Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015
Val di Fiemme 13 Lahti 17
Data 20–28 lutego 2015
Gospodarz Szwecja Falun
Dyscyplina kombinacja norweska
Strona internetowa

Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 rozgrywana była między 20 a 28 lutego 2015 w szwedzkim Falun. Rozegrano dwie konkurencje indywidualne, metodą Gundersena na normalnej i dużej skoczni, sprint drużynowy oraz sztafetę. W klasyfikacji medalowej triumfowali reprezentanci Niemiec, którzy zdobyli cztery medale, w tym dwa złote.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gundersen HS100/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Johannes Rydzek  Niemcy 26:38,9
Silver medal with cup.svg Alessandro Pittin  Włochy 26:40,2 +1,3
Bronze medal with cup.svg Jason Lamy Chappuis  Francja 26:43,9 +5,0
4. Eric Frenzel  Niemcy 26:45,0 +6,1
5. Håvard Klemetsen  Norwegia 26:48,5 +9,6
6. Akito Watabe  Japonia 26:51,1 +12,2
7. Yoshito Watabe  Japonia 26:53,3 +14,4
8. Jørgen Gråbak  Norwegia 27:31,5 +52,6
9. Fabian Rießle  Niemcy 27:37,6 +58,7
10. Bernhard Gruber  Austria 27:38,4 +59,5

Sztafeta HS100/4x5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Johannes Rydzek
44:20,7
Silver medal with cup.svg  Norwegia
Jørgen Gråbak
Håvard Klemetsen
Mikko Kokslien
Magnus Moan
44:43,8 +23,1
Bronze medal with cup.svg  Francja
François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy Chappuis
45:00,3 +39,6
4.  Włochy
Samuel Costa
Armin Bauer
Lukas Runggaldier
Alessandro Pittin
45:30,8 +1:10,1
5.  Austria
Sepp Schneider
Lukas Klapfer
Philipp Orter
Bernhard Gruber
45:31,2 +1:10,5
6.  Japonia
Taihei Katō
Hideaki Nagai
Yoshito Watabe
Akito Watabe
45:32,2 +1:11,5
7.  Stany Zjednoczone
Bill Demong
Adam Loomis
Bryan Fletcher
Taylor Fletcher
46:58,5 +2:37,8
8.  Czechy
Petr Kutal
Lukas Rypl
Tomáš Portyk
Miroslav Dvořák
48:07,1 +3:46,4

Gundersen HS134/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Bernhard Gruber  Austria 22:45,8
Silver medal with cup.svg François Braud  Francja 22:57,7 +11,9
Bronze medal with cup.svg Johannes Rydzek  Niemcy 23:00,7 +14,9
4. Magnus Moan  Norwegia 23:00,9 +15,1
5. Bryan Fletcher  Stany Zjednoczone 23:09,2 +23,4
6. Jason Lamy Chappuis  Francja 23:12,8 +27,0
7. Akito Watabe  Japonia 23:16,1 +30,3
8. Sébastien Lacroix  Francja 23:16,7 +30,9
9. Tino Edelmann  Niemcy 23:17,3 +31,5
10. Eric Frenzel  Niemcy 23:17,3 +31,5

Sprint drużynowy HS134/2x7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg François Braud
Jason Lamy Chappuis
 Francja 38:31,6
Silver medal with cup.svg Johannes Rydzek
Eric Frenzel
 Niemcy 38:34,3 +2,7
Bronze medal with cup.svg Magnus Moan
Håvard Klemetsen
 Norwegia 38:51,0 +19,4
4. Ilkka Herola
Jim Härtull
 Finlandia 39:36,0 +1:04,2
5. Samuel Costa
Alessandro Pittin
 Włochy 39:50,3 +1:18,7
6. Yoshito Watabe
Akito Watabe
 Japonia 39:57,3 +1:25,7
7. Sepp Schneider
Bernhard Gruber
 Austria 40:12,5 +1:40,9
8. Tomáš Portyk
Miroslav Dvořák
 Czechy 40:22,0 +1:50,4

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

# Reprezentacja złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz Razem
1.  Niemcy 2 1 1 4
2.  Francja 1 1 2 4
3.  Austria 1 0 0 1
4.  Norwegia 0 1 1 2
5.  Włochy 0 1 0 1
Łącznie 4 4 4 12

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]