Kombinacja norweska na Zimowej Uniwersjadzie 2015 – 10 km/skocznia normalna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowa Uniwersjada 2015
Kombinacja norweska
10 km/skocznia normalna
Złoty medal Polska Adam Cieślar
Srebrny medal Niemcy David Welde
Brązowy medal Polska Mateusz Wantulok

Konkurs indywidualny ze startu wspólnego (bieg na 10 km ze startu wspólnego + konkurs skoków na skoczni normalnej) w kombinacji norweskiej na Zimowej Uniwersjadzie 2015 został rozegrany 29 stycznia. Złotym medalistą został Polak Adam Cieślar. Ponadto na podium stanął jeszcze Mateusz Wantulok.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas biegu Punkty za bieg Skok 1. seria (m) Skok 2. seria (m) Punkty łącznie
Gold medal icon.svg Adam Cieślar  Polska 27:59,9 110,2 89,5 88,5 216,9
Silver medal icon.svg David Welde  Niemcy 27:20,6 120,0 77,0 87,0 210,3
Bronze medal icon.svg Mateusz Wantulok  Polska 29:37,4 85,7 91,0 94,0 208,4
4. Gō Yamamoto  Japonia 28:31,2 102,2 86,0 90,0 207,1
5. Takehiro Watanabe  Japonia 28:25,0 104,0 87,0 89,0 206,7
6. Erniest Jachin  Rosja 28:57,0 96,0 87,5 84,0 198,8
7. Mikke Leinonen  Finlandia 28:32,6 102,0 82,0 87,0 196,0
8. Paweł Słowiok  Polska 28:29,0 103,0 84,0 83,5 191,0
9. Wiktor Pasicznyk  Ukraina 28:49,2 97,7 79,5 85,0 190,8
10. Aguri Shimizu  Japonia 29:04,5 94,0 83,0 85,5 188,8
11. Nijaz Nabiejew  Rosja 30:24,1 74,0 89,0 91,5 188,5
12. Petr Kutal  Czechy 29:28,0 88,2 85,0 86,0 185,1
13. Johannes Wasel  Niemcy 28:55,7 96,2 82,0 83,0 183,4
14. Go Sonehara  Japonia 30:05,3 78,7 85,5 87,5 179,6
15. Samir Mastiew  Rosja 28:21,3 104,7 79,5 77,5 177,5
16. Jewgienij Klimow  Rosja 33:27,1 28,2 99,5 98,0 175,8
17. Wiaczesław Barkow  Rosja 28:44,6 99,0 79,0 80,0 174,5
18. Eetu Vähäsöyrinki  Finlandia 30:13,8 76,7 82,0 83,5 164,2
19. Rusłan Bałanda  Ukraina 29:08,1 93,0 74,0 78,0 155,7
20. Park Je-un  Korea Południowa 30:21,5 74,7 77,0 82,0 143,8
21. Aleksiej Seregin  Rosja 28:54,7 96,5 70,5 74,5 142,3
22. Martin Zeman  Czechy 30:14,4 76,5 72,5 73,0 131,7
23. Wojciech Marusarz  Polska 29:57,7 80,7 70,0 76,5 131,1
24. Ołeh Wiliwczuk  Ukraina 32:31,8 42,2 69,0 68,5 78,3
25. Raiko Heide  Estonia 36:25,3 -16,3 71,0 70,0 28,3
26. Tobias Simon  Niemcy DNF
27. Szczepan Kupczak  Polska

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]