Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – sprint drużynowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Kolarstwo (torowe)
Sprint drużynowy mężczyzn
Złoty medal  Wielka Brytania
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
Srebrny medal  Nowa Zelandia
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Brązowy medal  Francja
Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis

Sprint drużynowy mężczyzn podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 rozegrany został 11 sierpnia na torze Rio Olympic Velodrome w Rio de Janeiro.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Czas w Rio de Janeiro (UTC-3:00)

Data Godzina
11 sierpnia 2016 16:00 Eliminacje
17:10 Pierwsza runda
18:21 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Osiem najszybszych drużyn awansowała do pierwszej rundy.

Pozycja Państwo Zawodnicy Wynik Uwagi
1.  Wielka Brytania Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
42,562 OR Q,
2.  Nowa Zelandia Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
42,673 Q
3.  Australia Nathan Hart
Matthew Glaetzer
Patrick Constable
43,158 Q
4.  Francja Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis
43,185 Q
5.  Polska Krzysztof Maksel
Rafał Sarnecki
Damian Zieliński
43,297 Q
6.  Holandia Theo Bos
Jeffrey Hoogland
Nils van T`Hoenderdall
43,688 Q
7.  Niemcy Joachim Eilers
René Enders
Maximilian Levy
43,711 Q
8.  Wenezuela Hersony Canelon
Cesar Marcano
Angel Pulgar
44,263 Q
9.  Korea Południowa Son Je-yong
Im Chae-bin
Kang Dong-jin
DSQ

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej rundzie podział na poszczególne wyścigi odbył się na podstawie kwalifikacji i odbył się według zasady:

Wyścig 1 : 4 drużyna kwalifikacji z 5 drużyną kwalifikacji
Wyścig 2 : 3 drużyna kwalifikacji z 6 drużyną kwalifikacji
Wyścig 3 : 2 drużyna kwalifikacji z 7 drużyną kwalifikacji
Wyścig 4 : 1 drużyna kwalifikacji z 8 drużyną kwalifikacji

Zwycięzcy wyścigów zgodnie z osiągniętymi czasami awansowali do wyścigów o medale (dwaj pierwsi o złoty medal dwaj pozostali o medal brązowy). Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na podstawie uzyskanych czasów.

Pozycja Wyścig Kraj Zawodnik Wynik Uwagi
1. 3  Nowa Zelandia Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
42,536 OR Q
2. 4  Wielka Brytania Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
42,640 Q
3. 1  Francja Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis
43,153 Q
4. 2  Australia Nathan Hart
Matthew Glaetzer
Patrick Constable
43,166 Q
5. 3  Niemcy Joachim Eilers
René Enders
Maximilian Levy
43,455
6. 2  Holandia Theo Bos
Jeffrey Hoogland
Nils van T`Hoenderdall
43,552
7. 1  Polska Krzysztof Maksel
Rafał Sarnecki
Damian Zieliński
43,555
8. 4  Wenezuela Hersony Canelon
Cesar Marcano
Angel Pulgar
44,486

Finały[edytuj | edytuj kod]

Runda medalowa[edytuj | edytuj kod]

Wyścig Kraj Zawodnik Czas Pozycja
o złoty medal  Wielka Brytania Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
42,440 OR Gold medal.svg
 Nowa Zelandia Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
42,542 Silver medal.svg
o brązowy medal  Francja Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis
43,143 Bronze medal.svg
 Australia Nathan Hart
Matthew Glaetzer
Patrick Constable
43,298 4.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]