Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019
2017 2021
Data 22 lutego –
2 marca 2019
Gospodarz Austria Seefeld
Dyscyplina kombinacja norweska

Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 rozgrywana była między 22 lutego a 2 marca 2019 w austriackim Seefeld. Rozegrano cztery konkurencje: zawody metodą Gundersena na dużej i normalnej skoczni, sprint drużynowy na dużej skoczni oraz sztafetę na normalnej skoczni. W klasyfikacji medalowej triumfowali reprezentanci Norwegii, którzy zdobyli cztery medale, w tym dwa złote.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gundersen HS130/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Eric Frenzel  Niemcy 23:43,0
Silver medal with cup.svg Jan Schmid  Norwegia 23:47,3 +4,3
Bronze medal with cup.svg Franz-Josef Rehrl  Austria 23:51,7 +8,7
4. Mario Seidl  Austria 23:58,2 +15,3
5. Jarl Magnus Riiber  Norwegia 24:03,9 +20,9
6. Akito Watabe  Japonia 24:05,0 +22,0
7. Fabian Rießle  Niemcy 24:05,3 +22,3
8. Antoine Gérard  Francja 24:12,6 +29,6
9. Johannes Rydzek  Niemcy 24:19,1 +36,1
10. Bernhard Gruber  Austria 24:41,6 +58,6

Sprint drużynowy HS130/2x7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Eric Frenzel
Fabian Rießle
 Niemcy 28:29,5
Silver medal with cup.svg Jan Schmid
Jarl Magnus Riiber
 Norwegia 28:37,7 +8,2
Bronze medal with cup.svg Franz-Josef Rehrl
Bernhard Gruber
 Austria 28:38,7 +9,2
4. Yoshito Watabe
Akito Watabe
 Japonia 29:25,9 +56,4
5. Aaron Kostner
Alessandro Pittin
 Włochy 30:06,6 +1:37,1
6. Antoine Gérard
Maxime Laheurte
 Francja 30:14,1 +1:44,6
7. Ilkka Herola
Eero Hirvonen
 Finlandia 30:32,6 +2:03,1
8. Szczepan Kupczak
Paweł Słowiok
 Polska 30:59,9 +2:30,4

Gundersen HS109/10 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jarl Magnus Riiber  Norwegia 25:01,3
Silver medal with cup.svg Bernhard Gruber  Austria 25:02,7 +1,4
Bronze medal with cup.svg Akito Watabe  Japonia 25:05,9 +4,6
4. Franz-Josef Rehrl  Austria 25:31,1 +29,8
5. Ilkka Herola  Finlandia 25:37,7 +36,4
6. Espen Bjørnstad  Norwegia 25:42,7 +41,4
7. Mario Seidl  Austria 25:45,6 +44,3
8. Johannes Rydzek  Niemcy 25:55,1 +53,8
9. Jørgen Graabak  Norwegia 26:11,8 +1:10,5
10. Leevi Mutru  Finlandia 26:13,9 +1:12,6

Sztafeta HS109/4x5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Norwegia
Espen Bjørnstad
Jan Schmid
Jørgen Gråbak
Jarl Magnus Riiber
50:15,5
Silver medal with cup.svg  Niemcy
Johannes Rydzek
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Vinzenz Geiger
50:16,5 +1,0
Bronze medal with cup.svg  Austria
Bernhard Gruber
Mario Seidl
Franz-Josef Rehrl
Lukas Klapfer
50:20,5 +5,0
4.  Japonia
Gō Yamamoto
Yoshito Watabe
Hideaki Nagai
Akito Watabe
50:44,2 +28,7
5.  Finlandia
Arttu Mäkiaho
Leevi Mutru
Ilkka Herola
Eero Hirvonen
51:25,1 +1:09,6
6.  Francja
Laurent Muhlethaler
Maxime Laheurte
François Braud
Antoine Gérard
51:27,5 +1:12,0
7.  Włochy
Raffaele Buzzi
Aaron Kostner
Samuel Costa
Alessandro Pittin
52:54,6 +2:39,1
8.  Polska
Adam Cieślar
Paweł Twardosz
Szczepan Kupczak
Paweł Słowiok
53:09,5 +2:54,0

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

# Reprezentacja złoto Złoto srebro Srebro brąz Brąz Razem
1.  Norwegia 2 2 0 4
2.  Niemcy 2 1 0 3
3.  Austria 0 1 3 4
4.  Japonia 0 0 1 1
Łącznie 4 4 4 12

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]