Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – Gundersen HS100/10 km

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nordic combined pictogram.svg Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Kombinacja norweska
Gundersen HS100/10 km
Złoty medal Niemcy Johannes Rydzek
Srebrny medal Niemcy Eric Frenzel
Brązowy medal Niemcy Björn Kircheisen

Gundersen HS100/10 km – jedna z konkurencji w ramach kombinacji norweskiej na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Skoki na kompleksie Salpausselkä oraz bieg na 10 km odbyły się 24 lutego 2017 w fiński Lahti. Tytuł z poprzednich mistrzostw obronił reprezentant Niemiec Johannes Rydzek.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok (m) Punkty Strata (min.)
1 54 Eric Frenzel  Niemcy 99,0 128,1
2 55 Johannes Rydzek  Niemcy 99,0 124,5 +0:14
3 26 Kristjan Ilves  Estonia 98,0 122,2 +0:24
4 45 Bernhard Gruber  Austria 95,5 121,6 +0:26
5 50 Mario Seidl  Austria 95,5 120,8 +0:29
6 52 Akito Watabe  Japonia 95,5 120,3 +0:31
7 46 Eero Hirvonen  Finlandia 95,0 119,9 +0:33
8 51 Björn Kircheisen  Niemcy 94,0 119,7 +0:34
9 38 Hideaki Nagai  Japonia 95,5 119,6 +0:34
9 37 François Braud  Francja 94,5 119,6 +0:34
11 20 Marjan Jelenko  Słowenia 98,0 118,7 +0:38
12 53 Fabian Rießle  Niemcy 94,5 118,2 +0:40
13 42 Manuel Faißt  Niemcy 93,5 117,8 +0:41
14 44 Tim Hug  Szwajcaria 94,5 116,4 +0:47
15 39 David Pommer  Austria 93,5 115,7 +0:50
16 32 Bryan Fletcher  Stany Zjednoczone 93,5 114,0 +0:56
17 35 Yoshito Watabe  Japonia 92,5 113,8 +0:57
18 43 Espen Andersen  Norwegia 89,5 113,7 +0:58
19 21 Adam Cieślar  Polska 93,0 112,9 +1:01
20 19 Karl-August Tiirmaa  Estonia 92,5 111,9 +1:05
21 23 Ernest Jachin  Rosja 93,5 110,9 +1:09
22 9 Ben Berend  Stany Zjednoczone 92,0 110,8 +1:09
23 48 Jørgen Gråbak  Norwegia 91,5 111,5 +1:10
24 36 Mikko Kokslien  Norwegia 89,5 110,3 +1:11
25 30 Maxime Laheurte  Francja 89,5 109,7 +1:14
25 24 Wiaczesław Barkow  Rosja 92,0 109,7 +1:14
27 49 Ilkka Herola  Finlandia 90,0 109,3 +1:15
28 41 Magnus Krog  Norwegia 89,5 107,8 +1:21
29 47 Samuel Costa  Włochy 90,5 107,6 +1:22
30 40 Philipp Orter  Austria 90,5 107,3 +1:23
31 33 Antoine Gérard  Francja 90,5 106,6 +1:26
32 34 Takehiro Watanabe  Japonia 92,0 106,0 +1:28
32 22 Arttu Mäkiaho  Finlandia 89,0 106,0 +1:28
34 10 Jan Vytrval  Czechy 90,5 105,5 +1:30
35 31 Leevi Mutru  Finlandia 90,0 105,0 +1:32
36 17 Paweł Słowiok  Polska 88,5 103,6 +1:38
37 29 Miroslav Dvořák  Czechy 88,5 103,3 +1:39
38 27 Alessandro Pittin  Włochy 90,0 102,4 +1:43
38 16 Adam Loomis  Stany Zjednoczone 88,5 102,4 +1:43
40 4 Lukáš Daněk  Czechy 88,0 102,3 +1:43
41 14 Nathaniel Mah  Kanada 88,5 101,4 +1:47
42 13 Wiktor Pasicznyk  Ukraina 86,5 100,3 +1:51
43 28 Tomáš Portyk  Czechy 90,0 100,0 +1:52
44 15 Lukas Runggaldier  Włochy 86,5 99,0 +1:56
45 8 Vid Vrhovnik  Słowenia 85,5 98,3 +1:59
46 11 Armin Bauer  Włochy 86,5 96,8 +2:05
47 25 Taylor Fletcher  Stany Zjednoczone 85,0 94,1 +2:16
48 12 Samir Mastijew  Rosja 85,5 92,6 +2:22
49 7 Nijaz Nabiejew  Rosja 81,5 90,6 +2:30
50 18 Park Je-un  Korea Południowa 81,0 88,5 +2:38
51 2 Dmytro Mazurczuk  Ukraina 82,5 88,0 +2:40
52 5 Han Hendrik Piho  Estonia 80,5 87,5 +2:42
53 6 Kail Piho  Estonia 76,5 82,3 +3:03
54 1 Hugo Buffard  Francja 79,0 80,7 +3:10
55 3 Czingiz Rakparow  Kazachstan 77,0 78,0 +3:20

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Strata (min.) Czas biegu Pozycja
po biegu
Strata
1 2 Johannes Rydzek  Niemcy 0:14 26:05,6 9 26:19,6
2 1 Eric Frenzel  Niemcy 0:00 26:34,5 20 26:34,5
3 8 Björn Kircheisen  Niemcy 0:34 26:15,6 13 26:49,6
4 12 Fabian Rießle  Niemcy 0:40 26:11,8 12 26:51,8
5 6 Akito Watabe  Japonia 0:31 26:20,9 15 26:51,9
6 10 François Braud  Francja 0:34 26:21,6 16 26:55,6
7 4 Bernhard Gruber  Austria 0:26 26:32,7 19 26:58,7
8 30 Philipp Orter  Austria 1:23 25:36,9 1 26:59,9
9 7 Eero Hirvonen  Finlandia 0:33 26:31,7 17 27:04,7
10 28 Magnus Krog  Norwegia 1:21 25:43,9 4 27:04,9
11 23 Jørgen Gråbak  Norwegia 1:10 25:56,4 7 27:06,4
12 27 Ilkka Herola  Finlandia 1:15 25:51,5 5 27:06,5
13 24 Mikko Kokslien  Norwegia 1:11 25:55,8 6 27:06,8
14 16 Bryan Fletcher  Stany Zjednoczone 0:56 26:11,0 11 27:07,0
15 14 Tim Hug  Szwajcaria 0:47 26:20,7 14 27:07,7
16 15 David Pommer  Austria 0:50 26:32,3 18 27:22,3
17 13 Manuel Faißt  Niemcy 0:41 26:50,5 22 27:31,5
18 5 Mario Seidl  Austria 0:29 27:04,2 27 27:33,2
19 38 Alessandro Pittin  Włochy 1:43 26:08,9 10 27:51,9
20 9 Hideaki Nagai  Japonia 0:34 27:19,5 32 27:53,5
21 47 Taylor Fletcher  Stany Zjednoczone 2:16 25:42,0 3 27:58,0
22 44 Lukas Runggaldier  Włochy 1:56 26:05,2 8 28:01,2
23 3 Kristjan Ilves  Estonia 0:24 27:44,3 40 28:08,3
24 26 Wiaczesław Barkow  Rosja 1:14 26:56,3 24 28:10,3
25 18 Espen Andersen  Norwegia 0:58 27:21,3 33 28:19,3
26 31 Antoine Gérard  Francja 1:26 26:54,0 23 28:20,0
27 25 Maxime Laheurte  Francja 1:14 27:06,9 28 28:20,9
28 37 Miroslav Dvořák  Czechy 1:39 26:47,7 21 28:26,7
29 19 Adam Cieślar  Polska 1:01 27:27,5 34 28:28,5
30 29 Samuel Costa  Włochy 1:22 27:08,3 29 28:30,3
31 35 Leevi Mutru  Finlandia 1:32 26:58,9 25 28:30,9
32 21 Ernest Jachin  Rosja 1:09 27:32,4 36 28:41,4
33 39 Adam Loomis  Stany Zjednoczone 1:43 27:00,2 26 28:43,2
34 32 Takehiro Watanabe  Japonia 1:28 27:18,5 31 28:46,5
35 54 Hugo Buffard  Francja 3:10 25:39,1 2 28:49,1
36 20 Karl-August Tiirmaa  Estonia 1:05 27:47,2 41 28:52,2
37 36 Paweł Słowiok  Polska 1:38 27:18,2 30 28:67,2
38 33 Arttu Mäkiaho  Finlandia 1:28 27:47,4 42 29:15,4
39 42 Wiktor Pasicznyk  Ukraina 1:51 27:37,4 39 29:28,4
40 43 Tomáš Portyk  Czechy 1:52 27:36,6 37 29:28,6
41 22 Ben Berend  Stany Zjednoczone 1:09 28:21,4 44 29:30,4
42 11 Marjan Jelenko  Słowenia 0.38 28:58,6 46 29:36,6
43 48 Samir Mastijew  Rosja 2:22 27:36,8 38 29:58,8
44 17 Yoshito Watabe  Japonia 0:57 29:05,5 47 30:02,5
45 53 Kail Piho  Estonia 3:03 27:29,2 35 30:32,2
46 46 Armin Bauer  Włochy 2:05 28:41,8 45 30:46,8
47 52 Han Hendrik Piho  Estonia 2:42 28:05,0 43 30:47,0
48 34 Jan Vytrval  Czechy 1:30 29:29,1 49 30:59,1
49 45 Vid Vrhovnik  Słowenia 1:59 29:35,0 50 31:34,0
50 40 Lukáš Daněk  Czechy 1:43 30:03,0 53 31:46,0
51 50 Park Je-un  Korea Południowa 2:38 29:17,2 48 31:55,2
52 51 Dmytro Mazurczuk  Ukraina 2:40 29:40,5 51 32:20,5
53 49 Nijaz Nabiejew  Rosja 2:30 30:24,9 54 32:54,9
54 55 Czingiz Rakparow  Kazachstan 3:20 29:44,5 52 33:04,5
41 Nathaniel Mah  Kanada 1:47 DNS

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]