Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-4 500 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kajakarstwo
K-4 500 metrów kobiet
Złoty medal Węgry Gabriella Szabó
Węgry Danuta Kozák
Węgry Tamara Csipes
Węgry Krisztina Fazekas
Srebrny medal Niemcy Sabrina Hering
Niemcy Franziska Weber
Niemcy Steffi Kriegerstein
Niemcy Tina Dietze
Brązowy medal Białoruś Marharyta Machniewa
Białoruś Nadzieja Lapieszka
Białoruś Wolha Chudzienka
Białoruś Maryna Litwinczuk

K-4 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 19 a 20 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)

Data Godzina
19 sierpnia 2016 09:37 Eliminacje
10:37 Półfinały
20 sierpnia 2016 09:40 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza osoaba z każdego biegu awansowała do finału A pozostałe osady awansowały do półfinału.

Bieg 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Marharyta Machniewa
Nadzieja Lapieszka
Wolha Chudzienka
Maryna Litwinczuk
 Białoruś 1:30.320 FA
2 Marta Walczykiewicz
Edyta Dzieniszewska
Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:33.020
3 Jaimee Lovett
Kayla Imrie
Aimee Fisher
Caitlin Ryan
 Nowa Zelandia 1:33.782
4 Inna Klimowa
Irina Podoinkowa
Natalija Siergiejewa
Zoja Anaczenko
 Kazachstan 1:36.127
5 Jess Walker
Rachel Cawthorn
Rebii Simon
Louisa Gurski
 Wielka Brytania 1:36.853
6 Manon Hostens
Amandine Lhote
Léa Jamelot
Sarah Troel
 Francja 1:37.038
7 Magdalena Garro
Brenda Rojas
Sabrina Ameghino
Alexandra Keresztesi
 Argentyna 1:37.645
Bieg 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
 Węgry 1:29.497 FA
2 Marija Powch
Switłana Achadowa
Anastasija Todorowa
Inna Hryszczuk
 Ukraina 1:31.727
3 Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
 Niemcy 1:33.185
4 Andréanne Langlois
Émilie Fournel
Genevieve Orton
Kathleen Fraser
 Kanada 1:34.269
5 Emma Jørgensen
Amalie Thomsen
Ida Villumsen
Henriette Engel Hansen
 Dania 1:36.675
6 Ren Wenjun
Ma Qing
Li Yue
Liu Haiping
 Chiny 1:38.730
7 Nikolina Moldovan
Milica Starović
Dalma Ružičić-Benedek
Olivera Moldovan
 Serbia 1:39.316

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze trzy osoaby z każdego półfinału awansowąły do finału A, pozostałe do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Jaimee Lovett
Kayla Imrie
Aimee Fisher
Caitlin Ryan
 Nowa Zelandia 1:34.778 FA
2 Marija Powch
Switłana Achadowa
Anastasija Todorowa
Inna Hryszczuk
 Ukraina 1:35.512 FA
3 Emma Jørgensen
Amalie Thomsen
Ida Villumsen
Henriette Engel Hansen
 Dania 1:36.302 FA
4 Ren Wenjun
Ma Qing
Li Yue
Liu Haiping
 Chiny 1:37.055
5 Inna Klimowa
Irina Podoinkowa
Natalija Siergiejewa
Zoja Anaczenko
 Kazachstan 1:37.423
6 Magdalena Garro
Brenda Rojas
Sabrina Ameghino
Alexandra Keresztesi
 Argentyna 1:38.579
Półfinał 2
Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
 Niemcy 1:34.710 FA
2 Andréanne Langlois
Émilie Fournel
Genevieve Orton
Kathleen Fraser
 Kanada 1:36.254 FA
3 Jess Walker
Rachel Cawthorn
Rebii Simon
Louisa Gurski
 Wielka Brytania 1:36.254 FA
4 marta Walczykiewicz
Edyta Dzieniszewska
Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:36.532
5 Nikolina Moldovan
Milica Starović
Dalma Ružičić-Benedek
Olivera Moldovan
 Serbia 1:38.398
6 Manon Hostens
Amandine Lhote
Léa Jamelot
Sarah Troel
 Francja 1:39.069

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 Marta Walczykiewicz
Edyta Dzieniszewska
Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
 Polska 1:37.658
2 Inna Klimowa
Irina Podoinkowa
Natalija Siergiejewa
Zoja Anaczenko
 Kazachstan 1:39.419
3 Ren Wenjun
Ma Qing
Li Yue
Liu Haiping
 Chiny 1:40.071
4 Manon Hostens
Amandine Lhote
Léa Jamelot
Sarah Troel
 Francja 1:41.069
5 Magdalena Garro
Brenda Rojas
Sabrina Ameghino
Alexandra Keresztesi
 Argentyna 1:41.394
6 Nikolina Moldovan
Milica Starović
Dalma Ružičić-Benedek
Olivera Moldovan
 Serbia 1:42.818

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
 Węgry 1:34.482
Silver medal icon.svg Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
 Niemcy 1:35.383
Bronze medal icon.svg Marharyta Machniewa
Nadzieja Lapieszka
Wolha Chudzienka
Maryna Litwinczuk
 Białoruś 1:36.908
4 Marija Powch
Switłana Achadowa
Anastasija Todorowa
Inna Hryszczuk
 Ukraina 1:37.214
5 Jaimee Lovett
Kayla Imrie
Aimee Fisher
Caitlin Ryan
 Nowa Zelandia 1:38.198
6 Emma Jørgensen
Amalie Thomsen
Ida Villumsen
Henriette Engel Hansen
 Dania 1:39.057
7 Jess Walker
Rachel Cawthorn
Rebii Simon
Louisa Gurski
 Wielka Brytania 1:40.043
8 Andréanne Langlois
Émilie Fournel
Genevieve Orton
Kathleen Fraser
 Kanada 1:40.733

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]