Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010.
Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Nordic combined pictogram.svg
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
2006 2014
Miejsce Whistler Olympic Park
Data 14 – 25 lutego 2010
Liczba konkurencji 3

Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbyła się w dniach 14 - 25 lutego 2010 roku. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: skoki na średniej skoczni/bieg na 10 km, skoki na dużej skoczni/bieg na 10 km oraz konkurencja drużynowa skoki na dużej skoczni/sztafeta 4x5km. W kombinacji norweskiej na XXI IO startowali tylko mężczyźni, ponieważ konkurencje kobiece nie były częścią programu olimpijskiego.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
14 lutego 2010 10:00 UTC-9 / 19:00 CET Whistler Skoki na normalnej skoczni/Bieg na 10 km Francja Jason Lamy Chappuis Stany Zjednoczone Johnny Spillane Włochy Alessandro Pittin
23 lutego 2010 10:00 UTC-9 / 19:00 CET Whistler Skoki na dużej skoczni/Sztafeta 4x5km  Austria
Bernhard Gruber
Felix Gottwald
Mario Stecher
David Kreiner
 Stany Zjednoczone
Brett Camerota
Todd Lodwick
Johnny Spillane
Bill Demong
 Niemcy
Johannes Rydzek
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen
25 lutego 2010 10:00 UTC-9 / 19:00 CET Whistler Skoki na dużej skoczni/Bieg na 10 km Stany Zjednoczone Bill Demong Stany Zjednoczone Johnny Spillane Austria Bernhard Gruber

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Skoki na normalnej skoczni/Bieg na 10km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal icon.svg Jason Lamy Chappuis  Francja 25:47.1
Silver medal icon.svg Johnny Spillane  Stany Zjednoczone 25:47.5 + 0.4s
Bronze medal icon.svg Alessandro Pittin  Włochy 25:47.9 + 0.8s
4. Todd Lodwick  Stany Zjednoczone 25:48.6 + 1.5s
5. Mario Stecher  Austria 26:00.7 + 13.6s
6. Bill Demong  Stany Zjednoczone 26:05.0 + 17.9s
7. Norihito Kobayashi  Japonia 26:09.0 + 21.9s
8. Anssi Koivuranta  Finlandia 26:16.9 + 29.8s
9. Magnus Moan  Norwegia 26:23.0 + 35.6s
10. Eric Frenzel  Niemcy 26:23.5 + 36.1s

Skoki na dużej skoczni/Sztafeta 4x5km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bernhard Gruber
David Kreiner
Felix Gottwald
Mario Stecher
 Austria 49:31.6
Silver medal icon.svg Brett Camerota
Todd Lodwick
Johnny Spillane
Bill Demong
 Stany Zjednoczone 49:36.8 + 5.2
Bronze medal icon.svg Johannes Rydzek
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen
 Niemcy 49:51.1 + 19.5
4. Maxime Laheurte
François Braud
Sébastien Lacroix
Jason Lamy Chappuis
 Francja 50:11.4 + 39.8
5. Jan Schmid
Espen Rian
Petter Tande
Magnus Moan
 Norwegia 50:25.9 + 54.3
6. Taihei Katō
Daito Takahashi
Akito Watabe
Norihito Kobayashi
 Japonia 50:45.8 + 1:14.2
7. Janne Ryynänen
Jaakko Tallus
Anssi Koivuranta
Hannu Manninen
 Finlandia 51:53.1 + 2:21.5
8. Aleš Vodseďálek
Miroslav Dvořák
Tomáš Slavík
Pavel Churavý
 Czechy 52:50.2 + 3:18.6
9. Seppi Hurschler
Tim Hug
Tommy Schmid
Ronny Heer
 Szwajcaria 53:49.8 + 4:18.2
10. Giuseppe Michielli
Lukas Runggaldier
Armin Bauer
Alessandro Pittin
 Włochy 54:14.5 + 4:42.9

Skoki na dużej skoczni/Bieg na 10km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bill Demong  Stany Zjednoczone 25:32.9
Silver medal icon.svg Johnny Spillane  Stany Zjednoczone 25:36.9 +4.0
Bronze medal icon.svg Bernhard Gruber  Austria 25:43.7 +10.8
4. Hannu Manninen  Finlandia 26:06.0 +33.1
5. Pavel Churavý  Czechy 26:06.9 +34.0
6. Petter Tande  Norwegia 26:11.2 +38.3
7. Alessandro Pittin  Włochy 26:13.6 +40.7
8. Mario Stecher  Austria 26:21.1 +48.2
9. Akito Watabe  Japonia 26:21.7 +48.8
10. Christoph Bieler  Austria 26:21.7 +48.8

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal icon.svg Silver medal icon.svg Bronze medal icon.svg Razem
1.  Stany Zjednoczone 1 3 0 4
2.  Austria 1 0 1 2
3.  Francja 1 0 0 1
4.  Włochy 0 0 1 1
4.  Niemcy 0 0 1 1

Klasyfikacja punktowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal icon.svg Silver medal icon.svg Bronze medal icon.svg 4 5 6 7 8 Punkty
1.  Stany Zjednoczone 1 3 - 1 - 1 - - 37
2.  Austria 1 - 1 - 1 - - 1 19
3.  Francja 1 - - 1 - - - - 13
4.  Włochy - - 1 - - - 1 - 8
4.  Finlandia - - - 1 - - 1 1 8
6.  Norwegia - - - - 1 1 - - 7
7.  Niemcy - - 1 - - - - - 6
8.  Japonia - - - - - 1 1 - 5
8.  Czechy - - - - 1 - - 1 5

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]