Kathrine Rolsted Harsem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kathrine Rolsted Harsem
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 7 lutego 1989
Norwegia
Klub IL Varden
Debiut w PŚ 14.03.2010, Oslo (52. miejsce – sprint F)
Pierwsze punkty w PŚ 13.03.2013, Drammen (17. miejsce – sprint C)
Pierwsze podium w PŚ 20.01.2018, Planica (2. miejsce – sprint C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Norwegia
Mistrzostwa świata młodzieżowców
brąz Hinterzarten 2010 Sprint s.dowolny

Kathrine Rolsted Harsem (ur. 7 lutego 1989) – norweska biegaczka narciarska, brązowa medalistka mistrzostw świata młodzieżowców.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Kathrine Rolsted Harsem pojawiła się 2 grudnia 2006 roku w norweskiej miejscowości Gålå podczas zawodów FIS Race, gdzie zajęła osiemnaste miejsce w sprincie techniką dowolną. Nigdy nie brała udziału w mistrzostwach świata juniorów. W 2010 roku wystąpiła za to na mistrzostwach świata młodzieżowców w Hinterzarten, gdzie zdobyła brązowy medal w sprincie stylem dowolnym, przegrywając tylko z Finką Mari Laukkanen i Niemką Denise Herrmann.

W Pucharze Świata zadebiutowała 14 marca 2010 roku w Oslo, zajmując 52. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Pierwsze punkty wywalczyła blisko trzy lata później, 13 marca 2013 roku w Drammen, gdzie była siedemnasta w sprincie klasykiem. Najlepsze wyniki osiągała w sezonie 2013/2014.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
18. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 min Szwecja Stina Nilsson

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 min Norwegia Maiken Caspersen Falla

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
3.Bronze medal with cup.svg 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Finlandia Mari Laukkanen
16. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 29:36,3 min +1:44,1 min Finlandia Kerttu Niskanen
23. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km bieg łączony 44:47,4 min +3:06,6 min Norwegia Astrid Øyre Slind
8. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Niemcy Hanna Kolb

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2009/2010 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 95.
2013/2014 47.
2014/2015 47.
2015/2016 29.
2016/2017 13.
2017/2018 14.
2018/2019 92.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 20 stycznia 2018 Słowenia Planica Sprint stylem klasycznym 3:26,28 min +1,27 s 2. Szwecja Stina Nilsson

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 23 lutego 2020

Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 52 - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 57 53 - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3,3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 35 - - - - - - - - - - 60 48 - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 35 - - - 17 39 - - - - 14
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - 23 - - 22 - - - - - - - - 12 - - 13 10 19 31 12 33 26 34 33 124
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
22 - 16 43 34 32 40 46 - 33 - - - - - - - - 7 - - - - 20 8 26 8 31 140
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
8 28 26 19 27 - 11 16 11 - - - - - - - - - 10 - 12 12 21 16 40 18 - - - - - - - - - - 243
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - 7 16 16 12 - - - 4 7 18 9 9 12 27 18 - - 18 DNF - - 12 16 4 13 14 9 25 15 529
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
5 21 16 11 13 13 - - 16 13 19 17 14 - - - - - 2 9 4 32 - - - - 22 14 12 13 481
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - 22 31 37 32 - 28 - - - - - - - - - 36 30 - - - - - - - - - - - - - 13
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (10 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×7,5 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (10 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (10 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (10 km F) Toblach 1.01 (10 km C) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (10 km C) Oberstdorf 25.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (10 km F) Östersund 15.02 (10 km F) Östersund 16.02 (10 km C) Åre 18.02 (SP F) Meraker 20.02 (34 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (15 km C) ST Lahti 29.02 (10 km C) Konnerud 4.03 (SP F) Oslo 7.03 (30 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (10 km F) Canmore 21.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - DNF - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 1
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski FPŚ – Finał Pucharu Świata RT – Ruka Triple LT – Lillehammer Tour STK – Ski Tour Kanada

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]