Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
2015 2019
Data 20 lutego –
3 marca 2017
Gospodarz Finlandia Lahti
Dyscyplina kombinacja norweska

Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 rozgrywana była między 24 lutego a 3 marca 2017 w fińskim Lahti. Rozegrano cztery konkurencje: zawody metodą Gundersena na dużej i normalnej skoczni, sprint drużynowy na dużej skoczni oraz sztafetę na normalnej skoczni. Zawody zdominowali reprezentanci Niemiec, którzy triumfowali we wszystkich konkurencjach, zdobywając łącznie 6 medali, w tym 4 złote.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gundersen HS100/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Johannes Rydzek  Niemcy 26:19.6
Silver medal with cup.svg Eric Frenzel  Niemcy 26:34.5 +14,9
Bronze medal with cup.svg Björn Kircheisen  Niemcy 26:49.6 +30,0
4. Fabian Rießle  Niemcy 26:51.8 +32,2
5. Akito Watabe  Japonia 26:51.9 +32,3
6. François Braud  Francja 26:55.6 +36,0
7. Bernhard Gruber  Austria 26:58.7 +39,1
8. Philipp Orter  Austria 26:59.9 +40,3
9. Eero Hirvonen  Finlandia 27:04.7 +45,1
10. Magnus Krog  Norwegia 27:04.9 +45,3

Sztafeta HS100/4x5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Björn Kircheisen
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Johannes Rydzek
47:57.3
Silver medal with cup.svg  Norwegia
Magnus Moan
Mikko Kokslien
Magnus Krog
Jørgen Gråbak
48:39.0 +41.7
Bronze medal with cup.svg  Austria
Bernhard Gruber
Mario Seidl
Philipp Orter
Paul Gerstgraser
49:01.0 +1:03.7
4.  Japonia
Hideaki Nagai
Takehiro Watanabe
Yoshito Watabe
Akito Watabe
49:03.3 +1:06.0
5.  Finlandia
Leevi Mutru
Eero Hirvonen
Ilkka Herola
Hannu Manninen
49:15.0 +1:17.7
6.  Włochy
Armin Bauer
Lukas Runggaldier
Alessandro Pittin
Samuel Costa
49:15.5 +1:18.2
7.  Francja
Laurent Muhlethaler
Maxime Laheurte
François Braud
Antoine Gerard
49:16.8 +1:19.5
8.  Stany Zjednoczone
Bryan Fletcher
Taylor Fletcher
Ben Berend
Ben Loomis
51:24.5 +3:27.2

Gundersen HS130/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Johannes Rydzek  Niemcy 26:41,6
Silver medal with cup.svg Akito Watabe  Japonia 26:46,4 +4,8
Bronze medal with cup.svg François Braud  Francja 26:54,6 +13,0
4. Mario Seidl  Austria 26:59,0 +17,4
5. Wilhelm Denifl  Austria 27:08,1 +26,5
6. Fabian Rießle  Niemcy 27:18,5 +36,9
7. Eric Frenzel  Niemcy 27:19,1 +37,5
8. David Pommer  Austria 27:19,3 +37,7
9. Bernhard Gruber  Austria 27:19,9 +38,3
10. Espen Andersen  Norwegia 27:32,2 +50,6

Sprint drużynowy HS130/2x7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Eric Frenzel
Johannes Rydzek
 Niemcy 29:01,8
Silver medal with cup.svg Magnus Moan
Magnus Krog
 Norwegia 29:02,8 +1,0
Bronze medal with cup.svg Yoshito Watabe
Akito Watabe
 Japonia 29:12,0 +10,2
4. Wilhelm Denifl
Bernhard Gruber
 Austria 29:12,5 +10,7
5. Maxime Laheurte
François Braud
 Francja 29:13,3 +11,5
6. Samuel Costa
Alessandro Pittin
 Włochy 30:12,4 +1:10,6
7. Eero Hirvonen
Ilkka Herola
 Finlandia 30:12,5 +1:10,7
8. Tomáš Portyk
Miroslav Dvorak
 Czechy 30:28,2 +1:26,4

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

# Reprezentacja złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz Razem
1.  Niemcy 4 1 1 6
2.  Norwegia 0 2 0 2
3.  Japonia 0 1 1 2
4.  Austria 0 0 1 1
=  Francja 0 0 1 1
Łącznie 4 4 4 12

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]