Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016
2015 2017
Data 23-26 lutego 2016
Miejscowość Rumunia Râșnov, Rumunia

Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016 odbyła się w dniach 23-26 lutego 2016 roku w rumuńskim Râșnovie. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: sprincie, zawodach metodą Gundersena oraz zawodach drużynowych.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gundersen HS100/10 km[edytuj | edytuj kod]

23 lutego

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Bernhard Flaschberger  Austria 28:02,1
Silver medal with cup.svg Vinzenz Geiger  Niemcy +59,6
Bronze medal with cup.svg Terence Weber  Niemcy +1:08,5
4. Eero Hirvonen  Finlandia +1:08,8
5. Noa Mraz  Austria +2:37,3
6. Martin Hahn  Niemcy +3:02,0
7. Kristjan Ilves  Estonia +3:06,6
8. Ryōta Yamamoto  Japonia +3:08,4
9. Samuel Mraz  Austria +3:30,2
10. Leif Torbjørn Næsvold  Norwegia +3:47,5

Sprint HS100/5 km[edytuj | edytuj kod]

25 lutego

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal with cup.svg Tomáš Portyk  Czechy 11:01,5
Silver medal with cup.svg Terence Weber  Niemcy +5,1
Bronze medal with cup.svg Kristjan Ilves  Estonia +5,4
4. Lukáš Daněk  Czechy +48,4
5. Hidefumi Denda  Japonia +49,4
6. Bernhard Flaschberger  Austria +53,9
7. Vinzenz Geiger  Niemcy +57,6
8. Philip Beikircher  Austria +1:00,7
9. Aaron Kostner  Włochy +1:04,7
10. Ondřej Pažout  Czechy +1:07,4

Sztafeta HS100/4x5 km[edytuj | edytuj kod]

26 lutego

Pozycja Państwo Zawodnicy Czas
Gold medal with cup.svg  Austria Florian Dagn
Noa Mraz
Samuel Mraz
Bernhard Flaschberger
57:31,8
Silver medal with cup.svg  Niemcy Martin Hahn
Tim Kopp
Terence Weber
Vinzenz Geiger
+1:26,3
Bronze medal with cup.svg  Finlandia Wille Karhumaa
Atte Korhonen
Mikko Hulkko
Eero Hirvonen
+2:44,5
4.  Czechy Ondřej Pažout
Lukaš Daněk
Tomáš Portyk
David Zámek
+3:15,5
5.  Norwegia Lars Ivar Skårset
Petter Løset Skodjereite
Leif Torbjørn Næsvold
Einar Lurås Oftebro
+3:58,6
6.  Stany Zjednoczone Jasper Good
Jared Shumate
Stephen Schumann
Ben Loomis
+5:33,5
7.  Japonia Hisaki Nagamine
Yūto Nakamura
Hidefumi Denda
Ryōta Yamamoto
+5:35,0
8.  Rosja Tigran Surmalian
Iwan Szarutin
Witalij Iwanow
Aleksandr Owsiannikow
+7:07,7
9.  Włochy Luca Gianmoena
Aaron Kostner
Mirco Sieff
Martin Taschler
+8:14,5
10.  Estonia Andreas Ilves
Klaus Mark Kolpakov
Ivo-Niklas Hermanson
Kristjan Ilves
+8:49,1

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Austria 2 0 0 2
2.  Czechy 1 0 0 1
3.  Niemcy 0 3 1 4
4.  Estonia 0 0 1 1
 Finlandia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]