Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2007
Make A Big Splash
Informacje ogólne
Finał 8 grudnia 2007
Miejsce Ahoy Rotterdam,
Rotterdam (Holandia)
Nadawca Algemene Vereniging Radio Omroep (AVRO)
Prowadzący Sipke Jan Bousema
Kim-Lian van der Meij
Występ otwarcia 60 młodych tancerzy wykonujący układ do „One World”
Występ interwałowy Katie Melua; Ch!pz; wszyscy uczestnicy wykonujący utwór „One World”
Uczestnicy
Debiut  Armenia
 Bułgaria
 Gruzja
 Litwa
Rezygnacja  Chorwacja
 Hiszpania
Łącznie 17 reprezentacji
Głosowanie
Każdy kraj przyznaje 1-8, 10 oraz 12 punktów dla ulubionej piosenki.
Zwycięzca  Białoruś
Reprezentant Alaksiej Żyhałkowicz
Piosenka „S druźjami”
Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci

5. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został zorganizowany 8 grudnia 2007 roku w hali Ahoy w Rotterdamie przez holenderskiego nadawcę publicznego AVRO.

Koncert finałowy, który prowadzili Sipke Jan Bousema i Kim-Lian van der Meij, wygrał reprezentant Białorusi Alaksiej Żyhałkowicz, który za utwór „S druźjami” otrzymał łącznie 137 punktów.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

L.p. Kraj Język Wykonawca Piosenka Miejsce Punkty
01  Gruzja gruziński Mariam Romelaszwili „Odelia ranuni” 4 116
02  Belgia niderlandzki Trust „Anders” 15 19
03  Armenia ormiański Arevik „Erazanq” 2 136
04  Cypr grecki Jiorgos Joanidis „I musiki dini ftera” 14 29
05  Portugalia portugalski Jorge Leiria „Só quero é cantar” 16 15
06  Rosja rosyjski Aleksandra Gołowczenko „Otlicznica” 6 105
07  Rumunia rumuński 4Kids „Sha-la-la” 10 54
08  Bułgaria bułgarski Bon-Bon „Bonbolandia” 7 86
09  Serbia serbski Nevena Božović Piši mi 3 120
10  Holandia niemiecki Lisa, Amy & Shelley „Adem in, Adem uit” 11 39
11  Macedonia Północna macedoński Rosica Kulakowa i Dimitar Stojmenowski „Ding ding dong” 5 111
12  Ukraina ukraiński Iłona Halickaja „Urok hlamuru” 9 56
13  Szwecja szwedzki Frida Sandén „Nu eller aldrig” 8 83
14  Malta angielski Cute „Music” 12 37
15  Grecja grecki Made In Greece „Kapu mperdeftika” 17 14
16  Litwa litewski Lina Jurevičiūtė „Kai miestas snaudžia” 13 33
17  Białoruś rosyjski Alaksiej Żyhałkowicz S druz'yami 1 137

Tabela punktacyjna finału[edytuj | edytuj kod]

Kraje głosujące
Suma punktów Gruzja Belgia Armenia Cypr Portugalia Rosja Rumunia Bułgaria Serbia Holandia Macedonia Ukraina Szwecja Malta Grecja Litwa Białoruś
Uczestnicy konkursu Gruzja 116 4 12 10 4 8 4 5 6 5 8 5 10 8 10 5
Belgia 19 7
Armenia 136 12 12 12 12 12 8 5 12 12 10 10 7
Cypr 29 5 12
Portugalia 15 2 1
Rosja 105 1 2 10 5 6 3 6 10 3 10 7 2 8 4 4 12
Rumunia 54 8 8 1 7 4 3 1 5 2 1 2
Bułgaria 86 6 7 6 7 1 3 8 7 5 7 3 3 4 5 2
Serbia 120 7 6 4 6 7 7 5 4 8 12 6 12 6 6 6 6
Holandia 39 3 10 1 4 1 6 2
Macedonia 111 5 3 7 3 10 5 10 12 12 5 7 7 5 8
Ukraina 56 10 3 3 6 1 1 1 1 1 7 10
Szwecja 83 2 8 5 4 6 2 6 10 6 4 3 3 8 4
Malta 37 2 2 3 2 1 4 1 4 3 3
Grecja 14 2
Litwa 33 8 1 2 3 2 2 2 1
Białoruś 137 4 5 8 12 10 7 10 8 4 8 10 8 12 7 12
Kraje zostały uporządkowane w kolejności występowania. Każde państwo otrzymało na starcie 12 punktów.