Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – keirin kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kolarstwo (torowe)
Keirin kobiet
Złoty medal Holandia Elis Ligtlee
Srebrny medal Wielka Brytania Becky James
Brązowy medal Australia Anna Meares

Keirin kobiet podczas Letnich Igrzyska Olimpijskich 2016 rozegrany został 13 sierpnia na torze Rio Olympic Velodrome.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Czas w Rio de Janeiro (UTC-3:00)

Data Godzina Runda
13 sierpnia 2016 10:00 Pierwsza runda
10:44 Pierwsza runda – repasaże
16:22 Druga runda
17:27 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Niemcy Kristina Vogel 11,209 Q
2. Australia Anna Meares + 0,002 Q
3. Kolumbia Martha Bayona + 0,066
4. Rosja Anastasija Wojnowa + 0,186
5. Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie + 0,368
6. Kanada Monique Sullivan + 0,411
Wyścig 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Hongkong Lee Wai Sze 11,470 Q
2. Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi + 0,212 Q
3. Rosja Darja Szmielewa + 1,267
4. Holandia Laurine van Riessen + 3,929
5. Hiszpania Tania Calvo DNF
6. Francja Virginie Cueff DNF
7. Nowa Zelandia Olivia Podmore DNF
Wyścig 3
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Wielka Brytania Rebecca James 11,691 Q
2. Korea Południowa Lee Hye-jin + 0,017 Q
3. Nowa Zelandia Natasha Hansen + 0,018
4. Hiszpania Helena Casas + 0,092
5. Australia Stephanie Morton + 0,111
6. Kanada Kate O'Brien + 0,244
7. Niemcy Miriam Welte + 0,477
Wyścig 4
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Holandia Elis Ligtlee 11,400 Q
2. Litwa Simona Krupeckaitė + 0,010 Q
3. Kuba Lisandra Guerra + 0,100
4. Azerbejdżan Olga Panarina + 0,256
5. Irlandia Shannon McCurley + 0,431
6. Francja Sandie Clair + 0,555
7. Ukraina Lubow Basowa REL

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Kolumbia Martha Bayona 11,297 Q
2. Australia Stephanie Morton + 0,085
3. Francja Virginie Cueff + 0,144
4. Azerbejdżan Olga Panarina + 0,145
Wyścig 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Ukraina Lubow Basowa 11,647 Q
2. Rosja Darja Szmielewa + 0,116
3. Hiszpania Helena Casas + 0,124
4. Hiszpania Tania Calvo + 0,199
5. Kanada Monique Sullivan + 0,306
Wyścig 3
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Holandia Laurine van Riessen 11,293 Q
2. Nowa Zelandia Natasha Hansen + 0,001
3. Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie + 0,129
4. Francja Sandie Clair + 0,800
5. Niemcy Miriam Welte + 1,669
Wyścig 4
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Rosja Anastasija Wojnowa 11,155 Q
2. Kanada Kate O'Brien + 0,175
3. Kuba Lisandra Guerra + 0,260
4. Irlandia Shannon McCurley + 0,268
5. Nowa Zelandia Olivia Podmore + 0,423

Druga runda[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Niemcy Kristina Vogel 11,288 Q
2. Holandia Elis Ligtlee + 0,398 Q
3. Rosja Anastasija Wojnowa + 0,533 Q
4. Korea Południowa Lee Hye-jin + 1,046
5. Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi REL
6. Kolumbia Martha Bayona DNF
Wyścig 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Australia Anna Meares 11,135 Q
2. Wielka Brytania Rebecca James + 0,011 Q
3. Ukraina Lubow Basowa + 0,041 Q
4. Holandia Laurine van Riessen + 0,165
5. Litwa Simona Krupeckaitė + 0,192
6. Hongkong Lee Wai Sze DNF

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas
7. Hongkong Lee Wai Sze 11,407
8. Korea Południowa Lee Hye-jin + 0,059
9. Holandia Laurine van Riessen +0,140
10. Kolumbia Martha Bayona + 0,220
11. Chińska Republika Ludowa Zhong Tianshi + 0,445
12. Litwa Simona Krupeckaitė + 0,464

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas
Gold medal.svg Holandia Elis Ligtlee 11,217
Silver medal.svg Wielka Brytania Rebecca James + 0,033
Bronze medal.svg Australia Anna Meares + 0,038
4. Rosja Anastasija Wojnowa + 0,111
5. Ukraina Lubow Basowa + 0,152
6. Niemcy Kristina Vogel + 0,163

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]