Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – Gundersen HS130/10 km

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nordic combined pictogram.svg Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Kombinacja norweska
Gundersen HS130/10 km
Złoty medal Niemcy Johannes Rydzek
Srebrny medal Japonia Akito Watabe
Brązowy medal Francja François Braud

Gundersen HS130/10 km – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach kombinacji norweskiej na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Skoki na skoczni Salpausselkä oraz bieg na 10 km odbyły się 1 marca 2017 w fińskim Lahti. Tytułu z poprzednich mistrzostw nie obronił Austriak Bernhard Gruber, tym razem triumfował reprezentant Niemiec Eric Frenzel.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok (m) Punkty Strata (min.)
1 50 Mario Seidl  Austria 132,0 137,3
2 44 Wilhelm Denifl  Austria 125,5 125,7 +0:46
3 52 Akito Watabe  Japonia 125,0 123,8 +0:54
3 37 François Braud  Francja 122,5 123,8 +0:54
5 55 Johannes Rydzek  Niemcy 122,0 122,2 +1:00
6 34 Takehiro Watanabe  Japonia 125,0 121,4 +1:04
7 33 Antoine Gérard  Francja 125,0 121,3 +1:04
8 45 Bernhard Gruber  Austria 121,0 118,3 +1:16
9 42 Espen Andersen  Norwegia 120,5 118,0 +1:17
10 35 Magnus Moan  Norwegia 122,0 117,1 +1:21
11 43 Tim Hug  Szwajcaria 120,5 115,9 +1:26
12 36 Yoshito Watabe  Japonia 119,5 115,6 +1:27
13 54 Eric Frenzel  Niemcy 121,0 115,0 +1:29
14 39 David Pommer  Austria 119,5 114,4 +1:32
15 40 Philipp Orter  Austria 119,5 113,8 +1:34
16 41 Magnus Krog  Norwegia 120,5 113,7 +1:34
17 53 Fabian Rießle  Niemcy 119,5 112,9 +1:38
18 51 Björn Kircheisen  Niemcy 118,5 111,4 +1:44
19 31 Leevi Mutru  Finlandia 118,0 110,3 +1:48
20 47 Samuel Costa  Włochy 117,5 108,9 +1:54
21 4 Ben Berend  Stany Zjednoczone 116,5 108,6 +1:55
22 49 Ilkka Herola  Finlandia 117,5 108,4 +1:56
23 19 Marjan Jelenko  Słowenia 116,5 108,2 +1:56
24 26 Kristjan Ilves  Estonia 115,0 105,2 +2:08
25 46 Eero Hirvonen  Finlandia 113,5 104,0 +2:13
26 28 Tomáš Portyk  Czechy 113,0 103,4 +2:16
27 22 Hannu Manninen  Finlandia 112,5 99,7 +2:30
28 48 Jørgen Gråbak  Norwegia 112,0 99,1 +2:33
29 23 Ernest Jachin  Rosja 110,0 98,9 +2:34
30 27 Alessandro Pittin  Włochy 110,5 97,7 +2:38
31 32 Bryan Fletcher  Stany Zjednoczone 111,5 97,5 +2:39
32 12 Timofiej Borisow  Rosja 111,5 96,7 +2:42
33 21 Adam Cieślar  Polska 109,5 96,4 +2:44
34 24 Wiaczesław Barkow  Rosja 111,5 94,2 +2:52
35 6 Lukáš Daněk  Czechy 111,5 93,9 +2:54
36 10 Armin Bauer  Włochy 110,0 93,7 +2:54
37 20 Ondřej Pažout  Czechy 108,5 92,5 +2:59
38 38 Hideaki Nagai  Japonia 107,5 91,4 +3:04
39 14 Vid Vrhovnik  Słowenia 108,0 89,6 +3:11
39 7 Wiktor Pasicznyk  Ukraina 109,5 89,6 +3:11
41 13 Raffaele Buzzi  Włochy 107,5 89,0 +3:13
42 15 Paweł Słowiok  Polska 107,0 87,4 +3:20
43 18 Laurent Muhlethaler  Francja 106,0 87,3 +3:20
44 17 Karl-August Tiirmaa  Estonia 107,0 86,6 +3:23
45 9 Adam Loomis  Stany Zjednoczone 103,5 85,1 +3:29
46 29 Miroslav Dvořák  Czechy 105,5 84,4 +3:32
47 5 Samir Mastijew  Rosja 101,0 80,9 +3:46
48 11 Han Hendrik Piho  Estonia 100,0 77,8 +3:58
49 3 Dmytro Mazurczuk  Ukraina 100,5 74,3 +4:12
50 16 Park Je-un  Korea Południowa 99,0 72,7 +4:18
51 25 Taylor Fletcher  Stany Zjednoczone 98,5 70,7 +4:26
52 1 Nathaniel Mah  Kanada 94,0 65,3 +4:48
53 8 Kail Piho  Estonia 92,0 63,1 +4:57
54 2 Czingiz Rakparow  Kazachstan 80,0 35,1 +6:49
30 Maxime Laheurte  Francja DSQ

Bieg narciarski[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Strata
po skokach
Czas biegu Pozycja
w biegu
Czas końcowy Strata
końcowa
1 5 Johannes Rydzek  Niemcy 1:00 25:41,6 2 26:41,6
2 3 Akito Watabe  Japonia 0:54 25:52,4 5 26:46,4 +4,8
3 4 François Braud  Francja 0:54 26:00,6 7 26:54,6 +13,0
4 1 Mario Seidl  Austria 0:00 26:59,0 20 26:59,0 +17,4
5 2 Wilhelm Denifl  Austria 0:46 26:22,1 13 27:08,1 +26,5
6 17 Fabian Rießle  Niemcy 1:38 25:40,5 1 27:18,5 +36,9
7 13 Eric Frenzel  Niemcy 1:29 25:50,1 4 27:19,1 +37,5
8 14 David Pommer  Austria 1:32 25:47,3 3 27:19,3 +37,7
9 8 Bernhard Gruber  Austria 1:16 26:03,9 9 27:19,9 +38,3
10 9 Espen Andersen  Norwegia 1:17 26:15,2 11 27:32,2 +50,6
11 16 Magnus Krog  Norwegia 1:34 25:59,5 6 27:33,5 +51,9
12 15 Philipp Orter  Austria 1:34 26:01,3 8 27:35,3 +53,7
13 10 Magnus Moan  Norwegia 1:21 26:20,7 12 27:41,7 +1:00,1
14 11 Tim Hug  Szwajcaria 1:26 26:26,1 14 27:52,1 +1:10,5
15 12 Yoshito Watabe  Japonia 1:27 26:30,5 16 27:57,5 +1:15,9
16 18 Björn Kircheisen  Niemcy 1:44 26:39,4 18 28:23,4 +1:41,8
17 22 Ilkka Herola  Finlandia 1:56 26:34,2 17 28:30,2 +1:48,6
18 7 Antoine Gérard  Francja 1:04 27:33,0 30 28:37,0 +1:55,4
19 6 Takehiro Watanabe  Japonia 1:04 27:33,9 31 28:37,9 +1:56,3
20 30 Alessandro Pittin  Włochy 2:38 26:07,7 10 28:45,7 +2:04,1
21 25 Eero Hirvonen  Finlandia 2:13 26:44,1 19 28:57,1 +2:15,5
22 28 Jørgen Gråbak  Norwegia 2:33 26:26,1 14 28:59,1 +2:17,5
23 19 Leevi Mutru  Finlandia 1:48 27:27,1 28 29:15,1 +2:33,5
24 27 Hannu Manninen  Finlandia 2:30 27:00,0 21 29:30,0 +2:48,4
25 20 Samuel Costa  Włochy 1:54 27:58,9 35 29:52,9 +3:11,3
26 33 Adam Cieślar  Polska 2:44 27:25,9 27 30:09,9 +3:28,3
27 24 Kristjan Ilves  Estonia 2:08 28:04,8 37 30:12,8 +3:31,2
28 36 Armin Bauer  Włochy 2:54 27:20,0 26 30:14,0 +3:32,4
29 38 Hideaki Nagai  Japonia 3:04 27:13,3 24 30:17,3 +3:35,7
30 40 Wiktor Pasicznyk  Ukraina 3:11 27:13,1 23 30:24,1 +3:42,5
31 31 Bryan Fletcher  Stany Zjednoczone 2:39 28:00,9 36 30:39,9 +3:58,3
32 34 Wiaczesław Barkow  Rosja 2:52 27:53,3 34 30:45,3 +4:03,7
33 42 Paweł Słowiok  Polska 3:20 27:29,8 29 30:49,8 +4:08,2
34 26 Tomáš Portyk  Czechy 2:16 29:11,7 42 31:27,7 +4:46,1
35 47 Samir Mastijew  Rosja 3:46 27:41,8 32 31:27,8 +4:46,2
36 51 Taylor Fletcher  Stany Zjednoczone 4:26 27:11,2 22 31:37,2 +4:55,6
37 41 Raffaele Buzzi  Włochy 3:13 28:24,5 39 31:37,5 +4:55,9
38 43 Laurent Muhlethaler  Francja 3:20 28:23,5 38 31:43,5 +5:01,9
39 48 Han Hendrik Piho  Estonia 3:58 27:46,9 33 31:44,9 +5:03,3
40 21 Ben Berend  Stany Zjednoczone 1:55 29:55,2 45 31:50,2 +5:08,6
41 29 Ernest Jachin  Rosja 2:34 29:20,7 43 31:54,7 +5:13,1
42 46 Miroslav Dvořák  Czechy 3:32 28:26,3 40 31:58,3 +5:16,7
43 53 Kail Piho  Estonia 4:57 27:19,0 25 32:16,0 +5:34,4
44 45 Adam Loomis  Stany Zjednoczone 3:29 29:00,5 41 32:29,5 +5:47,9
45 44 Karl-August Tiirmaa  Estonia 3:23 29:24,9 44 32:47,9 +6:06,3
46 37 Ondřej Pažout  Czechy 2:59 30:02,6 46 33:01,6 +6:20,0
47 39 Vid Vrhovnik  Słowenia 3:11 30:54,1 48 34:05,1 +7:23,5
48 32 Timofiej Borisow  Rosja 2:42 31:31,7 50 34:13,7 +7:32,1
49 35 Lukáš Daněk  Czechy 2:54 31:33,6 51 34:27,6 +7:46,0
50 50 Park Je-un  Korea Południowa 4:18 30:10,0 47 34:28,0 +7:46,4
51 49 Dmytro Mazurczuk  Ukraina 4:12 31:07,0 49 35:19,0 +8:37,4
52 52 Nathaniel Mah  Kanada 4:48 Zdublowany
53 54 Czingiz Rakparow  Kazachstan 6:49
23 Marjan Jelenko  Słowenia 1:56 DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]