Komisarz Alex

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Komisarz Alex
Gatunek kryminalny
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Twórcy Peter Hajek
Peter Moser
Główne role Krystian Wieczorek
Antoni Pawlicki
Jakub Wesołowski
Magdalena Walach
Ireneusz Czop
Piotr Bondyra
Agnieszka Więdłocha
Karolina Nolbrzak
Zbigniew Lesień
Beata Fido
Janusz Chabior
Liczba odcinków 151[a]
Liczba serii 12
Produkcja
Produkcja Telewizja Polska – Agencja Filmowa
Water Color Studio
Reżyseria Robert Wichrowski
Krzysztof Lang
Sławomir Fabicki
Mariusz Palej
Maciej Migas
Filip Zylber
Scenariusz Paweł Łopaciński
Robert Miękus
Wojciech Saramonowicz
Tomasz Korzeniowski
Piotr Januszewicz
Muzyka Michał Lorenc
Zdjęcia Jacek Fabrowicz
Marek Traskowski
Tomasz Wójcik
Piotr Bernat
Artur Zdral
Scenografia Katarzyna Hencz
Tomasz Stasiński
Czas trwania odcinka ok. 46 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 3 marca 2012
Stacja telewizyjna TVP1
Lata emisji od 2012
Status trwający
Format obrazu 16:9
Chronologia
Powiązane Komisarz Rex


Główni aktorzy serialu
Komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki)
podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach)
Leon Berger – patolog łódzkiego wydziału zabójstw (Janusz Chabior)
Komisarz Marek Bromski (Jakub Wesołowski)

Komisarz Alexpolski serial kryminalny, nadawany od 3 marca 2012 na antenie TVP1, oparty na austriacko-niemieckim serialu Komisarz Rex emitowanym w latach 1994–2004 oraz włoskiej wersji serialu Il commissario Rex od 2008 roku. Akcja serialu rozgrywa się w Łodzi.

Rolę serialowego Alexa na planie filmowym odgrywają trzy psy: Rocky Matador, Ramzes – pies od scen akcji i kaskaderskich ujęć oraz Wafel, który jest w zastępstwie dwóch pierwszych czworonogów[1][2].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o śledztwach prowadzonych przez komisarza Marka Bromskiego (Jakub Wesołowski), jego psa, Alexa, oraz członków wydziału zabójstw łódzkiej policji. Bohaterowie zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi w mieście oraz województwie. Po tragicznej śmierci Bromskiego jego stanowisko obejmuje komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Gdy Orlicz musi wyjechać do Brazylii, jego obowiązki przejmuje komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek).

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie postacie serialu są pośrednio wzorowane na bohaterach niemiecko-włoskiego pierwowzoru.

 • Komisarz Alex – policyjny długowłosy owczarek niemiecki, obdarzony znakomitym węchem i talentem do wyszukiwania przestępców. Pierwszy właściciel Alexa został zastrzelony. Psem opiekuje się komisarz Marek Bromski. Po śmierci Bromskiego, Alexem zajmuje się komisarz Michał Orlicz. Po wyjeździe Orlicza zajmuje się nim komisarz Piotr Górski.
 • Komisarz Marek Bromski (Jakub Wesołowski) – policjant wydziału zabójstw łódzkiej Policji. Świetny, bardzo inteligentny policjant, który doskonale posługuje się logiką, niemniej częściej ufa swojej intuicji, instynktowi niż twardym dowodom. Dlatego też potrafi zaufać psiemu nosowi. Bromski lubi omijać policyjne procedury, nie przestrzega gorliwie regulaminu. Jest zdecydowanym indywidualistą. W życiu osobistym jest świadom swojego uroku. Wie, że robi wrażenie na kobietach, chociaż raczej tego nie wykorzystuje. Lubi flirtować z kobietami, uwodzić je, ale też nie robi tego w sytuacjach zawodowych. Mieszka z Alexem w łódzkich Łagiewnikach, w willi przy ulicy Gotyckiej 11. Zostaje postrzelony i umiera w szpitalu. Pierwowzorem Bromskiego jest Richard Moser.
 • Komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki) – policjant wydziału zabójstw łódzkiej Policji. Orlicz to młody, ale doświadczony gliniarz. Po śmierci Bromskiego przejął jego obowiązki. Ku zaskoczeniu innych bohaterów, między nim a Alexem nawiązała się nić porozumienia. Inteligencja, pewność siebie i dociekliwość to cechy odzwierciedlające osobowość Orlicza. Zanim trafił do szkoły policyjnej, studiował medycynę. Znajomość anatomii często przydaje mu się w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Świetnie posługuje się bronią i nie boi się po nią sięgać. Po stracie partnera zawodowego, owczarka Arko, Orlicz nie przypuszczał, że będzie potrafił przywiązać się do innego psa. Ale przecież Alex to pies wyjątkowy. W ostatnim odcinku 8. serii dowiaduje się, że musi wyjechać za granicę. Tam razem z Ewą Krassowską zaginęli, a z helikopterem utracono kontakt (odc. 108). Biegli specjaliści podejrzewają zamach bombowy. Jego pierwowzorem jest Alexander Brandtner, oficer wiedeńskiej policji.
 • Komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek) – policjant wydziału zabójstw łódzkiej Policji. Do Łodźi trafił po rozpracowaniu podziemia narkotykowego. Górski to doświadczony policjant który świetnie posługuje się bronią. Po wyjeździe Orlicza do Brazylii przejął jego obowiązki. Między Alexem, a nim od razu nawiązał świetny kontakt. Jego pierwowzorem jest oficer wiedeńskiej policji Marc Hoffmann i oficer rzymskiej policji Lorenzo Fabbri.
 • Podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) – policjantka. Jest profesjonalistką w swoim fachu. Zawsze kieruje się rozumem, logiką i bezwzględnie przestrzega procedur. Dla niej najważniejsze są dowody, logika zbrodni, motywy, a nie intuicja. Świetnie posługuje się bronią, równie dobrze obezwładnia przestępców i sprowadza ich do parteru. Oddziela pracę od życia osobistego. Wyjechała z Łodzi, gdy dostała awans, w odcinku 121 wróciła do Łodzi.
 • Podkomisarz Ryszard Puchała (Ireneusz Czop) – policjant. Lubi dogłębnie analizować, bez końca grzebać w informacjach z przeszłości. Jego żywioły to komputer i internet. To on robi portrety pamięciowe, to on przeszukuje sieć, to on ma w małym palcu wiedzę, jak kogoś zlokalizować przy pomocy sieci, GPS-u etc. Puchała, chociaż zwykle kryje się za biurkiem z nieodłącznym telefonem komórkowym, to jednak gdy chodzi o bezpieczeństwo partnerów z zespołu, potrafi zadziwić sprytem i odwagą. Uwielbia jeść. Zakochany do szaleństwa w żonie, która żywi go zdrową żywnością, przez co jest zmuszony skrycie podjadać, podczas jej nieobecności. Ma dzieci. Wyjechał do USA na staż, jednak kilka dni później wrócił do Polski. Pod koniec 10 sezonu wyjechał do Nigerii. Postać wzorowana jest na Peterze Höllerer.
 • Podkomisarz Ewa Krassowska (Agnieszka Więdłocha) – do zespołu Orlicza trafiła po awansie i wyjeździe Lucyny Szmit. Od razu nawiązała romans z kom. Michałem Orliczem. Ewa jest rezolutna, potrafi dobrze złapać trop. Jest jej trudno oddzielić życie prywatne od zawodowego. Wyjechała z Orliczem do Brazylii, aby przetransportować groźnego przestępcę. Gdy okazuje się, że on uciekł, Ewa i Michał muszą zostać jeszcze w Brazylii. W odcinku 108 Puchała, Marta, Komendant, Piotr i Alex słyszą w wiadomościach druzgocącą wiadomość. Otóż helikopter, którym lecieli Ewa i Michał nad Puszczą Amazońską zaginął. Specjaliści podejrzewają, że był to zamach bombowy (odc. 108).
 • Młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra) - policjant. Jest specjalistą od cyberprzestępczości i jest doskonały w swoim fachu. Z początku panicznie bał się Alexa, później zaprzyjaźnił się z nim. Doszedł do wydziału zabójstw za Ryśka Puchałę. Jego postać wzorowana jest na oficerze rzymskiej policji Giandomenico Morinim.
 • Podkomisarz Nina Kruk (Karolina Nolbrzak) – policjantka. Tymczasowo zastąpiła Ryszarda Puchałę, który wyjechał do USA na staż. Gdy Michał Orlicz i Ewa Krassowska zaginęli (wiadomość o tym – odc. 108), dołącza do zespołu Piotra Górskiego. W odcinku 121 została awansowana na stopień Podkomisarz. SZEF WYDZIAŁU. W sezonie 12 dostała awans i wyjechała do Warszawy.
 • Doktor Leon Berger (Janusz Chabior) – patolog policyjny, z charakteru zimny i nieprzyjemny, swoim wyglądem, czarnym humorem i zafascynowaniem ludzkimi zwłokami, budzi wśród wszystkich grozę. Prosektorium jest jego nieodłączną częścią życia – tam je, sypia, oraz zagłębia się w lekturze. Jest doskonały w swoim fachu. W przeciwieństwie do Leo Grafa, jest anorektycznej postury.
 • Nadkomisarz Marta Grabska (Beata Fido)- dołączyła do ekipy jako ostatnia. Jest psychologiem i doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych.
 • Komendant Stanisław Mędrzak (Zbigniew Lesień) - policjant. Jest komendantem łódzkiej Policji, bezpośredni przełożony komisarza Piotra Górskiego czasami jest bardzo impulsywny wybucha złością co do prowadzenia śledztw przez Górskiego. Jest świetnym policjantem. Jego postać wzorowana jest na szefie rzymskiej policji Filippo Gori.
 • Gustaw Majer (Daniel Olbrychski) – emerytowany policjant, przyjaciel Marka Bromskiego. Jest bardzo doświadczony w tajnikach kryminalistyki, pomagał Bromskiemu. Razem z nim trenował na siłowni, jest bokserem. Jego pierwowzorem jest Max Koch.

Ekipy policjantów[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza ekipa (2011–2013)[edytuj | edytuj kod]

Druga ekipa (2013–2016)[edytuj | edytuj kod]

Trzecia ekipa (2017–2018)[edytuj | edytuj kod]

Komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek)

Czwarta ekipa (2018)[edytuj | edytuj kod]

Piąta ekipa (od 2019)[edytuj | edytuj kod]

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Krystian Wieczorek komisarz Piotr Górski od 2017
Magdalena Walach podkomisarz Lucyna Szmidt 2012–2015, od 2017
Janusz Chabior patolog Leon Berger od 2012
Beata Fido nadkomisarz Marta Grabska od 2016
Zbigniew Lesień komendant Stanisław Mędrzak od 2016
Agnieszka Kogucka Oficer CBŚ Iwona Szymańska od 2019
Piotr Bondyra młodszy aspirant Gustaw Bielski od 2018
Hubert Jarczak komisarz Andrzej Radke od 2018
Piotr Ligienza aspirant Marek Rafałek od 2017
Anna Tomaszewska Wanda Górska od 2017
Zuzanna Zielińska Roma Lenart od 2017

Bohaterowie niewystępujący[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Karolina Nolbrzak podkomisarz Nina Kruk 2014 , 2017-2018
Ireneusz Czop podkomisarz Ryszard Puchała 2012–2017
Agnieszka Więdłocha podkomisarz Ewa Krassowska 2016
Antoni Pawlicki komisarz Michał Orlicz 2013–2016
Marta Dąbrowska laborantka Beata Fabicka 2011, 2013–2015
Julia Rosnowska Monika Biernacka 2013–2014
Jakub Wesołowski komisarz Marek Bromski 2012–2013
Aleksandra Hamkało weterynarz Aleksandra Lipiec 2012
Daniel Olbrychski Gustaw Majer 2012
Tomasz Schimscheiner technik laboratorium kryminalistycznego 2012

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Okres emisji Odcinek
Premiera serii Finał serii Pora emisji
1 wiosna 2012 1–13 (13) 3 marca 2012 26 maja 2012 sobota 20.30
2 jesień 2012 14–26 (13) 8 września 2012 1 grudnia 2012
3 wiosna 2013 27–39 (13) 2 marca 2013 1 czerwca 2013
4 jesień 2013 40–52 (13) 31 sierpnia 2013 23 listopada 2013
5 wiosna 2014 53–65 (13) 1 marca 2014 1 czerwca 2014
6 jesień 2014 66–78 (13) 13 września 2014 6 grudnia 2014
7 jesień 2015 79–91 (13) 5 września 2015 28 listopada 2015
8 jesień 2016 92–104 (13) 3 września 2016 26 listopada 2016
9 wiosna–lato 2017 105–117 (13) 4 marca 2017 1 lipca 2017
10 jesień 2017 118–130 (13) 2 września 2017 9 grudnia 2017
11 wiosna–lato 2018 131–143 (13) 3 marca 2018 25 sierpnia 2018
12 zima 2019 144–151 (8) 5 stycznia 2019 23 lutego 2019

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Nr Data premiery Tytuł Oglądalność[3]
SERIA PIERWSZA
1 03.03.2012 Pozdrowienia z Łodzi 4 772 386
2 10.03.2012 Uniknąć śmierci 4 255 811
3 17.03.2012 Zabójcze misie 3 919 613
4 24.03.2012 W potrzasku 3 537 569
5 31.03.2012 Pod ulicami Łodzi 4 066 020
6 07.04.2012 Morderstwo doskonałe 3 568 841
7 14.04.2012 Śmiertelnie dobry plan 4 139 203
8 21.04.2012 Pierwsza nagroda 3 744 600
9 28.04.2012 Dziedzictwo 3 336 408
10 05.05.2012 Zaginione starsze panie 3 391 301
11 12.05.2012 Śmierć w parku 3 876 823
12 19.05.2012 Amok 2 912 704
13 26.05.2012 Cel: Alex 3 467 721
SERIA DRUGA
14 08.09.2012 Mordercze lato 3 570 383
15 15.09.2012 Nieme krzyki 3 184 430
16 22.09.2012 Feralne zdjęcie 3 104 575
17 29.09.2012 Niewidomy świadek 3 402 825
18 06.10.2012 Niebezpieczny pościg 3 424 128
19 13.10.2012 Ślady krwi 3 161 652
20 20.10.2012 Uprowadzenie 3 222 315
21 27.10.2012 Zapach zbrodni 3 484 580
22 03.11.2012 Śmierć w masce 3 652 332
23 10.11.2012 Zabójcza dawka 3 199 572
24 17.11.2012 Prawdziwa śmierć 3 525 990
25 24.11.2012 Trzy sekundy 3 545 783
26 01.12.2012 Ostatnia sprawa Lucyny 3 497 026
SERIA TRZECIA
27 02.03.2013 Zabójcza namiętność 3 574 675
28 09.03.2013 Bilet do śmierci 3 301 920
29 16.03.2013 Sekret 3 558 495
30 23.03.2013 Anioł Stróż na czterech łapach 3 669 887
31 30.03.2013 Mord à la carte b.d.[4]
32 06.04.2013 Śmierć Bromskiego 3 865 586
33 13.04.2013 Nowy 3 496 083
34 20.04.2013 Kolekcjoner lalek 3 275 814
35 27.04.2013 Diagnoza: morderstwo 3 323 332
36 04.05.2013 W hipnozie 3 261 002
37 11.05.2013 Miasto w strachu 3 220 121
38 18.05.2013 Dlaczego Romeo zginął? 2 799 521
39 01.06.2013 Krwistoczerwone róże 3 128 656
SERIA CZWARTA
40 31.08.2013 Zemsta 2 685 572
41 07.09.2013 Niebezpieczne związki 2 628 217
42 14.09.2013 Pogrzebana żywcem 2 881 948
43 21.09.2013 Człowiek bez twarzy 2 610 000[5]
44 28.09.2013 Podglądacz 2 834 111
45 05.10.2013 Więzy krwi 2 740 000[6]
46 12.10.2013 Znak szatana 2 610 000[7]
47 19.10.2013 Zrabowane szczęście 2 720 000[8]
48 26.10.2013 Ostatni gem 2 830 888
49 02.11.2013 Zakazany owoc 2 730 000[9]
50 09.11.2013 Morderczy plan 2 891 805
51 16.11.2013 Śmierć dziewczyny 3 034 350
52 23.11.2013 Niebezpieczne zadanie 3 000 000[10]
SERIA PIĄTA
53 01.03.2014 Lista śmierci 2 945 832
54 08.03.2014 Okrutna prawda b.d.[11]
55 15.03.2014 Przegrany b.d.[12]
56 22.03.2014 Tajemnica spowiedzi b.d.[13]
57 29.03.2014 Zabójczy gaz 2 820 000[14]
58 05.04.2014 Mordercza zabawka 2 828 539
59 12.04.2014 Testament 2 926 064
60 19.04.2014 Gra pozorów b.d.[15]
61 03.05.2014 Bestia 2 764 537
62 10.05.2014 Śmiertelny wyścig 2 501 115
63 17.05.2014 Lincz 2 769 725
64 31.05.2014 Zabójczy sekret b.d.[16]
65 01.06.2014 Ślepa furia 2 991 306
SERIA SZÓSTA
66 13.09.2014 Okup 2 160 000[17]
67 20.09.2014 Na pełnym gazie 2 180 000[18]
68 27.09.2014 Uciekinierzy 2 480 000[19]
69 04.10.2014 Bratobójstwo 2 310 000[20]
70 11.10.2014 Powstały z martwych 1 940 000[21]
71 18.10.2014 Śmierć w muzeum 2 610 000[22]
72 25.10.2014 Mężczyzna, który patrzy 2 520 000[23]
73 01.11.2014 Piękna śmierć 2 580 000[24]
74 08.11.2014 Zabójczy tarot 2 380 000[25]
75 15.11.2014 Księżycowy zabójca 2 800 000[26]
76 22.11.2014 Przekręt 2 730 000[27]
77 29.11.2014 Koń wart miliony
78 06.12.2014 Z zimną krwią 2 760 000[28]
SERIA SIÓDMA
79 05.09.2015 Śmierć przyszła dwa razy
80 12.09.2015 Zakładniczka
81 19.09.2015 Handlarz dziećmi
82 26.09.2015 Morderczy test
83 03.10.2015 Śmiertelny upadek
84 10.10.2015 Czworonożny świadek
85 17.10.2015 Urodzinowa niespodzianka
86 24.10.2015 W ostatniej chwili
87 31.10.2015 Twist
88 07.11.2015 Śmierć blondynkom
89 15.11.2015[b] Mroczna tajemnica
90 21.11.2015 Zakochana w mordercy
91 28.11.2015 Wilcze jagody
SERIA ÓSMA
92 03.09.2016 Policjantów się nie całuje
93 10.09.2016 Klątwa mumii
94 17.09.2016 Czarownice
95 24.09.2016 Śmiertelna fascynacja
96 01.10.2016 Tajemnica lekarska
97 08.10.2016 Sława za wszelką cenę
98 15.10.2016 Jeden zawsze ginie
99 22.10.2016 Do ostatniego pocisku
100 29.10.2016 Jego ostatnia niedziela
101 05.11.2016 Przypadkowy strzał
102 12.11.2016 Feralna impreza
103 19.11.2016 Witaminy śmierci
104 26.11.2016 Ofiary ofiar
SERIA DZIEWIĄTA
105 04.03.2017 Gołąb Jakuba
106 11.03.2017 W pogoni za wiecznym życiem
107 18.03.2017 Wiadomość od morderczyni
108 25.03.2017 Mężczyzna bez pamięci
109 01.04.2017 Maja przed północą
110 08.04.2017 Doping
111 15.04.2017 Przyjaciel na śmierć i życie
112 22.04.2017 Podwójna śmierć
113 29.04.2017 Śmierć za kratami
114 06.05.2017 Prosto w serce
115 20.05.2017 Krzywda dzieci
116 10.06.2017 Opętanie
117 01.07.2017 Zemsta
SERIA DZIESIĄTA
118 02.09.2017 Matczyna miłość
119 09.09.2017 Duże małe zło
120 23.09.2017 Kwestia zaufania
121 30.09.2017 Na prośbę matki
122 07.10.2017 Śmiertelne złoto
123 14.10.2017 Wszystko w rodzinie
124 21.10.2017 Ostatni mecz
125 28.10.2017 Wirtualne życie, prawdziwa śmierć
126 04.11.2017 Szkoła strachu
127 18.11.2017 Kolory milczenia
128 25.11.2017 Śmierć w aquaparku
129 02.12.2017 In vino veritas
130 09.12.2017 Trzeci człowiek
SERIA JEDENASTA
131 03.03.2018 Braterstwo krwi
132 10.03.2018 Maestro
133 17.03.2018 Imiona gwiazd
134 24.03.2018 Źli chłopcy
135 31.03.2018 Motocykliści
136 07.04.2018 Kamera świętego Antoniego
137 14.04.2018 Zagadka czasu
138 21.04.2018 Zamknięta sprawa
139 28.04.2018 Kocie oczy
140 05.05.2018 Zespół gra rocka
141 02.06.2018 Amnezja
142 18.08.2018 Klątwa Caravaggia
143 25.08.2018 Bracia
SERIA DWUNASTA
144 05.01.2019 Intruz
145 12.01.2019 Zamach
146 19.01.2019 Osaczona
147 26.01.2019 Duch kapitana
148 02.02.2019 Krwawe złoto
149 09.02.2019 Fatalny przypadek
150 16.02.2019 Jesteś moją córką
151 23.02.2019 Cios w serce

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Stan na 23 lutego 2019 r.
 2. Odcinek był planowany do emisji 14 listopada 2015 r., jednak premiera odcinka została przełożona na następny dzień z uwagi na zmiany w programie, związane z zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Komisarz Alex. Pies na rolę – Styl – Newsweek.pl, filmy.newsweek.pl [dostęp 2017-11-15] (pol.).
 2. Cała prawda o serialu „Komisarz Alex”! Tych psów jest, www.fakt.pl [dostęp 2017-11-15] (pol.).
 3. Oglądalność w grupie wiekowej 4+, mierzona przez Nielsen Audience Measurement, podana w serwisach http://wirtualnemedia.pl lub http://media2.pl. W sytuacji, gdy wynik niedzielnej powtórki jest wyższy od wyniku sobotniej premiery, podawany jest wynik powtórki.
 4. Oglądalność poniżej 2 971 772 widzów (brak serialu na liście TOP20).
 5. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 6. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 7. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 8. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 9. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 10. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 11. Oglądalność poniżej 3 156 639 widzów (brak serialu na liście TOP20).
 12. Oglądalność poniżej 3 072 397 widzów (brak serialu na liście TOP20).
 13. Oglądalność poniżej 3 011 757 widzów (brak serialu na liście TOP20).
 14. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 15. Oglądalność poniżej 2 646 388 widzów (brak serialu na liście TOP20).
 16. Oglądalność poniżej 2 991 306 widzów (podawany jest jeden odcinek z najwyższą oglądalnością; w danym tygodniu emitowane były dwa premierowe odcinki).
 17. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 18. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 19. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 20. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 21. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 22. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 23. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 24. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 25. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 26. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 27. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).
 28. Wynik po zaokrągleniu (brak serialu na liście TOP20).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]