Kateryna Hryhorenko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kateryna Hryhorenko
Data i miejsce urodzenia 30 października 1985
Rokitna, ZSRR
Wzrost 166 cm
Debiut w PŚ 14.01 2006, Tesero
(55. miejsce - 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 9.01 2011, Tour de Ski
(29. miejsce - 60 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Ukraina
Uniwersjada
Złoto Trydent 2013 5 km s. dowolny
Złoto Trydent 2013 Sztafeta
Srebro Erzurum 2011 5 km s.klasyczny
Srebro Erzurum 2011 Sztafeta
Srebro Trydent 2013 10 km łączony
Brąz Erzurum 2011 10 km łączony
Brąz Erzurum 2011 15 km s.dowolny
Brąz Erzurum 2011 Sztafeta mieszana
Zakończenie kariery: 2015 r.

Kateryna Wasyliwna Hryhorenko (ukr. Катерина Василівна Григоренко, ur. 30 października 1985 roku we wsi Rokitna) – ukraińska biegaczka narciarska. Uczestniczka dwóch igrzysk olimpijskich.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
40. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km bieg łączony 42:48,7 min +3:06,5 min Estonia Kristina Šmigun
44. 16 lutego 2006 Włochy Turyn 10 km stylem klasycznym 27:51,4 min +3:25,2 min Estonia Kristina Šmigun
8. 18 lutego 2006 Włochy Turyn bieg sztafetowy 4 × 5 km[1] 54:47,7 min +1:56,6 min  Rosja
42. 24 lutego 2006 Włochy Turyn 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:22:25,4 h +9:09,5 min Czechy Kateřina Neumannová
45. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 10 km stylem dowolnym 24:58,4 min +2:31,3 min Szwecja Charlotte Kalla
13. 25 lutego 2010 Kanada Vancouver bieg sztafetowy 4 × 5 km[2] 55:19,5 min +3:51,7 min  Norwegia
26. 27 lutego 2010 Kanada Vancouver 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:30:33,7 h +4:37,7 min Polska Justyna Kowalczyk
49. 8 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km bieg łączony 38:33,6 min +4:13,6 min Norwegia Marit Bjørgen
49. 13 lutego 2014 Rosja Soczi 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +3:45,7 min Polska Justyna Kowalczyk
12. 15 lutego 2014 Rosja Soczi bieg sztafetowy 4x5 km[3] 53:02,7 min +3:53,4 min  Szwecja
38. 22 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +6:47,8 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
48. 25 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x7,5 km bieg łączony 41:27,5 min +5:22,7 min Rosja Olga Zawiałowa
38. 3 marca 2007 Japonia Sapporo 30 km stylem klasycznym 1:29:47,1 h +2:56,3 min Finlandia Virpi Kuitunen
61. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 2:39,3 min - Włochy Arianna Follis
44. 28 lutego 2009 Czechy Liberec 30 km stylem dowolnym 1:16:10,6 h +9:41,0 min Polska Justyna Kowalczyk
51. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 3:03,9 min - Norwegia Marit Bjørgen
33. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo 2x7,5 km bieg łączony 38:08,6 min +3:46,3 min Norwegia Marit Bjørgen
35. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 min +2:57,2 min Norwegia Marit Bjørgen
12. 3 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x5 km[4] 53:30,0 min +3:22,6 min  Norwegia
69. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min - Norwegia Marit Bjørgen
43. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x7,5 km bieg łączony 39:04,4 min +3:10,9 min Norwegia Marit Bjørgen
53. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +2:51,3 min Norwegia Therese Johaug
10. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x5 km[5] 1:00:36,5 h +3:56,5 min  Norwegia
30. 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:27:19,9 h +10:48,3 min Norwegia Marit Bjørgen
44. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +6:24,9 min Norwegia Therese Johaug
38. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +3:20,1 min Szwecja Charlotte Kalla
11. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[6] 49:04,7 min +4:59,0 min  Norwegia
42. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +15:32,1 min Norwegia Therese Johaug

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
53. 14 stycznia 2005 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym Słowenia Vesna Fabjan
59. 16 stycznia 2005 Austria Seefeld 5 km stylem dowolnym 12:56,2 min +1:50.4 min Kazachstan Swietłana Małachowa-Szyszkina
18. 22 stycznia 2005 Austria Seefeld 15 km stylem klasycznym (start masowy) 50:12,7 min +2:19.9 min Polska Justyna Kowalczyk
15. 18 stycznia 2007 Włochy Pragelato 5 km stylem dowolnym 14:33,0 min +2:01.9 min Polska Justyna Kowalczyk
8. 24 stycznia 2007 Włochy Pragelato 10 km bieg łączony 25:57,7 min +1:39.7 min Polska Justyna Kowalczyk
17. 26 stycznia 2007 Włochy Pragelato 15 km stylem dowolnym 38:11.1 min +50.1 s Rosja Olga Michajłowa
2.Silver medal with cup.svg 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 15:03,1 min +17,4 s Rosja Alija Iksanowa
4. 29 stycznia 2011 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym 2:45,6 min +2,8 s Słowacja Alena Procházková
3.Bronze medal with cup.svg 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum Bieg łączony na 10 km 31:27,3 min +16,3 s Słowacja Alena Procházková
2.Silver medal with cup.svg 2 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta 3 × 5 km[7] 42:55,2 min +1:03,6 min Rosja Rosja
3.Bronze medal with cup.svg 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 15 km stylem dowolnym 43:42,0 min +8,8 s Słowacja Alena Procházková
3.Bronze medal with cup.svg 3 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta mieszana[8] 15:08,1 min 12,3 s Słowacja Słowacja
2.Silver medal with cup.svg 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km - bieg łączony 29:34.7 min +1.0 s Kazachstan Tatiana Ossipowa
24. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Oksana Usatowa
1.Gold FISU.svg[9] 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27.1 min
1.Gold FISU.svg 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme sztafeta 3x5 km - styl dowolny[10] 42:15.8 min
12. 20 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym 42:50.4 min +1:07.0 min Rosja Oksana Usatowa

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2 × 7,5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2 × 7,5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km C) Mora 4.03 (45 km C) Borlaenge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2 × 5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2 × 7,5 km) punkty
- - - - - - - - - - - - 55 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2 × 5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (15 km C) Cavalese 6.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 26.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2 × 7,5 km) punkty
- - - 73 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2 × 7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2 × 7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km + 10 km F) punkty
- - - 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2 × 7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2 × 5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - 64 - - - - - - - - - - - - - - 40 47 43 44 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 klm C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2 × 5 km) Tobalch 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2 × 5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2 × 5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
48 74 68 42 31 - - - - 42 35 46 47 37 33 25 32 29 - - - - - - - - - - - - - 8
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- 96 79 66 66 - - - - - - - - - - - - - - 69 - 52 - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
102 91 54 71 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Hryhorenko nigdy nie stała na podium zawodów PŚ.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Kateryna Hryhorenko, Tetiana Zawalij, Wita Jakymczuk, Wałentyna Szewczenko
  2. Skład drużyny: Wałentyna Szewczenko, Tetiana Zawalij, Kateryna Hryhorenko, Maryna Ancybor
  3. Skład drużyny: Tetjana Antypenko, Wałentyna Szewczenko, Maryna Ancybor, Kateryna Hryhorenko
  4. Skład zespołu: Kateryna Hryhorenko, Łada Nesterenko, Wałentyna Szewczenko, Maryna Ancybor
  5. Skład drużyny: Tetiana Antypenko, Wałentyna Szewczenko, Maryna Ancybor, Kateryna Hryhorenko
  6. Skład zespołu: Kateryna Serdiuk, Wałentyna Szewczenko, Maryna Ancybor, Kateryna Hryhorenko
  7. Skład zespołu: Kateryna Hryhorenko, Maryna Ancybor, Zoja Zawiediewa
  8. Skład zespołu: Kateryna Hryhorenko, Iwan Biłosiuk
  9. Zwycięstwo wspólnie z Astrid Øyre Slind
  10. Skład zespołu: Kateryna Hryhorenko, Maryna Ancybor, Kateryna Serdiuk