Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2019
2019 FIVB Women’s Volleyball Club World Championship
2018 2020
Szczegóły turnieju
Gospodarz Shaoxing, Chiny
Termin 3–8 grudnia 2018
Liczba drużyn (z 3 konfederacji)
Hale 1 (w 1 mieście)
Mistrz Włochy Imoco Volley Conegliano (1. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 20
Sety 77 (3.85 na mecz)
MVP Włochy Paola Egonu

13. edycja Klubowych mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet odbył się w dniach 3–8 grudnia 2019 w Shaoxing w Chinach[1]. W rozgrywkach będzie brać udział 8 drużyn[2]. Tytuł Klubowego Mistrza Świata zdobył włoski klub Imoco Volley Conegliano. MVP została włoska atakująca Paola Egonu.

Uczestnicy[3][edytuj | edytuj kod]

Drużyna Sposób awansu
Chińska Republika Ludowa Guangdong Evergrande Gospodarz
Chińska Republika Ludowa Tianjin Bridgestone Klubowy mistrz Azji
Włochy Igor Gorgonzola Novara Klubowy mistrz Europy
Brazylia Minas Tênis Clube Klubowy mistrz Ameryki Południowej
Brazylia Praia Clube Wicemistrz Brazylii (dzika karta)
Turcja VakıfBank SK Mistrz Turcji (dzika karta)
Turcja Eczacıbaşı Stambuł Wicemistrz Turcji (dzika karta)
Włochy Imoco Volley Conegliano Mistrz Włoch (dzika karta)

Podział na grupy[4][edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B

Turcja Eczacıbaşı Stambuł
Włochy Imoco Volley Conegliano
Brazylia Minas Tênis Clube
Chińska Republika Ludowa Guangdong Evergrande

Chińska Republika Ludowa Tianjin Bridgestone
Turcja VakıfBank SK
Brazylia Praia Clube
Włochy Igor Gorgonzola Novara

Hala sportowa[edytuj | edytuj kod]

Miasto Hala Pojemność Obiekt
Shaoxing Shaoxing Olympic Sports Center 3100

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Imoco Volley Conegliano 8 3 3 0 9 3 3 292 259 1.13
2 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 6 3 2 1 7 3 2.33 238 198 1.2
3 Chińska Republika Ludowa Guangdong Evergrande 3 3 1 2 3 7 0.43 205 245 0.84
4 Brazylia Minas Tênis Clube 1 3 0 3 3 9 0.33 263 296 0.89

Źródło: clubworldchampionships.2019.women.fivb.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

  • Wszystkie godziny według strefy czasowej UTC+08:00.
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
03.12.2019 10:00 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 25:20 25:22 22:25 25:21   1856 1
17:00 Guangdong Evergrande Chińska Republika Ludowa 3:1 Brazylia Minas Tênis Clube 25:22 28:26 23:25 25:22   6227 2
04.12.2019 17:00 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Brazylia Minas Tênis Clube 25:17 25:23 25:16     2277 3
20:00 Guangdong Evergrande Chińska Republika Ludowa 0:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 16:25 22:25 21:25     3431 4
06.12.2019 10:00 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:2 Brazylia Minas Tênis Clube 25:17 25:19 20:25 22:25 28:26 893 5
17:00 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Chińska Republika Ludowa Guangdong Evergrande 25:21 25:9 25:15     2276 6

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Igor Gorgonzola Novara 7 3 3 0 9 4 2.25 287 266 1.08
2 Turcja VakıfBank SK 7 3 2 1 8 3 2.67 260 227 1.15
3 Chińska Republika Ludowa Tianjin Bridgestone 3 3 1 2 5 8 0.63 246 276 0.89
4 Brazylia Praia Clube 1 3 0 3 2 9 0.22 233 257 0.91

Źródło: clubworldchampionships.2019.women.fivb.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

  • Wszystkie godziny według strefy czasowej UTC+08:00.
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
03.12.2019 14:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Brazylia Praia Clube 27:25 25:20 25:20     2311 7
20:00 Tianjin Bridgestone Chińska Republika Ludowa 2:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 25:17 25:15 18:25 15:25 11:15 7493 8
05.12.2019 17:00 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:2 Turcja VakıfBank SK 25:21 25:22 25:27 24:26 15:12 2683 9
20:00 Tianjin Bridgestone Chińska Republika Ludowa 3:2 Brazylia Praia Clube 25:21 25:19 22:25 16:25 16:14 4700 10
06.12.2019 14:00 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:0 Brazylia Praia Clube 25:21 26:24 25:19     1158 11
20:00 Tianjin Bridgestone Chińska Republika Ludowa 0:3 Turcja VakıfBank SK 15:25 14:25 19:25     5265 12

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 grudnia
 Włochy Imoco Volley Conegliano 3  
 Turcja VakıfBank SK 2  
 
8 grudnia
     Włochy Imoco Volley Conegliano 3
   Turcja Eczacıbaşı Stambuł 1
 
 
Mecz o 3. miejsce
7 grudnia 8 grudnia
 Włochy Igor Gorgonzola Novara 2  Turcja VakıfBank SK  3
 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 3    Włochy Igor Gorgonzola Novara  0
  • Wszystkie godziny według strefy czasowej UTC+08:00.
Mecze o miejsca 5–8
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
07.12.2019 10:00 Guangdong Evergrande Chińska Republika Ludowa 0:3 Brazylia Praia Clube 22:25 20:25 14:25     1200 13
14:00 Tianjin Bridgestone Chińska Republika Ludowa 0:3 Brazylia Minas Tênis Clube 23:25 26:28 19:25     3500 14
Mecz o 7. miejsce
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.12.2019 10:00 Guangdong Evergrande Chińska Republika Ludowa 3:0 Chińska Republika Ludowa Tianjin Bridgestone 28:26 25:20 25:21     1854 15
Mecz o 5. miejsce
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.12.2019 14:00 Praia Clube Brazylia 2:3 Brazylia Minas Tênis Clube 25:18 14:25 25:18 22:25 9:15 1706 16
Półfinały
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
07.12.2019 17:00 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:2 Turcja VakıfBank SK 25:23 20:25 25:23 21:25 23:21 3806 17
20:00 Igor Gorgonzola Novara Włochy 2:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 21:25 25:23 11:25 25:23 13:15 4806 18
Mecz o trzecie miejsce
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.12.2019 17:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Włochy Igor Gorgonzola Novara 26:24 25:23 25:21     4870 19
Finał
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.12.2019 20:00 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 22:25 25:14 25:19 25:21   7135 20


KLUBOWY MISTRZ ŚWIATA
Włochy
Imoco Volley Conegliano

1. TYTUŁ

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
1. Włochy Imoco Volley Conegliano
2. Turcja Eczacıbaşı Stambuł
3. Turcja VakıfBank SK
4. Włochy Igor Gorgonzola Novara
5. Brazylia Minas Tênis Clube
6. Brazylia Praia Clube
7. Chińska Republika Ludowa Guangdong Evergrande
8. Chińska Republika Ludowa Tianjin Bridgestone

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Najlepsze
przyjmujące
Najlepsza
atakująca
Najlepsze
środkowe
Najlepsza
libero
Najlepsza
rozgrywająca
Włochy Paola Egonu
Korea Południowa Kim Yeon-koung
Stany Zjednoczone Kimberly Hill
Szwecja Isabelle Haak
Turcja Zehra Güneş
Holandia Robin de Kruijf
Turcja Simge Aköz
Polska Joanna Wołosz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]