Klára Moravcová

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Klára Moravcová
Data i miejsce urodzenia 19 marca 1983
Uście nad Orlicą
Wzrost 168 cm
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy
Mistrzostwa Świata Juniorów
srebro Chanty-Mansijsk 2001 Sztafeta
brąz Kościelisko 2003 Sztafeta
Mistrzostwa Europy Juniorów
srebro Haute Maurienne 2001 Sztafeta
brąz Forni Avoltri 2003 Sztafeta
brąz Mińsk 2004 Sztafeta
FIS Worldloppet Cup
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2016
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2019

Klára Moravcová (ur. 19 marca 1983 w Uściu nad Orlicą) – czeska biathlonistka, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie oraz srebrna i dwukrotnie brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie.

Osiągnięcia (Biathlon)[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce IN SP PU MS RL
2006 Langdorf-Arbersee 58 47 13

Mistrzostwa Świata Juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce IN SP PU MS RL
2001 Chanty-Mansijsk 7 21 2
2002 Ridnaun 33 51 7
2003 Kościelisko 42 35 28 3
2004 Haute Maurienne 16 24 20 4

Mistrzostwa Europy Juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce IN SP PU MS RL
2001 Haute Maurienne 20 14 14 2
2002 Kontiolahti 18 4 20
2003 Forni Avoltri 19 23 25 3
2004 Mińsk 13 5 15 3

IN – bieg indywidualny, SP – sprint, PU – bieg pościgowy, MS – bieg ze startu wspólnego , RL – sztafeta

Osiągnięcia (Biegi narciarskie)[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
58. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +6:07,2 min Norwegia Marit Bjørgen
48. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +3:42,8 min Polska Justyna Kowalczyk
10. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4x5 km[1] 53:02,7 min +3:27,1 min  Szwecja
45. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +9:51,2 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
45. 28 lutego 2009 Czechy Liberec 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:16:10,6 h +10:02,1 min Polska Justyna Kowalczyk

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2 × 7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2 × 7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km + 10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 58 - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2 × 7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2 × 5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - 58 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 48 - - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 klm C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2 × 7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2 × 7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
72 - 58 - 74 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 klm C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2 × 5 km) Tobalch 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2 × 5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2 × 5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2 × 5 km) FPŚ punkty
65 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - 61 - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

FIS Worldloppet Cup (FIS Marathon Cup)[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 28 lutego 2015 Polska Bieg Piastów 50 km stylem klasycznym 2:43:05,8 h +3,7 s 2. Estonia Tatjana Mannima
2. 5 marca 2016 Polska Bieg Piastów 54 km stylem klasycznym 2:35:02 h +5:44 min 3. Czechy Adéla Boudíková
3. 13 marca 2016 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:54:07 h +2:19,3 min 3. Czechy Anouk Faivre Picon
4. 24 lutego 2019 Finlandia Finlandia-hiihto 50 km stylem dowolnym bd. bd. 3. Szwecja Maria Gräfnings
5. 6 kwietnia 2019 Rosja Ugra Ski Marathon 50 km stylem dowolnym bd. bd. 3. Szwecja Maria Gräfnings

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Eva Vrabcova-Nývtová, Karolína Grohová, Petra Nováková, Klára Moravcová

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]