,23 +5,38 Q
15. Leitner, MarioMario Leitner  Austria 91,29 2 93,29 12, 91,89 2 93,89 13, 93,29 +6,44 Q
16. Tayler, MichaelMichael Tayler  Kanada 99,66 6 105,66 19, 93,47 0 93,47 12, 93,47 +6,62
17. Delfour, LucienLucien Delfour  Australia 92,30 2 94,30 13, 88,72 50 138,72 21, 94,30 +7,45
18. Okręglak, MaciejMaciej Okręglak  Polska 90,73 6 96,73 16, 92,44 2 94,44 14, 94,44 +7,59
19. Tan Ya  Chiny 98,62 2 100,62 17, 97,34 4 101,34 18, 100,62 +13,77
20. Akinyemi, JonathanJonathan Akinyemi  Nigeria 105,49 2 107,49 20, 102,59 2 104,59 19, 104,59 +17,74
21. Nicholas, BrydenBryden Nicholas  Wyspy Cooka 99,18 6 105,18 18, 123,64 2 125,64 20, 105,18 +18,33

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Międzyczas 1 Międzyczas 2 Czas Kary Suma Różnica Uwagi
1. Grigar, JakubJakub Grigar  Słowacja 27,86 53,89 88,84 0 88,84 Q
2. Prskavec, JiříJiří Prskavec  Czechy 29,85 55,81 90,62 0 90,62 +1,78 Q
3. Clarke, JosephJoseph Clarke  Wielka Brytania 29,50 55,74 90,67 0 90,67 +1,83 Q
4. Kauzer, PeterPeter Kauzer  Słowenia 29,82 57,87 91,01 0 91,01 +2,17 Q
5. Dawson, MikeMike Dawson  Nowa Zelandia 28,94 57,55 91,47 0 91,47 +2,63 Q
6. Aigner, HannesHannes Aigner  Niemcy 30,42 57,17 91,87 0 91,87 +3,03 Q
7. Eigel, PavelPavel Eigel  Rosja 30,98 57,72 92,43 0 92,43 +3,59 Q
8. Combot, SébastienSébastien Combot  Francja 29,30 59,16 94,59 0 94,59 +5,75 Q
9. De Gennaro, GiovanniGiovanni De Gennaro  Włochy 31,22 61,28 93,59 2 95,59 +6,75 Q
10. da Silva, PedroPedro da Silva  Brazylia 30,76 59,36 93,68 2 95,68 +6,84 Q
11. Yazawa, KazukiKazuki Yazawa  Japonia 30,03 57,14 97,19 0 97,19 +8,35
12. Smolen, MichalMichal Smolen  Stany Zjednoczone 33,25 61,02 93,87 4 97,87 +9,03
13. Leitner, MarioMario Leitner  Austria 30,54 59,07 96,25 4 100,25 +11,41
14. Meglič, JureJure Meglič  Azerbejdżan 82,39 109,51 93,00 52 145,00 +56,16
15. Öhrström, IsakIsak Öhrström  Szwecja 39,56 119,23 102,77 54 156,77 +67,93

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Międzyczas 1 Międzyczas 2 Czas Kary Czas Różnica Uwagi
Gold medal icon.svg Clarke, JosephJoseph Clarke  Wielka Brytania 28,56 55,08 88,53 0 88,53
Silver medal icon.svg Kauzer, PeterPeter Kauzer  Słowenia 28,74 55,49 88,70 0 88,70 +0,17
Bronze medal icon.svg Prskavec, JiříJiří Prskavec  Czechy 27,79 55,62 86,99 2 88,99 +0,46
4. Aigner, HannesHannes Aigner  Niemcy 29,12 55,84 89,02 0 89,02 +0,49
5. Grigar, JakubJakub Grigar  Słowacja 27,89 54,21 89,43 0 89,43 +0,90
6. da Silva, PedroPedro da Silva  Brazylia 28,18 55,15 91,54 0 91,54 +3,01
7. De Gennaro, GiovanniGiovanni De Gennaro  Włochy 31,13 58,20 91,77 0 91,77 +3,24
8. Combot, SébastienSébastien Combot  Francja 29,20 56,03 90,55 2 92,55 +4,02
9. Eigel, PavelPavel Eigel  Rosja 31,22 57,75 90,62 2 92,62 +4,09
10. Dawson, MikeMike Dawson  Nowa Zelandia 28,99 57,52 93,07 0 93,07 +4,54

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]