Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-4 1000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
K-4 1000 metrów mężczyzn
Złoty medal Niemcy Max Rendschmidt
Niemcy Tom Liebscher
Niemcy Max Hoff
Niemcy Marcus Gross
Srebrny medal Słowacja Denis Myšák
Słowacja Erik Vlček
Słowacja Juraj Tarr
Słowacja Tibor Linka
Brązowy medal Czechy Daniel Havel
Czechy Lukáš Trefil
Czechy Josef Dostál
Czechy Jan Štěrba

K-4 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 19 a 20 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)

Data Godzina
19 sierpnia 2016 09:51 Eliminacje
10:51 Półfinały
20 sierpnia 2016 10:04 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza osoaba z każdego biegu awansowała do finału A pozostałe osady awansowały do półfinału.

Bieg 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
 Niemcy 2:52.836 FA
2 Denis Myšák
Erik Vlček
Juraj Tarr
Tibor Linka
 Słowacja 2:55.628
3 Ken Wallace
Riley Fitzsimmons
Jacob Clear
Jordan Wood
 Australia 2:55.666
4 Fernando Pimenta
Emanuel Silva
Joao Ribeiro
David Fernandes
 Portugalia 3:01.498
5 Arnaud Hybois
Etienne Hubert
Sebastien Jouve
Cyrille Carre
 Francja 3:02.376
6 Roberto Maehler
Vagner Junior Souta
Celso Oliveira
Gilvan Bitencourt Ribeiro
 Brazylia 3:04.376
7 Ilja Golendow
Andriej Jerguczew
Siergiej Tokarnicki
Aleksandr Jemielianow
 Kazachstan 3:04.883
Bieg 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
 Czechy 2:52.027 FA
2 Daniel Dal Bo
Juan Ignacio Cáceres
Gonzalo Carreras
Pablo de Torres
 Argentyna 2:55.103
3 Javier Hernanz
Rodrigo Germade
Oscar Carrera
Inigo Pena
 Hiszpania 2:55.514
4 Kiriłł Lapunow
Wasilij Pogrieban
Roman Anoszkin
Oleg Żestkow
 Rosja 2:56.662
5 Tibor Hufnagel
Benjamin Ceiner
Attila Kugler
Tamas Somoracz
 Węgry 3:00.369
6 Marko Tomićević
Milenko Zorić
Dejan Pajić
Vladimir Torubarov
 Serbia 3:05.272
7 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
Alberto Ricchetti
Mauro Crenna
 Włochy 3:10.266

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze trzy osoaby z każdego półfinału awansowąły do finału A, pozostałe do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Ken Wallace
Riley Fitzsimmons
Jacob Clear
Jordan Wood
 Australia 2:58.222 FA
2 Fernando Pimenta
Emanuel Silva
Joao Ribeiro
David Fernandes
 Portugalia 2:58.233 FA
3 Marko Tomićević
Milenko Zorić
Dejan Pajić
Vladimir Torubarov
 Serbia 2:59.636 FA
4 Ilja Golendow
Andriej Jerguczew
Siergiej Tokarnicki
Aleksandr Jemielianow
 Kazachstan 3:00.592
5 Tibor Hufnagel
Benjamin Ceiner
Attila Kugler
Tamas Somoracz
 Węgry 3:00.645
6 Daniel Dal Bo
Juan Ignacio Cáceres
Gonzalo Carreras
Pablo de Torres
 Argentyna 3:00.952
Półfinał 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Denis Myšák
Erik Vlček
Juraj Tarr
Tibor Linka
 Słowacja 2:59.362 FA
2 Javier Hernanz
Rodrigo Germade
Oscar Carrera
Inigo Pena
 Hiszpania 3:00.237 FA
3 Arnaud Hybois
Etienne Hubert
Sebastien Jouve
Cyrille Carre
 Francja 3:00.896 FA
4 Kiriłł Lapunow
Wasilij Pogrieban
Roman Anoszkin
Oleg Żestkow
 Rosja 3:01.065
5 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
Alberto Ricchetti
Mauro Crenna
 Włochy 3:03.868
6 Roberto Maehler
Vagner Junior Souta
Celso Oliveira
Gilvan Bitencourt Ribeiro
 Brazylia 3:09.220

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Kiriłł Lapunow
Wasilij Pogrieban
Roman Anoszkin
Oleg Żestkow
 Rosja 3:06.825
2 Ilja Golendow
Andriej Jerguczew
Siergiej Tokarnicki
Aleksandr Jemielianow
 Kazachstan 3:08.715
3 Tibor Hufnagel
Benjamin Ceiner
Attila Kugler
Tamas Somoracz
 Węgry 3:10.388
4 Daniel Dal Bo
Juan Ignacio Cáceres
Gonzalo Carreras
Pablo de Torres
 Argentyna 3:12.621
5 Roberto Maehler
Vagner Junior Souta
Celso Oliveira
Gilvan Bitencourt Ribeiro
 Brazylia 3:13.337
6 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
Alberto Ricchetti
Mauro Crenna
 Włochy 3:14.399

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
 Niemcy 3:02.143
Silver medal icon.svg Denis Myšák
Erik Vlček
Juraj Tarr
Tibor Linka
 Słowacja 3:05.044
Bronze medal icon.svg Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
 Czechy 3:05.176
4 Ken Wallace
Riley Fitzsimmons
Jacob Clear
Jordan Wood
 Australia 3:06.731
5 Javier Hernanz
Rodrigo Germade
Oscar Carrera
Inigo Pena
 Hiszpania 3:06.768
6 Fernando Pimenta
Emanuel Silva
Joao Ribeiro
David Fernandes
 Portugalia 3:07.482
7 Arnaud Hybois
Etienne Hubert
Sebastien Jouve
Cyrille Carre
 Francja 3:07.488
8 Marko Tomićević
Milenko Zorić
Dejan Pajić
Vladimir Torubarov
 Serbia 3:10.241

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]