Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 – jazda indywidualna na czas mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1928

Kolarstwo szosowe
Jazda indywidualna na czas
Złoty medal Dania Henry Hansen
Srebrny medal Wielka Brytania Frank Southall
Brązowy medal Szwecja Gösta Carlsson

Konkurencja jazdy indywidualnej na czas podczas IX Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana 7 sierpnia 1928 roku. Start i meta wyścigu były usytuowane na Stade Olympique Yves-du-Manoir.

Wystartowało 75 zawodników z 21 krajów. Trasa liczyła 168 km.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Henry Hansen  Dania 4:47:18
2. Frank Southall  Wielka Brytania 4:55:06
3. Gösta Carlsson  Szwecja 5:00:17
4. Allegro Grandi  Włochy 5:02:05
5. Jack Lauterwasser  Wielka Brytania 5:02:57
6. Gottlieb Amstein  Szwajcaria 5:04:48
7. Leo Nielsen  Dania 5:05:37
8. André Aumerle  Francja 5:07:12
9. Jakob Caironi  Szwajcaria 5:08:46
10. Raul Hellberg  Finlandia 5:09:14
11. Jean Aerts  Belgia 5:10:38
12. Pierre Houdé  Belgia 5:11:18
13. Jef Lowagie  Belgia 5:11:54
14. Erik Jansson  Szwecja 5:13:17
15. Cosme Saavedra  Argentyna 5:13:19
16. Michele Orecchia  Włochy 5:13:29
17. Leen Buis  Holandia 5:14:15
Georg Johnsson  Szwecja 5:14:15
19. Fred Short  Związek Południowej Afryki 5:14:38
20. Francisco Bonvehi  Argentyna 5:14:39
21. José López  Argentyna 5:14:57
22. Louis Bessière  Francja 5:15:14
23. Octave Dayen  Francja 5:15:54
24. Jean Chaerels  Belgia 5:16:05
25. Orla Jørgensen  Dania 5:16:19
26. John Middleton  Wielka Brytania 5:16:46
27. Janus Braspennincx  Holandia 5:17:07
28. Poul Sørensen  Dania 5:17:33
29. Ambrogio Beretta  Włochy 5:17:38
30. Marcello Neri  Włochy 5:21:12
31. Joe Laporte  Kanada 5:21:30
32. Hjalmar Pettersson  Szwecja 5:21:46
33. Gottlieb Wanzenried  Szwajcaria 5:21:47
34. Jean-Pierre Muller  Luksemburg 5:22:30
35. Gustav Kristiansen  Norwegia 5:23:14
36. Ben Duijker  Holandia 5:23:22
37. Josip Šolar  Królestwo SHS 5:25:37
38. Charles Marshall  Wielka Brytania 5:26:39
39. Antonín Honig  Czechosłowacja 5:27:45
40. Norbert Sinner  Luksemburg 5:27:54
41. Luis de Meyer  Argentyna 5:28:48
42. Jean Alfonsetti  Luksemburg 5:30:31
43. Karl Hansen  Norwegia 5:30:33
44. John Woodcock  Irlandia 5:32:54
45. Karl Koch  Rzesza Niemiecka 5:33:32
46. Antonín Perič  Czechosłowacja 5:34:30
Josef Šídlo  Czechosłowacja 5:34:30
48. Stjepan Ljubić  Królestwo SHS 5:37:02
49. Eugeniusz Michalak  Polska 5:37:49
50. Tarhumas Murnikas  Litwa 5:41:00
51. Chester Nelsen Sr.  Stany Zjednoczone 5:42:57
52. René Brossy  Francja 5:46:06
53. Josip Škrabl  Królestwo SHS 5:46:14
54. Józef Stefański  Polska 5:47:15
55. Jurgis Gedminas  Litwa 5:50:04
56. Alfred Tourville  Kanada 5:51:05
57. Stanisław Kłosowicz  Polska 5:51:31
58. Henry O'Brien  Stany Zjednoczone 5:53:23
59. Ladislav Brůžek  Czechosłowacja 5:54:07
60. Antun Banek  Królestwo SHS 5:55:27
61. Józef Popowski  Polska 5:55:39
62. Peter Smessaert  Stany Zjednoczone 5:56:32
63. William Peden  Kanada 6:09:26
- Ragnvald Martinsen  Norwegia DNF
- Reidar Raaen  Norwegia DNF
- Anton Kuys  Holandia DNF
- Włodzimierz Jankowski  Litwa DNF
- Isakas Anolikas  Litwa DNF
- Lew Elder  Kanada DNF
- Arthur Essing  Rzesza Niemiecka DNF
- Bernhard Stübecke  Rzesza Niemiecka DNF
- Charles Westerholm  Stany Zjednoczone DNF
- Paul Litschi  Szwajcaria DNF
- Marcel Pesch  Luksemburg DNF
- Otto Kürschner  Rzesza Niemiecka DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]