Wersja ortograficzna: Kelly Loeffler

Kelly Loeffler

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kelly Loeffler
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 27 listopada 1970
Bloomington, Illinois
Senator Stanów Zjednoczonych z Georgii
Okres od 6 stycznia 2020
do 20 stycznia 2021
Przynależność polityczna Partia Republikańska
Poprzednik Johnny Isakson
Następca Raphael Warnock

Kelly Loeffler (ur. 27 listopada 1970) – amerykańska bizneswoman i polityk, w latach 2020-2021 senator Stanów Zjednoczonych ze stanu Georgia, członkini Partii Republikańskiej.

Urodziła się w rodzinie zamożnych farmerów w Bloomington[1], w stanie Illinois, jej ojciec posiadał duże gospodarstwo role[2]. Ukończyła studia na University of Illinois w 1992 roku[2]. W 1997 roku rozpoczęła studia MBA na DePaul University[2]. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała w Atlancie, jako managerka w firmie Intercontinental Exchange, należącej do New York Stock Exchange[2]. Jest współwłaścicielką klubu WNBA Atlanta Dream[2]. Jest żoną Jeffreya Sprechera, prezesa New York Stock Exchange[2].

W 2019 roku Loeffler została wskazana przez gubernatora Georgii Briana Kempa do kontynuowania kadencji senatora Johnny'ego Isaksona, który rezygnował z urzędu ze względu na zły stan zdrowia. Loeffler objęła urząd 6 stycznia 2020 roku, stając się pierwszą od 97 lat kobietą reprezentującą Georgię w Senacie Stanów Zjednoczonych.


Przypisy[edytuj | edytuj kod]