Kolarstwo na Igrzyskach Europejskich 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zawody kolarskie na Igrzyskach Europejskich 2019 w Mińsku odbyły się między 22 a 30 czerwca. Łącznie rozegrano 24 konkurencje - cztery w kolarstwie szosowym i dwadzieścia w kolarstwie torowym.

Miejscami zmagań sportowców były: dla kolarzy szosowych centrum Mińska[1], a dla torowców welodrom na Mińsk Arenie[2].

Kolarstwo na Igrzyskach Europejskich rozgrywane jest od ich pierwszej edycji w 2015 roku.

Miejsca[edytuj | edytuj kod]

Miejsce/Arena Dyscyplina Data Imprezy medalowe Pojemność
Centrum Mińska Kolarstwo szosowe (wyścig uliczny) 22–25 czerwca 4 Nieograniczona (stała)
Welodrom Mińsk Arena Kolarstwo torowe 27–30 czerwca 20 2000 (miejsc siedzących)

Medaliści i medalistki[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn Włochy Davide Ballerini Estonia Alo Jakin Austria Daniel Auer
Wyścig ze startu wspólnego kobiet Holandia Lorena Wiebes Holandia Marianne Vos Białoruś Tacciana Szarakowa
Indywidualna jazda na czas mężczyzn Białoruś Wasil Kiryjenka Portugalia Nelson Oliveira Czechy Jan Bárta
Indywidualna jazda na czas kobiet Szwajcaria Marlen Reusser Holandia Chantal Blaak Wielka Brytania Hayley Simmonds

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Sprint indywidualny Holandia Jeffrey Hoogland Holandia Harrie Lavreysen Rosja Dienis Dmitrijew
Sprint drużynowy  Holandia  Francja  Wielka Brytania
Wyścig drużynowy na dochodzenie  Rosja  Włochy  Szwajcaria
Keirin Holandia Harrie Lavreysen Francja Rayan Helal Rosja Dienis Dmitrijew
Omnium Holandia Jan-Willem van Schip Szwajcaria Théry Schir Polska Daniel Staniszewski
Madison  Szwajcaria  Holandia  Austria
Wyścig na 1000 metrów Czechy Tomáš Bábek Włochy Francesco Lamon Polska Krzysztof Maksel
Wyścig indywidualny na dochodzenie Rosja Ivan Smirnov Włochy Davide Plebani Szwajcaria Claudio Imhof
Wyścig punktowy Grecja Christos Wolikakis Holandia Jan-Willem van Schip Rosja Dmitrij Muchomediarow
Scratch Grecja Christos Wolikakis Polska Filip Prokopyszyn Białoruś Jauhienij Karalok

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Sprint indywidualny Rosja Anastasija Wojnowa Francja Mathilde Gros Rosja Darja Szmielowa
Sprint drużynowy  Rosja  Litwa  Holandia
Wyścig drużynowy na dochodzenie  Włochy  Wielka Brytania  Polska
Keirin Litwa Simona Krupeckaitė Holandia Shanne Braspennincx Rosja Darja Szmielowa
Omnium Holandia Kirsten Wild Rosja Jewgienija Augustinas Włochy Elisa Balsamo
Madison  Wielka Brytania  Holandia  Rosja
Wyścig na 500 metrów Rosja Darja Szmielowa Ukraina Olena Starikowa Włochy Miriam Vece
Wyścig indywidualny na dochodzenie Białoruś Tacciana Szarakowa Włochy Marta Cavalli Rosja Tamara Dronowa
Wyścig punktowy Ukraina Hanna Sołowej Austria Verena Eberhardt Czechy Jarmila Machačová
Scratch Holandia Kirsten Wild Włochy Martina Fidanza Białoruś Hanna Cerach

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

https://minsk2019.by/en/tsrd/CRD/results

https://minsk2019.by/en/tsrd/CTR/results

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  1. Minsk City Centrе :: 2ND EUROPEAN GAMES 2019 MINSK, BELARUS, minsk2019.by [dostęp 2019-07-11] (ang.).
  2. MINSK Arena :: 2ND EUROPEAN GAMES 2019 MINSK, BELARUS, minsk2019.by [dostęp 2019-07-11] (ang.).