Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – Gundersen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gundersen na ZIO 1992
Złoty medal Złoty medal Francja Fabrice Guy
Srebrny medal Srebrny medal Francja Sylvain Guillaume
Brązowy medal Brązowy medal Austria Klaus Sulzenbacher

Gundersen w kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach olimpijskich 1992 odbył się 12 lutego 1992 roku. Najpierw zawodnicy oddali po trzy skoki na skoczni normalnej Tremplin du Praz (najsłabszego skoku nie liczono), a następnie wystartowali w biegu na 15 kilometrów metodą Gundersena na trasie biegowej w Les Saisies. Tytułu mistrzowskiego bronił Hippolyt Kempf ze Szwajcarii, który tym razem zajął 26. miejsce. Nowym mistrzem olimpijskim został Francuz Fabrice Guy, srebrny medal wywalczył jego rodak - Sylvain Guillaume, a trzecie miejsce zajął Austriak Klaus Sulzenbacher.

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Państwo Punkty Strata
1. Klaus Ofner  Austria 228,5
2. Reiichi Mikata  Japonia 226,1 +16,0
3. Fabrice Guy  Francja 222,1 +42,7
4. Klaus Sulzenbacher  Austria 221,6 +46,0
5. Jari Mantila  Finlandia 216,7 +1:18,7
6. Kenji Ogiwara  Japonia 215,3 +1:28,0
7. Stefan Kreiner  Austria 214,8 +1:31,4
8. Hans-Peter Pohl  Niemcy 212,5 +1:46,7
9. Fred Børre Lundberg  Norwegia 211,9 +1:50,7
10. Thomas Dufter  Niemcy 210,8 +1:58,0
11. Andriej Dundukow  WNP 210,4 +2:00,7
12. Teemu Summanen  Finlandia 208,3 +2:14,7
13. Sylvain Guillaume  Francja 208,1 +2:16,0
14. Allar Levandi  Estonia 206,4 +2:27,4
15. Joe Holland  Stany Zjednoczone 206,3 +2:28,0
16. Milan Kučera  Czechosłowacja 205,0 +2:36,7
16. Siergiej Szwagiriew  WNP 205,0 +2:36,7
18. Stanisław Ustupski  Polska 202,6 +2:52,7
19. Francis Repellin  Francja 201,9 +2:57,4
20. Andreas Schaad  Szwajcaria 201,1 +3:02,7
20. Marco Zarucchi  Szwajcaria 201,1 +3:02,7
22. Xavier Girard  Francja 199,3 +3:14,7
23. Ago Markvardt  Estonia 199,0 +3:16,7
24. Masashi Abe  Japonia 197,9 +3:24,0
25. Takanori Kōno  Japonia 197,4 +3:27,4
26. Sven Leonhardt  Niemcy 197,2 +3:28,7
27. František Máka  Czechosłowacja 197,1 +3:29,4
28. Ryan Heckman  Stany Zjednoczone 196,4 +3:34,0
29. Tim Tetreault  Stany Zjednoczone 195,5 +3:40,0
30. Günther Csar  Austria 193,3 +3:54,7
30. Josef Kovařík  Czechosłowacja 193,3 +3:54,7
32. Walerij Stolarow  WNP 192,0 +4:03,4
33. Stefan Habas  Polska 191,8 +4:04,7
34. Pasi Saapunki  Finlandia 191,1 +4:09,4
35. Knut Tore Apeland  Norwegia 190,7 +4:12,0
36. Hippolyt Kempf  Szwajcaria 189,7 +4:18,7
37. Martin Bayer  Czechosłowacja 188,2 +4:28,7
38. Peter Heli  Estonia 182,0 +5:10,0
39. Trond Einar Elden  Norwegia 181,9 +5:10,7
40. Wasilij Sawin  WNP 179,4 +5:27,4
41. Urs Niedhart  Szwajcaria 179,3 +5:28,0
42. Sami Kallunki  Finlandia 177,5 +5:40,0
43. Todd Wilson  Stany Zjednoczone 176,7 +5:45,4
44. Toomas Tiru  Estonia 170,9 +6:24,0
45. Bård Jørgen Elden  Norwegia 167,7 +6:45,4

Biegi[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Państwo Strata
po skokach
Czas
biegu
Miejsce
w biegu
Czas Strata
Gold medal icon.svg Fabrice Guy  Francja +0:42,7 43:45,4 6. 44:28,1
Silver medal icon.svg Sylvain Guillaume  Francja +2:16,0 43:00,5 3. 45:16,5 +0:48,4
Bronze medal icon.svg Klaus Sulzenbacher  Austria +0:46,0 44:48,4 13. 45:34,4 +1:06,3
4. Fred Børre Lundberg  Norwegia +1:50,7 44:04,1 9. 45:54,8 +1:26,7
5. Klaus Ofner  Austria 45:57,9 21. 45:57,9 +1:29,8
6. Allar Levandi  Estonia +2:27,4 43:34,8 5. 46:02,2 +1:34,1
7. Kenji Ogiwara  Japonia +1:28,0 44:57,5 16. 46:25,5 +1:57,4
8. Stanisław Ustupski  Polska +2:52,7 44:03,5 8. 46:56,2 +2:28,1
9. Trond Einar Elden  Norwegia +5:10,7 42:01,2 1. 47:11,9 +2:43,8
10. Knut Tore Apeland  Norwegia +4:12,0 43:11,9 4. 47:23,9 +2:55,8
11. Andriej Dundukow  WNP +2:00,7 45:43,5 19. 47:44,2 +3:16,1
12. Thomas Dufter  Niemcy +1:58,0 45:54,9 20. 47:52,9 +3:24,8
13. Xavier Girard  Francja +3:14,7 44:47,3 12. 48:02,0 +3:33,9
14. Andreas Schaad  Szwajcaria +3:02,7 44:59,4 17. 48:02,1 +3:34,0
15. František Máka  Czechosłowacja +3:29,4 44:33,4 10. 48:02,8 +3:34,7
16. Hans-Peter Pohl  Niemcy +1:46,7 46:55,0 26. 48:41,7 +4:13,6
17. Josef Kovařík  Czechosłowacja +3:54,7 44:47,1 11. 48:41,8 +4:13,7
18. Stefan Kreiner  Austria +1:31,4 47:10,4 27. 48:41,8 +4:13,7
19. Takanori Kōno  Japonia +3:27,4 45:18,9 18. 48:46,3 +4:18,2
20. Pasi Saapunki  Finlandia +4:09,4 44:54,0 15. 49:03,4 +4:35,3
21. Bård Jørgen Elden  Norwegia +6:45,4 42:32,1 2. 49:17,5 +4:49,4
22. Wasilij Sawin  WNP +5:27,4 43:57,4 7. 49:24,8 +4:56,7
23. Ago Markvardt  Estonia +3:16,7 46:21,9 25. 49:38,6 +5:10,5
24. Teemu Summanen  Finlandia +2:14,7 47:44,7 31. 49:59,4 +5:31,3
25. Stefan Habas  Polska +4:04,7 46:13,4 23. 50:18,1 +5:50,0
26. Hippolyt Kempf  Szwajcaria +4:18,7 46:05,8 22. 50:24,5 +5:56,4
27. Francis Reppelin  Francja +2:57,4 47:31,0 28. 50:28,4 +6:00,3
28. Sami Kallunki  Finlandia +5:40,0 44:49,7 14. 50:29,7 +6:01,6
29. Marco Zarucchi  Szwajcaria +3:02,7 47:52,6 33. 50:55,3 +6:27,2
30. Masashi Abe  Japonia +3:24,0 47:44,5 30. 51:08,5 +6:40,4
31. Peter Heli  Estonia +5:10,0 46:15,1 24. 51:25,1 +6:57,0
32. Günther Csar  Austria +3:54,7 47:34,0 29. 51:28,7 +7:00,6
33. Walerij Stolarow  WNP +4:03,4 47:46,8 32. 51:50,2 +7:22,1
34. Reiichi Mikata  Japonia +0:16,0 51:53,1 42. 52:09,1 +7:41,0
35. Sven Leonhardt  Niemcy +3:28,7 48:59,9 36. 52:28,6 +8:00,5
36. Siergiej Szwagiriew  WNP +2:36,7 50:26,9 39. 53:03,6 +8:35,5
37. Ryan Heckman  Stany Zjednoczone +3:34,0 50:07,9 37. 53:41,9 +9:13,8
38. Urs Niedhart  Szwajcaria +5:28,0 48:39,4 35. 54:07,4 +9:39,3
39. Todd Wilson  Stany Zjednoczone +5:45,4 48:36,7 34. 54:22,1 +9:54,0
40. Tim Tetreault  Stany Zjednoczone +3:40,0 51:09,6 41. 54:49,6 +10:21,5
41. Martin Bayer  Czechosłowacja +4:28,7 50:42,5 40. 55:11,2 +10:43,1
42. Toomas Tiru  Estonia +6:24,0 50:13,1 38. 56:37,1 +12:09,0
Jari Mantila  Finlandia +1:18,7 DNF - DNF DNF
Joe Holland  Stany Zjednoczone +2:28,0 DNF - DNF DNF
Milan Kučera  Czechosłowacja +2:36,7 DNF - DNF DNF

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]