Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-2 500 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
K-2 500 metrów kobiet
Złoty medal Węgry Danuta Kozák
Węgry Gabriella Szabó
Srebrny medal Niemcy Tina Dietze
Niemcy Franziska Weber
Brązowy medal Polska Beata Mikołajczyk
Polska Karolina Naja

K-2 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 15 a 16 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)

Data Godzina
15 sierpnia 2016 08:24 Eliminacje
09:46 Półfinały
16 sierpnia 2016 08:16 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza osoaba z każdego biegu awansowała do finału A pozostałe osady awansowały do półfinału.

Bieg 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Danuta Kozák
Gabriella Szabó
 Węgry 1:41.092 FA
2 Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:41.766
3 Anastasija Ihorivna
Inna Hryščuk
 Ukraina 1:43.967
4 Nadzieja Lapieszka
Maryna Litwinczuk
 Białoruś 1:44.835
5 Jelena Aniuszina
Kira Stiepanowa
 Rosja 1:45.906
6 Genevieve Orton
KC Fraser
 Kanada 1:46.148
7 Alyssa Bull
Alyce Burnett
 Australia 1:46.933
8 Lani Belcher
Angela Hannah
 Wielka Brytania 1:53.948
Bieg 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Franziska Weber
Tina Dietze
 Niemcy 1:42.184 FA
2 Wenjun Ren
Qing Ma
 Chiny 1:44.491
3 Natalia Siergjewa
Irina Podonikowa
 Kazachstan 1:45.369
4 Amalie Thomsen
Ida Villumsen
 Dania 1:46.246
5 Nikolina Moldovan
Milica Starović
 Serbia 1:46.410
6 Yvonne Schuring
Ana-Roxana Lehaci
 Austria 1:46.429
7 Karin Johansson
Sofia Paldanius
 Szwecja 1:46.456

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze trzy osoaby z każdego półfinału awansowąły do finału A, pozostałe do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Nadzieja Lapieszka
Maryna Litwinczuk
 Białoruś 1:42.285 FA
2 Anastasija Ihorivna
Inna Hryščuk
 Ukraina 1:43.363 FA
3 Alyssa Bull
Alyce Burnett
 Australia 1:44.290 FA
4 Yvonne Schuring
Ana-Roxana Lehaci
 Austria 1:44.462
5 Wenjun Ren
Qing Ma
 Chiny 1:44.780
6 Nikolina Moldovan
Milica Starović
 Serbia 1:46.008
Półfinał 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:41.684 FA
2 Jelena Aniuszina
Kira Stiepanowa
 Rosja 1:42.439 FA
3 Natalia Siergjewa
Irina Podonikowa
 Kazachstan 1:43.577 FA
4 Karin Johansson
Sofia Paldanius
 Szwecja 1:44.090
5 Genevieve Orton
KC Fraser
 Kanada 1:45.351
6 Amalie Thomsen
Ida Villumsen
 Dania 1:47.476
7 Lani Belcher
Angela Hannah
 Wielka Brytania 1:49.285

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Karin Johansson
Sofia Paldanius
 Szwecja 1:47.207
2 Nikolina Moldovan
Milica Starović
 Serbia 1:48.146
3 Yvonne Schuring
Ana-Roxana Lehaci
 Austria 1:48.834
4 Amalie Thomsen
Ida Villumsen
 Dania 1:48.846
5 Genevieve Orton
KC Fraser
 Kanada 1:49.389
6 Wenjun Ren
Qing Ma
 Chiny 1:51.582
7 Lani Belcher
Angela Hannah
 Wielka Brytania 1:54.193

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Danuta Kozák
Gabriella Szabó
 Węgry 1:43.687
Silver medal icon.svg Franziska Weber
Tina Dietze
 Niemcy 1:43.738
Bronze medal icon.svg Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:45.207
4 Anastasija Ihorivna
Inna Hryščuk
 Ukraina 1:45.868
5 Jelena Aniuszina
Kira Stiepanowa
 Rosja 1:46.319
6 Nadzieja Lapieszka
Maryna Litwinczuk
 Białoruś 1:46.967
7 Natalia Siergjewa
Irina Podonikowa
 Kazachstan 1:48.361
8 Alyssa Bull
Alyce Burnett
 Australia 1:51.915

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]